BRITSKÝ PAKT „Ribbentrop – Molotov“

2021 08 21 01Mgr. Petr Michalů

Ano, čtete dobře – britský pakt „Ribbentrop-Molotov“, nebo, chcete-li, britská verze onoho sovětsko-německého paktu. O tom sovětsko-německém „spojenectví“ se stále mluví a je nám to vnucováno, podsouváno Západem a USA.

Jako něco naprosto podlého ze strany tehdejšího SSSR, zrádného, podrazáckého, amorálního a já nevím co, dokonce prý toto byl začátek společně vedené druhé světové války (takový nesmysl!!), a přitom o téměř jeden rok dříve uzavřeném analogickém britsko-německém paktu se utajovaně, zdrženlivě, úmyslně, ideologicky (asi z té vší skromnosti – samozřejmě hanebné) mlčí, takže široká veřejnost o tom neví vůbec nic. Že neví, neznamená ale, že nebyl.

Sovětskému svazu a jeho následníku – nynějšímu Rusku – je stále záměrně, cíleně předhazováno a vytýkáno, že uzavřel s Hitlerem, s nacistickým Německem, smlouvu o přátelství a vzájemném nenapadení, která do historie vešla pod názvem jako PAKT RIBBENTROP-MOLOTOV (ten byl uzavřen mezi Německem a Sovětským svazem a podepsán dne 23. srpna 1939 ministry zahraničí Německa – Ribbentropem a SSSR – Molotovem).

2021 09 19 01Přičemž ALE BRITSKÝ PAKT „Ribbentrop – Molotov“ byl Velkou Británií a jejím tehdejším ministerským předsedou Arthurem Nevilem Chamberlainem uzavřen a podepsán s nacistickým Německem v Mnichově 30. září 1938, tedy téměř o celý jeden rok dříve, než ten pakt sovětsko – německý (23. srpen 1939)! Tuto britsko – německou smlouvu o přátelství a vzájemném nenapadení dokonce za německou stranu podepsal osobně sám Adolf Hitler! Smlouva měla název DEKLARACE ANGLIE A NĚMECKA O VZÁJEMNÉM NENAPADENÍ!! („Archiv für Aussenpolitik und Länderkunde“, September 1938, S. 483).

Tato jejich vzájemně přátelská smlouva mezi nacistickým, totalitním Německem a vzorem vší demokracie pro celý svět Velkou Británií byla dokonce pokryteckou a vždy falešnou Velkou Británií (která se sama před světem holedbavě, ale hlavně nestydatě vždy prezentuje jako právě vzor veškeré světové demokracie) podepsána přesně v onu tragicky osudnou pro Československo noc v Mnichově a na téže samé schůzce, kdy tak zvaným MNICHOVSKÝM DIKTÁTEM („o nás, bez nás“), tedy v noci z 29. září na 30. září 1938, nás (Československo) hanebně „demokratická“ Velká Británie, spolu s dalším „demokratickým“ pokrytcem ­– Francií předhodily jako chutné sousto k sežrání do chřtánu Hitlera a nacistického Německa!

2021 09 19 02A čímpak mával vítězoslavně a tak hrdě Chamberlain, když přiletěl z nacistického Mnichova do demokratického Londýna v září 1938?  V Londýně ho vítaly s jásotem zástupy lidí na ulicích, hysterické ovace, nadšení, květiny. Chamberlain pak později na balkóně Buckinghanského paláce mává v Mnichově právě podepsanou dohodou a vykřikuje: „Peace for our time – mír pro naši dobu.“

2021 09 19 03Nebyla to ale ta Mnichovská smlouva, jak si mnozí Češi mylně myslí, že drží v ruce (i to je důkaz, že nějaká Mnichovská smlouva týkající se nějakého Československa neměla pro Brity pražádný, ani ten nejmenší význam!), ale bylo to právě prohlášení Hitlera a Chamberlaina o přátelství a spolupráci mezi Británií a Německem, o míru, jejich vzájemném nenapadení apod. Byla to britská verze paktu Ribbentrop-Molotov. Byl to BRITSKÝ PAKT „Ribbentrop – Molotov“!! (a znovu – a kdy že byl podepsán? – o jeden rok dříve, než ten sovětský!!)

Dokonce jsem už dávno skálopevně přesvědčený a budu vždy tvrdit a psát, že nebylo hlavním cílem cesty Chamberlaina do Mnichova na schůzku s Hitlerem a dalšími aktéry diktátu pro Československo podepsat nějaký cár papíru o nějakém Československu a kusu jeho pohraničí „mírově a dobrovolně“ odstoupeném nacistickému Německu za účelem spasení a šťastného života Evropy, ale tím hlavním cílem pro Chamberlaina bylo na mnichovské schůzce podepsat právě tu britsko – německou smlouvu o přátelství, spolupráci a vzájemném nenapadení!!

A toto moje přesvědčení uveličují a potvrzují i ony známé fotografie Chamberlaina po návratu z Mnichova do Londýna, kdy tak vítězoslavně a hrdě mává smlouvou, kterou drží v ruce. Mává a drží BRITSKÝ PAKT „Ribbentrop-Molotov“, britskou verzi onoho neustále Sovětskému svazu/nyní Rusku vytýkaného paktu. Dále u toho mávání touto smlouvu s Německem provolává – „peace for our time“ (mír pro naši dobu). Tím ale samozřejmě nemyslí, že občanům Británie zajistil mír podepsáním nějaké smlouvy týkající se Československa a jeho odstoupeného pohraničí nacistickému Německu, ALE právě uzavření smlouvy s Hitlerem o vzájemném nenapadení (tedy BRITSKÝ PAKT „Ribbentrop-Molotov“)!

A do českého pohraničí (nebudu psát to ošklivé nám vnucované slovo „Sudet“ se valila německá vojska…

Sovětskému svazu, nynějšímu Rusku, je vytýkáno, že uzavřeným paktem s Hitlerem (Pakt Ribbentrop – Molotov) začali společně s Německem druhou světovou válku a jsou jejími viníky. A já se ptám: - a co tedy o rok dříve uzavřený BRITSKÝ PAKT „Ribbentrop – Molotov“ (Chamberlain – Hitler)?! Oni nejsou viníky?!

A ještě existovaly i další verze onoho vytýkaného Západem a kolaboranty Paktu Ribbentrop-Molotov.

Existoval například:

FRANCOUZSKÝ PAKT „Ribbentrop – Molotov“ -  6. prosince 1938 byla podepsána DEKLARACE FRANCIE A NĚMECKA O VZÁJEMNÉM NENAPADENÍ!!

POLSKÝ PAKT „Ribbentrop – Molotov“ - Německo-polský pakt o neútočení (německy Deutsch-Polnischer Nichtangriffspakt, polsky Polsko-niemiecki pakt o nieagresji), známý též jako Pakt Piłsudski-Hitler (německy Piłsudski-Hitler-Pakt, polsky Pakt Piłsudski-Hitler), plným názvem Prohlášení mezi Německem a Polskem o nepoužití násilí (německy Erklärung zwischen Deutschland und Polen über den Verzicht auf Gewaltanwendung, polsky Deklaracja między Polską a Niemcami o niestosowaniu przemocy), byla smlouva o neútočení, uzavřená mezi nacistickým Německem a Polskem. Smlouva o neútočení s Německem byla uzavřena 26. ledna 1934 v Berlíně.

Please publish modules in offcanvas position.