Pavučina lži C-19 dusí celou civilizaci, nejen Rusko

Vyhledal a zpracoval Náš Restart

Začněme tím, co zveřejnil
tento článek 7.9.2021 ► 
Kovid nemá na to vliv: Taťána Goliková vysvětlila příčiny ultra vysoké úmrtnosti v Rusku

Fenomenální prohlášení učinila místopředsedkyně vlády Ruské federace Taťána Goliková, když hovořila na plenárním zasedání Všeruského týdne bezpečnosti práce. Přiznala mimo jiné:

2021 10 16 01Hlavní příčinou nízké délky života v Rusku je vysoká úmrtnost občanů v produktivním věku. To je to, co je dnes: z celkového počtu zemřelých v Rusku téměř třetinu tvoří občané v produktivním věku. Z tohoto počtu připadá 80 % na mužskou část populace. 55 % celkové úmrtnosti tvoří kardiovaskulární onemocnění...

Tato slova vysoce postaveného státního úřednictva vyvolala bouřlivou reakci odborné komunity. Síťový analytik Dmitrij Milin píše:

Ne z kovidu u nás zemřou v produktivním věku muži, kterým důchodový věk zvýšili na 65 let, ačkoli se tohoto věku ani nedožijí, ale z nedostatku lékařské péče. Covid prostě skrývá to zřejmé ─ zhroucení medicíny v Ruské federaci!

Publicista Anatolij Nesmijan si vzpomněl na argumentaci úřadů při provádění důchodové reformy:

Tak moment! Putin přísahal, že nebývalý nárůst délky života v RF prostě nutí stát zvyšovat důchodový věk. Lidé žijí tak dlouho, že sedět z nudy v důchodu se jim prostě nevyplatí. A teď se ukazuje, že Putin četl papír jen vzhůru nohama...

A politolog Roman Aljochin se právem domnívá, že Goliková tím přiznala selhání ruských úřadů a celého ruského zdravotnictví:

Já prostě nevím, jak jinak vnímat informace o tom, že téměř jedna třetina úmrtí v Rusku připadá na občany v produktivním věku, přičemž 55 % z celkové úmrtnosti tvoří kardiovaskulární onemocnění.

Je to konkrétní výsledek tzv. "optimalizace a auditů a modernizace primárního zdravotnického sledu" a naprosté neschopnosti zdravotnických úředníků v rámci koronakrize.

Úmrtnost na onemocnění srdce a cév, to je naprosté selhání především prevence a odhalování časných stádií onemocnění, nebo onemocnění, která přispívají k rozvoji srdečně-cévních onemocnění, jakož i selhání celého systému zdravotní péče v RF při akutních stavech.

Prevence, která u nás spočívá v prohibičních opatřeních v boji proti kouření a prodeji alkoholu a v získávání peněz na sociální reklamu, nefungovala. Preventivní zdrav. prohlídky, které se stále častěji vyrábějí pro podávání zpráv, protože žádné odborníky a zařízení pro to jednoduše nemáme, zákonitě žádné výsledky nepřináší, navíc, ano, i obyvatelstvo ne vždy je schopno kupovat drahé léky a vitamíny, dokud se nedostaví bolesti.

Modernizace primární péče ve zdravotnictví v RF, které by mělo provádět prevent. prohlídky a identifikovat nemoci v časných stádiích, se zaměřila na opravy stěn poliklinik a vesnických zdravotních středisek, místo na zvyšování kvalifikace a zvýšení motivace k práci zdravotních sester, a také na zapojení personálu tam, kde je akutní nedostatek lékařů.

Co se týče léčby, je to u nás v některých regionech opravdu akutní stav na pováženou, šetřit není na čem, protože tu není zařízení, tu nejsou léky, tu katetry, jinde zase nejsou odborníci, ale někde dokonce nic z toho všeho. Ale i když zachráníte pacienta, pak pro návrat do provozuschopného stavu potřebujete kvalitní lékařskou rehabilitaci, o čemž lékaři a pacienti z mnoha regionů mohou jen snít...

Uvedená čísla jsou skutečným a vážným selháním celého zdravotnického systému RF a měly by následovat závažné závěry. Protože s tímto zdravotnictví RF nejen nedosáhne populace 500 miliónů, o kterém mluvil nedávno prezident Putin, ale i nadále, naopak, bude ruské obyvatelstvo vymírat ještě rychleji než doposud, a tak i sny ministra obrany Sergeje Šojgu zůstanou jen sny, protože obývat jím slíbená města na Sibiři nebude mít prostě a jednoduše kdo..."

Ruský statistický úřad 11.6.2021 označil nejčastější příčinu smrti v Rusku v r. 2020. A nebyl to koronavirus. Jeho podíl představoval sotva 6,8 % všech úmrtí. Jako i dříve nejvyšší podíl na úmrtnosti ruského obyvatelstva se podílí nemoci srdce a cév (44 %), dále rakovina (14 %). Z uvedeného jednoznačně plyne, že kauza C-19 r. 2020 byla v RF v zásadě jen marginalitou zcela na chvostě statistiky úmrtnosti.

Již dříve ruská vícepremiérka a bývalá ministryně zdravotnictví Taťána Goliková uvedla, že asi třetina Rusů umírá v produktivním věku, přičemž 80 % z nich jsou muži. Samozřejmě, z důvodu nazřízeného pití alkoholu. V dubnu t.r. šéf ministerstva zdravotnictví RF Michail Muraško prohlásil, že alkohol má doslova kolosální dopad na ruskou populaci, zejména na muže.

2021 10 16 02STATISTIKA úmrtnosti na alkohol v RF ve srovnání s ostatními zeměmi:
Graf říká (ekvivalentní spotřeba na osobu v litrech 100 % alkoholu):
Rusko 18 l, Anglie 11.3 l, Německo 10 l, USA 8.4 l, Japonsko 7.7 l, Turecko 1.3 l

Vpravo od grafu je uvedeno:
Úmrtnost na alkohol na Sibiři činí 22 % z celkových příčin. V evropské části RF 12 %.
V RF činí celkový počet alkoholiků (zcela závislých a nemocných vlivem alkoholu) 7 miliónů osob.

Pod grafem spotřeby alkoholu v RF aj. zemích stojí:
Úmrtnost mužů vzrostla 2.5x, žen ─ 3x.
V Rusku muži žijí o 18 let méně než v USA a o 12 let méně než v Evropě.


Více než milión Rusů ročně umírá na alkohol a drogy, uvádí se ve zprávě "Národní demografický ukazatel subjektů Ruska - 2021", vypracované spolkovým projektem "Střízlivé Rusko" a danou k dispozici 24.5.2021 RIA novosti.

2021 10 16 03GRAF závislosti délky života na drogách v RF:
narkomani 35 let, alkoholici 50 let, těžcí kuřáci 62 roky, ostatní Rusové 70 let

Přitom odborníci upozorňují, že v polovině 90. let se počet úmrtí pohyboval kolem 1,6 miliónu lidí ročně. Za posledních 35 let tak v Rusku na alkohol, drogy a tabák zemřelo přes 30 miliónů lidí.

Z dat Rosstatu (Ruský stat. úřad) plyne, že počet zemřelých s koronavirem (nejen příčinou C-19) za dobu pandemie přesáhl 162 tisíc (ZDE). Srovnejme tento údaj s výše uvedeným apokalyptickým morem vymírání Rusů na alkohol, drogy a tabák. Prostě nonsens... Ostatně, k tomuto se vyjádřil i známý ruský prof. Valentin Katasonov v tomto svém vystoupení v září t.r. (celé vystoupení ZDE, YouTube a FaceBook dokument vymazal)

Please publish modules in offcanvas position.