Zkušební kybernetický úder ponořil Argentinu a Uruguay do tmy, výpadek elektřiny postihl téměř 50 miliónů lidí!

2019 06 18 22merický list The New York Times o tom informoval v předstihu několika hodin, že americké orgány nainstalovaly do ruských elektráren a rozvodných terminálů mikrokódy škodlivého softwaru, který naráz může vyřadit elektrickou síť v Rusku! O pár hodin později je Argentina a Uruguay bez elektřiny!

Donald Trump zuří, novináři se prý dopustili vlastizrady publikováním těchto informací, vzápětí ale dodal, že informace NYT není pravdivá!

Válka mezi neocony a neoliberály nabrala v USA úplně nový a zcela nečekaný rozměr, který pouze potvrzuje, že procesy se překotně urychlují až do takové míry, že dochází k únikům informací i tam, kde by to původně nikdo nečekal. Načasování událostí je přitom natolik dokonalé, že není pochyb o tom, že se jedná o brutální demonstraci síly na úsvitu nového věku 4. průmyslové revoluce, která otevře úplně novou oblast válečnictví a vedení útoků na cíle, které budou mít fatální vliv na život lidí v novém věku. Elektřina postupně nahradí ropu a paliva ve spalovacích motorech, což ovšem bude mít za následek neuvěřitelně nebezpečnou zranitelnost, kterou si dosud nikdo nedokáže ani představit. Takže, k čemu došlo?

Americký list The New York Times totiž včera v sobotu odpálil doslova mediální třaskavou bombu, když na plnou hubu a bez obalu odtajnil informaci z amerických tajných služeb, že američtí hackeři sponzorovaní americkou vládou, úspěšně nainstalovali škodlivý mikrokód do řídících systémů ruských elektráren a rozvoden, který funguje jako “killswitch” pro náhlé a nečekané vypnutí ruské elektrické sítě.

Je to prý odveta a odezva amerických tajných služeb na údajné hackerské útoky z Ruska proti americkým cílům. Američtí hackeři prý nainstalovali do ruských elektráren tento škodlivý malware právě pro případ vypuknutí války. Z technologického hlediska byl hackerský útok vedený zřejmě proti programovatelným tyristorům v řídících obvodech elektráren, o kterých už dříve ruská služba FSB varovala, že by mohly být zneužity útočníky.

Americký list v sobotu odhalil hackerskou operaci USA proti ruským elektrárnám, v neděli jsou dvě jihoamerické země bez proudu

Tyto tyristory a jejich základové programovatelné desky jsou dálkově přístupné přes Telnet a servisní společnosti mohou upgradovat firmwary těchto desek na dálku. Útok spočívá v napadení služby Telnet a nahrání infikovaného ovládací firmwaru do základní desky s tyristory. Po zaslání dálkového povelu potom útočník může vypnout celou řídící desku, čímž dojde k odpojení vysokonapěťových částí a k vypnutí přenosové soustavy. Problém je závažný v tom, že nestačí elektrárnu vypnout a zapnout, tzv. provést reboot systému, protože škodlivý kód je natrvalo nahraný ve firmwaru programovatelných desek řídících obvodů s tyristory. Tyto procesy vedení elektronické války tak pouze odhalují, že vzniká úplně nová oblast válčení, která bude vedena po elektrických sítích namísto klasickými válečnými zbraněmi.

Americký prezident Donald Trump po uveřejnění článku v The New York Times začal šílet a křičet, že američtí novináři odhalili státní tajemství a dopustili se tím vlastizrady. Vzápětí si ale uvědomil, co provedl, že tímto de facto nepřímo potvrdil pravdivost článku v NYT, a proto okamžitě v dalším tweetu dodal, že kromě toho, že se novináři tímto článkem dopustili vlastizrady, tak navíc je článek prý lživý a nepravdivý.

To však způsobilo na americké scéně velkou vlnu smíchu, protože to zní od prezidenta stejně trapně jako legendární tvrzení českých reprezentačních fotbalistů a Tomáše Ujfalušiho o lehkých dívkách na pokojích a placení za jejich služby, když Ujfaluši potom novinářům řekl, že na pokojích žádné prostitutky nebyly a on nic neplatil, a ta částka také nesouhlasí. Donald Trump zkrátka píše na Twitter rychleji, než myslí. A to udělal velkou chybu, protože NYT uveřejnili v sobotu tento článek v předstihu před tím, co mělo přijít dnes v noci na neděli.

Téměř 50 milionů lidí v jediný okamžik bez proudu, inženýři v obou zemích neví, co bylo příčinou. Výpadek nastal už nad ránem během malého zatížení sítě

Jen pár hodin po uveřejnění skandálního článku v The New York Times proběhl největší elektrický výpadek v dějinách Jižní Ameriky [4]. Celá Argentina a celá Uruguay se ponořila do tmy a dokonce jsou ohroženy i volby do místních zastupitelstev, protože nefunguje elektřina. A nikdo nezná důvod, inženýři z elektráren nechápou, kde je problém a příčina, protože žádný požár trafo-stanic nebo nějaká porucha vedení nebyla zjištěna, elektrické rozvody a elektrárny se naráz a najednou zastavily. Vlády obou zemí nyní prošetřují, co se vlastně stalo a jak znovu obnovit dodávku elektřiny, protože zatím nikdo neví, co by se mělo opravit, protože nikde nic neshořelo a nebylo fyzicky poškozeno. Bez proudu je i část Brazílie, Paraguaye a Chile.

2019 06 18 23Donald Trump, v pozadí poradce a hlavní neocon Pentagonu a jestřáb John Bolton.

Je naprosto jisté, že včerejší odpálená bomba v The New York Times byla ve skutečnosti informačním preludiem s cílem diskreditace Donalda Trumpa před plánovaným testem a zkouškou americké vlády a tajných služeb v Argentině a Uruguayi, aby si ověřily funkčnost škodlivého malwaru, který je nainstalovaný rovněž i v ruských elektrárnách. Funkčnost viru samozřejmě je potřeba ověřit naostro, ale není to možné provést na ruských elektrárnách, protože Rusové by to zjistili a to by bylo vyhlášení války Rusku, jaderné velmoci.

Rebootování elektráren nepomáhá, elektrárny mění celé řídící desky ve velínech

Takže zkušební test musel být proveden na rozvodné síti jiné země, která nebude představovat hrozbu pro USA. A nejlepší variantou je Jižní Amerika a dvě vybrané země, Argentina a Uruguay. Zkouška proběhla zjevně úspěšně, dvě země jsou bez elektřiny a obnovování dodávek elektřiny probíhá prý výměnou řídících desek a modulů v elektrárnách. Výměna za neinfikované tyristorové desky umožní rebootovat systémy a uvést elektrárny znovu do chodu, pokud ovšem útočník desky znovu hackersky nenapadne.

2019 06 18 24Vladimir Putin nařídil odpojení ruského internetu od zbytku světa kontrolovaného americkými síťovými prvky. Podobnou obranu bude muset Rusko provést i ohledně svých elektráren a rozvodných sítí.

Nic se neděje náhodně a včerejší neuvěřitelný článek uveřejněný v The New York Times a dnešní výpadek elektřiny ve dvou státech, který postihl skoro 50 milionů lidí, mají společného jmenovatele. Americký globalistický Deep State, který ovládá média a především The New York Times, de facto nepřímo práskl na americké neocony a armádu chystanou zkoušku elektronických prostředků válečnictví v Jižní Americe, aby demaskoval a zdiskreditoval Donalda Trumpa.

Kybernetické útoky na elektrárny a elektrické rozvody se ve světě, který poběží a bude i jezdit na elektřinu, stanou hlavní zbraní budoucnosti

A bohužel, Donald Trump na to emotivně a nediplomaticky reagoval slovy o vlastizradě, čímž de facto potvrdil pravdivost těchto informací NYT o Rusku, ve kterých jsou prý elektrárny infikovány americkými viry, zřejmě těmi samými, které dnes v neděli byly otestovány v Argentině a v Uruguayi na tamních elektrárnách a rozvodných sítích. Rusové nejsou hlupáci a dojde jim 1+1, že včerejší článek v NYT a dnešní blackout v Jižní Americe mají jasnou souvislost a jednalo se o zkušební test americké armády za použití kybernetických zbraní mířených na rozvodné systémy a řídící panely velínů elektráren.

2019 06 18 25Donald Trump v nelehké pozici v Bílém domě. Vlevo neoliberálové a jejich globalistický Deep State v Kongresu, vpravo neokonzervativci a jejich Pentagon a vojensko-průmyslový komplex.

Pokud jste četli moji první knihu Human Ex Machina, tak už určitě chápete, proč američtí neoconi a Pentagon zkouší na latinsko-amerických zemích své prostředky pro vedení kybernetické války, protože 4. průmyslová revoluce ve světě bude založena na elektřině úplně ve všem, především v elektrických autech na baterky. A sami doufám už chápete, proč americký Pentagon testuje kybernetické zbraně na vypínání elektráren. Ve společnosti, kde dopravní prostředky už nebudou jezdit na kapalnou ropu, kterou si lze koupit nejen od Američany kontrolovaných Saudů, ale i od Američany nekontrolovaných Íránců, Rusů a Venezuelců, budou ekonomiky národů zcela závislé na elektřině v síti pro dobíjení baterií aut.

Pokud nepřítel provede útok na rozvodné sítě a elektrárny, přestane vám fungovat nejen lednička a televize v domácnosti, ale nenabijete ani auto, nikam se nedostanete. Proto Pentagon zkouší kybernetické zbraně, protože vypnutím elektráren v celé zemi na dobu 24 hodin se dá způsobit hotový chaos, a to zvláště ve chvíli, pokud by výpadek byl synchronizovaný spolu s vojenskou invazí a intervencí. Než by se orgány státu bez elektřiny vzpamatovaly, invaze by byla v plném proudu.

-VK-
Šéfredaktor AE News