V JAR DOCHÁZÍ K BOJŮM ČERNOCHŮ S BĚLOCHY A INDY A RABOVÁNÍ OBCHODNÍCH DOMŮ

SLOVANKA (zdroj)

VŠICHNI POLICISTÉ JSOU POVOLÁNI DO SLUŽBY

Jihoafrická republika je zářnou ukázkou toho, jak by mohla vypadat Evropa v době, kdy by došlo k téměř úplné výměně obyvatel a převzetí moci “Novoevropany”.

2021 07 13 03Od konce apartheidu tam dochází nejen k pronásledování bělochů, častým vraždám bílých farmářů a výstavbě oplocených a dobře hlídaných areálů pro bělochy, kterých je v JAR asi 9 % z celkové populace, ale v zemi se také nebývale zvýšila kriminalita. Nyní k tomu všemu zasáhla zemi vlna rabování a ničení…

Všichni policisté, kteří jsou v současné době na dovolené, se musí okamžitě hlásit na svých stanovištích uprostřed rozsáhlého násilného rabování a nepokojů. Rada pro bezpečnost a zabezpečení (SSSBC) svolala v pondělí naléhavou schůzi, aby projednala probíhající nepokoje a rabování v KwaZulu-Natal a Gautengu.

Výtržníci v pondělí zničili nákupní centrum Jabulani Mall v Sowetu a další nákupní centra musela zavřít své dveře ve snaze zastavit celostátní rabování. Dvě velké autobusové společnosti pozastavily své služby na neurčito.

Nepokoje vypukly, aby donutily prezidenta Cyrila Ramaphosu, člena menšinového kmene Venda, podepsat propuštění bývalého prezidenta Jacoba Zumy. Zuma patří k kmeni Zulu – největšímu v zemi. Zuluové považují jeho uvěznění za obvinění z korupce za urážku jejich lidu.

Předsednictví v prohlášení oznámilo, že armáda byla nasazena na pomoc policii, pokud jde o § 201(2)a Ústavy. Ramaphosův režim také vyjádřil obavy, že sociální média by mohla rozdmýchat další chaos. “Lidé jsou také žádáni, aby věnovali pozornost tomu, co zveřejňují na sociálních médiích, a aby si byli vědomi toho, že sdílení falešných zpráv nebo obsahu, který podněcuje k násilí a rabování, je zločin.”

Lupiči se zaměřují na maloobchodní prodejny, zejména na obchody s alkoholem, ale také na elektroniku a oblečení.

Jak dokazuje stále více zdrojů ze samotné Jihoafrické republiky a videa, výhradně černí zločinci, z nichž někteří byli schopni uniknout z vězení, se organizují a rabují vše, co jim stojí v cestě. Ve městech, jako je Johannesburg nebo Durban, byly nyní desítky nákupních center zcela vyrabovány a zapáleny. Videa ukazují, jak je ukradené zboží dokonce přepravováno vysokozdvižnými vozíky. Armáda už byla aktivována, aby zasáhla.

Veškeré šílenství (kromě každodenních vražd na farmách po celé zemi) je ovšem namířeno zejména proti bílým a indickým podnikatelům. Jak však ukazují jiná videa, běloši a Indové stále častěji berou spravedlnost do svých rukou a vyhánějí lupiče společně silou zbraní…

Please publish modules in offcanvas position.