V Kyjevě 28.4.2021 poprvé prošel průvod na počest divize SS «Galičina»

Ukrajinští radikálové pochodovali Kyjevem na počest dne vzniku divize SS "Galičina". Aktivisté se navzdory zákazu oslavování nacismu na Ukrajině nesetkali s žádným odporem ze strany úřadů a přímo se označili za "sílu, která bude zemi vládnout". Podle odborného odhadu lze tento průvod označit za provokaci na pozadí blížícího se 9. května a nečinnost Kyjeva je vysvětlena hrozbou nátlaku pravicových sil.

V centru Kyjeva se konal pochod na počest 77. výročí lvovská divize "Galičina", jež v letech Druhé světové války byla součástí nacistické organizace SS pod velením Heinricha Himmlera. Radikálové prošli od Arsenálního náměstí až po náměstí Nezávislosti, průvodu se zúčastnili zástupci různých nacionalistických organizací.

Na jednotlivých záběrech bylo vidět nacistickou symboliku, ovšem, včetně tradičních pozdravů nacistického Německa. Akce pro město hrdinu, pro Kyjev, je poměrně neobvyklá, protože předtím se takové akce na podporu "Galicijky" soustředily především ve Lvově a dalších městech západní Ukrajiny.

2020 01 26 02Podrobněji v záběrech ruské televize ZDE

Please publish modules in offcanvas position.