Jsme vláčeni klimatickým sabatem. Ani věda, ani logika

Brána ke smrti civilizace otevřena dokořán...

2021 10 16 04SERGEJ SAVČUK (zdroj) ukazuje na základní paradoxy bruselského "zeleného údělu" protlačovaného finančními oligarchy, na státní penězovody přisátými aktivisty a tupými politiky, jehož zničující důsledky mají přeživší zotročit.

Dožili jsme se neuvěřitelných časů. Ukázková hloupost, nedostatek základních znalostí a zjevné lži staly ve světové politice normou. „Zelené chobotnici“ s původně nevinnou dívčí tváří narostly žraločí zuby, a nyní má kolem prstu omotány nadnárodní korporace, na jejichž práci závisí světlo v bytech a teplo v radiátorech. Ne všechny.

Zahraniční média jsou pobouřena: přední západní advokátní kanceláře (především americké) poskytly za posledních pět let služby společnostem z oblasti paliv a energetiky v hodnotě více než 35 miliónů dolarů. Díky právní podpoře, poradenství a přímému lobbingu vyhrály ropné, plynárenské a rafinérské společnosti více než tři a půl stovky soudních sporů, což vedlo k tomu, že nejenže odvrátily většinu žalob ze strany ekologů, ale také si zajistily vlastní provoz v hodnotě více než 1,3 biliónu dolarů.

Jakási aktivní skupina studentů z americké Yaleovy univerzity provedla vlastní šetření a došla k závěru, že společnosti spojené s těžbou a zpracováním nerostných surovin určených pro výrobu paliv se rozhodně zdráhají převzít korunu odpovědnosti za frašku s globálním oteplováním. Energetický průmysl se obklopil hustým kruhem právníků a advokátů, kteří mu radí při přípravě projektů, zajišťují, aby neměl problémy se získáním správních povolení k průzkumu, vrtům a těžbě, a odrážejí rostoucí počet soudních napadení a obvinění ze sabotáže "posvátné" klimatické agendy.

Žralok jménem MMF

Studentský aktivismus může být nakonec vysvětlen nezkušeností mládí, následování módy a tendenční touhu mladých lidí vymanit se ze světa starých a nic nechápajících retrográdů. Ale jak potom naložit se zprávou Mezinárodního měnového fondu? Ta uvádí, že celosvětový sektor paliv a energetiky investuje do své činnosti 11 miliónů dolarů každou minutu.

Podle výsledků roku 2020 bylo na zajištění uhlí, ropy a zemního plynu vynaloženo téměř šest biliónů dolarů. Jak tvrdí odhady MMF, přispěl k tomu pokles cen tradičních paliv v průměru o 8 % a některým dokonce tyto investice zajistily daňové prázdniny.

Pokud si ovšem tuto obsáhlou zprávu pozorně si přečtete, co tak znepokojilo hlavní zastavárnu planety, kde se nezávislost vyměňuje za peníze, potom je vše jasné:

MMF znepokojuje, že energetický průmysl příliš investuje sám do sebe a platí nepřijatelně málo na daních a příspěvcích do státních a místních rozpočtů. Těžaři uhlí, producenti ropy a plynu by měli podle představy této žraločí nadnárodní finanční instituce, která mistrně podvedla země s rozmazanou státní subjektivitou – jako je Ukrajina – zotročujícími půjčkami, mnohonásobně snížit vnitřní investice a ve stejné míře zvýšit příspěvky do fondu pro nesmyslný boj s globálním oteplováním.

Dalo by se to označit za špatný vtip a jednoduše ukázat palcem dolů, kdyby zde nebylo jednoho obrovské ALE.

Ekologický terorismus

Jednoduše ignorovat požadavky ekologických aktivistů bylo možné před patnácti lety, nyní je to však zhola nemožné. To, co začalo jako možná dobře míněná poněkud naivní iniciativa, přerostlo v boj za dekarbonizaci s maximální podporou nejrůznějších politických klanů a čistě finančních organizací nijak nesouvisejících se světem aplikované energetiky. Změnilo se v monstrum se silnými svaly, ostrými drápy a naprostým nedostatkem empatie. A všechny jeho požadavky se už vůbec netýkají změny klimatu, ale prakticky legalizovaného vydírání.

Finanční magnáti a jimi řízení hlupáčci se pod rouškou boje za záchranu planety snaží prosadit takzvané obnovitelné zdroje, které jsou údajně bezpečné pro atmosféru a světové oceány. Jen člověk při tom klidně může zahynout. Prudké zvýšení světového zdanění konvenčních zdrojů energie rozhodně nenakrmí hladové a neohřeje mrznoucí. Naopak, takový přístup povede k prudkému nárůstu nákladů na energii a následně k souběžnému zdražení všeho, od tulipánů v Nizozemsku po hovězí maso v Argentině.

Nesčetné skvěle placené "ekologické" organizace, se již dávno nezabývají zarybňováním rybníků a řek, odstraňováním ropných skvrn ani recyklací pneumatik. To vše standardně dělají společnosti v odvětví paliv a energetiky. Veškeré aktivity dnešních světových ekologů se soustředí na vyvolávání permanentního strachu, vydírání a mastění si kapec penězi tak či onak pramenícími v daních. Ani bilión dolarů na jejich bankovních účtech nemůže snížit teplotu atmosféry třeba jen o zlomek procenta. Ale blahobyt samozvaných mesiášů ano.

Náboženství chudoby a smrti

Pomocí uměle vyvolané masové hysterie a důsledného vyvolávání strachu lze dnes poměrně snadno vytvářet alternativní realitu. Zatímco větrníky poskytují prý elektřinu téměř zdarma, pouze v USA se každoročně zakope do země více než osm tisíc jejich nezničitelných lopatek, z nichž každá je dlouhá až sto metrů. Ekologie jako víno.

V Austrálii zavřeli uhelné elektrárny a tisíce domácností jsou napájeny pouze ekologickými kilowatty ze solární továrny Ilona Muska. Nikde se však již nedočteme, že tím vzrostly náklady na elektrickou energii ve státě Jižní Austrálie osmkrát a každá rodina tam nyní platí za světlo v průměru 1 885 dolarů. A to bylo ještě před nastupující energetickou krizí.

Nejpikantnějším příkladem z poslední doby
je ovšem Velká Británie.

Tam se uprostřed rozjíždějí (uměle stvořené) energetické krize náhle ukázalo, že superzelená elektrárna Drax v Severním Yorkshire, která jako palivo používá dřevěné pelety, protopila 683 miliónů dolarů, aby přispěla k ničení naší údajně tak trpící atmosféry. Jaksi se ukázalo, že vládou a ekology tolik opěvovaná elektrárna je největším producentem skleníkových plynů v celém království. Co s tím udělají? Nic samozřejmě. Hlavně že to není zapovězené uhlí.

Takových příkladů je ze všech zemí Západu nesčetně.

Pseudoekologický sabat, jaký se dnes ve světě odehrává, už neznamená pouhou teoretickou hrozbu. Dnes je mystifikovaná veřejnost násilím odváděna od fyzikálních a termodynamických zákonů a slibuje se jí bezuhlíkový ráj. To vše ve jménu uměle vyvolaných politických a trendů. Pro zelený svět prý stačí utáhnout si opasky, zásobit se svíčkami, teplým oblečením a vyvíjet tlak na zlé lidi v ropných, uhelných a plynárenských společnostech. Pokud tito „škůdci klimatu“ budou donuceni platit vyšší daně (takže zkrachují), přestanou prý tát arktické ledovce (které ve skutečnosti naopak přibývají) a Golfský proud přestane děsit oceánology svými sezónními výkyvy (jež se primárně odvozují od slábnoucího magnetického pole Země).

Žádná logika ani věda v tom není. Povinost je pouze věřit. Náboženství finančních žraloků však vede jen k chudobě a smrti civilizace.

Please publish modules in offcanvas position.