O AMERICKÝCH TOVÁRNÁCH NA SMRT

2021 05 01 01Vladimir Prochvatilov (ZDROJ)

V kyrgyzském hlavním městě Biškeku proběhla 28. května konference ‘Sanitární stanice’ Pentagonu: systém biologických laboratoří v postsovětském prostoru, jíž se účastnili zástupci veřejných organizací z Ruska, Kyrgyzie, Kazachstánu, DNR, USA a Izraele.

V zahajovacím projevu řekl novinář a odborník na veřejné organizace Spravedlivá obrana (Doněck) Ivan Kopyl:

„Za celou dobu existence laboratoří na Ukrajině a v Arménii nebyly dosaženy žádné vědecké úspěchy a američtí biologové veřejně nic nepublikovali, nikde se nezveřejňují výsledky jejich bádání. Zároveň se v době pandemie koronaviru začala objevovat svědectví o tom, že se virus mohl objevit po úniku z laboratoří, které jsou prakticky všechny placeny ministerstvem obrany USA.“

Novinář a spolupředseda Socialistického hnutí Kazachstánu Ajmur Kurmanov řekl, že

„nyní je úsilí amerických vojenských biologů a kazažských vědců a specialistů, kteří ve skutečnosti pracují v americkém válečném průmyslu, směřováno na dopracování už dříve dosažených výsledků s cílem vytvořit bojové látky a dopravit je na území nepřítele prostřednictvím infikovaných zvířat místní fauny“.

Již dříve jsme napsali, že USA založily biolaboratoře ve 25 zemích po celém světě, mezi tím i na území bývalého Sovětského svazu. Jen na Ukrajině je jich jeden a půl tuctu: v Oděse, Vinnici, Užhorodě, tři jsou ve Lvově, další v Charkově, tři v Kyjevu a další v Chersonu a Tarnopilu. Několik je jich vedle Krymu a blízko Luhansku.

2021 06 14 05

Koncem roku 1991 schválil Kongres USA program Spolupráce na snížení (Cooperation Threat reduction, CTR), který je realizován Agenturou pro snižování obranných hrozeb (DTRA) při Pentagonu. Rusko obklopili desítkami referenčních laboratoří (CDL) kontrolovaných Pentagonem. Mimo Ukrajinu jsou i v Ázerbájdžánu, Arménii, Gruzii, Kazachstánu, Kyrgyzii, Moldavsku a Uzbekistánu.

2021 06 14 06

Francis Boyle, autor zákona proti biologickému terorismu (Biological Weapons Antiterorism Act of 1989, BWATA), je profesor Illinoiské univerzity. Uvedl, že přibližně 13 tisíc vědců ve 400 laboratořích v USA i v zahraničí se zabývá přípravou nových kmenů bojových zabijáckých mikrobů (offensive killer germs) odolných vůči vakcinaci.

2021 06 14 04Americké biologické vojenské laboratoře jsou pro země, ve kterých jsou umístěny, nebezpečné. Tak v roce 2013 byly v zařízeních DTRA v centru v Lugaře v Gruzii zahájeny zkoušky vakcíny proti antraxu. A v témže roce vypukla v Gruzii jeho epidemie. Od té doby tam nákaza antraxem trvá.

V roce 2014 byl v centru Lugara postaven speciální závod na chov hmyzu a začal projekt Sandfly (písečná muška). V roce 2015 napadly písečné mušky Tbilisi a sousední Dagestán. Poté, kdy DTRA začala zkoumat v centru Lugara šíření nebezpečných infekcí klíšťaty a tropickými komáry, především však krymsko-konžské hemoragické horečky, objevili se tito komáři v západní Gruzii, ruském Krasnodaru a na severu Turecka.

Jedna z referenčních laboratoří Pentagonu je v Charkově. V lednu 2016 tam zemřelo na prasečí chřipku 20 ukrajinských vojáků a 200 jich bylo v nemocnici. Do března letošního roku zemřelo na prasečí chřipku na Ukrajině 364 osob.

V roce 2017 vypukla na Ukrajině epidemie spalniček. V roce 2019 se objevila nemoc se „symptomy podobnými moru“. Tak podobná nemoci moru, že Rusko silně posílilo hraniční kontroly. Po zavedení amerických biolaboratoří na Ukrajinu se tam trvale vyskytují ohniska afrického moru prasat.

V Uzbekistánu jsou americké referenční laboratoře od roku 2007. Je jich tam přes tucet. V roce 2019 tam byla zaznamenána nevysvětlitelná ohniska spalniček (500 lidí v Samarkandské oblasti) a planých neštovic.

Hlavní hygienička Ruska Anna Popova sdělila na zasedání šéfů Rad bezpečnosti zemí SNS, že dříve neznámé infekce vypukly na místech, na kterých byly otevřeny vojenské laboratoře USA. Na jedné mapě ukázala rozložení laboratoří DTRA a na druhé oblasti s novými epidemiologickými útoky. Mapy se kryly. Týká se roku 2019.

Na biškekské konferenci 28. května bylo upozorněno na to, že v poslední době Pentagon ve svých biolaboratořích ve Střední Asii začal pracovat na přemisťování zvířat z místní fauny nakažených smrtelnými viry na území sousedních zemí. Jedná se o počty velbloudů. V Echu Kazachstánu oznámili, že v biolaboratořích Pentagonu ve Střední Asii je realizován projekt „Velbloudi jako strážci a biopozorovatelé: nebezpečí přenosu virů od velbloudů k člověku“. Dnes probíhá v Kazachstánu a Tádžikistánu s účastí místních specialistů. Všechny tyto práce dohlíží DTRA. Spolupracují s kazašským vědecko-výzkumným ústavem problémů biologické bezpečnosti, Centrální referenční laboratoří v Alma-Atě, Institutem problémů biobezpečnosti Tádžikistánu, kalifornskou univerzitou v americkém Davisu, Námořním vojenským lékařským výzkumným centrem USA a Zdravotní školou v Singapuru.

Zvláštní nebezpečí představuje nákaza velbloudů koronavirem. Může se u nich kombinovat s jinými viry a mohou tak vznikat nové typy infekcí, na které nejsou vakcíny proti covid-19 účinné. Americké národní centrum biotechnologických informací koordinuje výzkum patogenů velbloudů. To také hraje významnou roli v monitorování a organizaci sociálních protestů v rámci projektu Pentagonu EMBERS. Je zvláštní, že v jednom centru se spojuje výzkum v oboru biologických zbraní a organizace sociálních protestů..

Na konferenci v Biškeku byl vysloven požadavek, aby zástupci mezinárodního společenství a WHO mohli provést v Centrální referenční laboratoři v Almatě a v kazašské výzkumné laboratoři problémů biologické bezpečnosti kontrolu činnosti těchto zařízení.

Dne 7. dubna 2021 připustil Nikolaj Patrušev, že ve vojenských laboratořích USA, rozesetých po celém světě, ale především podél hranic s RF a ČLR, se mohou připravovat biologické zbraně. Řekl: „Vlády těchto zemí, v nichž jsou objekty umístěny, nemají reálné představy, co se za jejich zdmi odehrává.“ A hned následující den, 8. dubna, řekl oficiální představitel ministerstva zahraničí ČLR Čao Li-tien: „Americká vláda je povinna poskytnout mezinárodnímu společenství vyčerpávající informaci o těch zkouškách, které se v amerických vojenských biolaboratořích na Ukrajině a ve Fort Detricku provádějí. … Jen na Ukrajině zřídily USA 16 biolaboratoří. Proč budují tolik laboratoří po celém světě a co v nich dělají?“

Slyšet odpověď na tuto otázku bychom už dávno potřebovali.

Please publish modules in offcanvas position.