Češi žádají stovky miliónů Kč jako odškodné za očkování proti C-19. Peníze však nedostali

Devět občanů České republiky se zvlášť těžkým postižením se obrátilo na Ministerstvo zdravotnictví se žádostmi o kompenzaci za vedlejší účinky kvůli očkování proti C-19. Podle oficiální informace 4 žádosti již byly zamítnuty, zatímco dalších 5 se zatím vyřizuje. Největší nárokovanou částkou je 100 miliónů korun.

Více než 8400 českých občanů se potýkalo s více či méně závažnými vedlejšími účinky po aplikaci vakcíny proti koronaviru za celou dobu očkovací kampaně v České republice. Devět obzvláště těžce postižených z nich přitom již využilo svého zákonného práva požádat zdravotnický resort o odškodnění. Nejvyšší požadavek, který muselo řešit české ministerstvo zdravotnictví, dosahuje výše 100 miliónů korun, takovou částku nárokovali celkem tři lidé, jejichž postižení je fatální. Ostatní žádosti obsahovaly výrazně menší sumy a nepřesáhly 950 tisíc Kč na osobu.

Čtyři z devíti žádostí již byly vyřízeny a závěr pro lidi, kteří usilovali o kompenzaci za zdravotní komplikace po očkování, byl negativní. Ministerstvo totiž odmítlo všechny tyto žádosti, pět dalších ale stále může skončit úspěšně, jelikož zatím nebyly posouzeny. Dokonce i ti, kteří se svou žádostí u Ministerstva zdravotnictví neuspěli, mají možnost se obrátit na soud.

Pozn. Našeho RestartuMinisterstvo zdravotnictví nepřiznalo odškodnění nikomu a ani nepřizná. A to je odpověď pro ty, kteří tvrdí, že stát za bezpečnost vakcín ručí. Samozřejmě, že neručí.  A nejen stát, ale ani výr. firma vakcíny, stejně jako i očkující doktor.

Na celém světě, od Washingtonu přes Moskvu až po Austrálii je to stejné. To jsou jen krásné kecy, aby se lidi nechali bez obav očkovat. A když pak mají následky, tak všechny zainteresované instituce dají velkopansky ruce pryč, já nic, já muzikant, však jste si to nechali píchnout sami a dobrovolně, nikdo vás nenutil. Celková situace s následky očkování proti C-19 v EU vypadá takto: ZDE

Vedlejší účinky po očkování

Nejčastěji nahlášená podezření
na nežádoucí účinky po vakcínách proti C-19

  • horečka, třesavka, zimnice, únava, slabost, malátnost
  • pocit nepohody v místě vpichu (bolest, zarudnutí, otok, teplo, svědění apod.)
  • nepříjemný pocit na hrudníku, bolest na hrudi, bolest v podpaží, snížená pohyblivost končetiny
  • mravenčení, závrať, třes, narušení rovnováhy, ospalost, snížená citlivost
  • bolest svalů, kloubů, zad
  • nevolnost, zvracení, průjem, migréna
  • neurologické potíže, mezi které patří i cévní mozková příhoda, ochrnutí končetiny a obličeje, celkové křeče
  • Na konci září CNN Prima NEWS informovala o případu ženy z Česka, která v důsledku očkování ochrnula v obličeji a trpěla obrnou lícního nervu, ale neuspěla se žádostí o odškodnění. Žena o komplikacích promluvila v reportáži pro CNN, kde prozradila, jak se vše odehrálo. ► Podrobněji ZDE

Z výpovědi postižené očkované paní Olgy

Rozbolela mě ruka, bolest postupovala do ramene přes krční páteř až do ucha. V noci jsem kvůli tomu nemohla spát. I přes veškeré náznaky jsem tomu nevěnovala velkou pozornost. Domnívala jsem se totiž, že se jedná o běžné nežádoucí účinky po očkování. Můj stav se ale velmi rychle zhoršoval a přidala se silná bolest půlky hlavy, která nešla ničím utlumit.

Šestý den po očkování se mi zdálo, že mám něco s pusou, jako by se mi kroutila. Když jsem se ráno vzbudila, měla jsem ochrnutou půlku obličeje. Nemohla jsem zavřít oko, pořádně se napít nebo najíst.

Ministerstvo zdravotnictví se však rozhodlo, že dotyčná na odškodnění nemá nárok. Nepomohlo ani to, že paní Olga při snaze získat odškodné doložila všechny lékařské zprávy. Jako odpovědi se jí dostalo (jak laskavá slova byla použita, až by člověk plakal dojetím):

Velice litujeme vašich prodělaných obtíží, které mohly vzniknout v souvislosti s očkováním proti covidu. Podle názoru ministerstva se nejedná o zvlášť závažné ublížení na zdraví. Je nám líto, že pro vás nemáme příznivější zprávu.

Please publish modules in offcanvas position.