Účastník spiknutí v Bělorusku přiznal kontakty s FBI a CIA

2021 04 29 09Obviněný právník ze spiknutí Jurij Zenkovič v případu uchvácení moci v Bělorusku, v průběhu výslechu přiznal, že byl v kontaktu ve Spojených státech se zástupci FBI a CIA USA. "Kontakt, který jsem měl, byl se zástupci FBI. A myslím, že třetí člověk byl zástupce CIA. Pracoval jsem tehdy jako asistent advokáta v New Yorku“,

cituje TASS Zenkovičova slova ve filmu „Zabít prezidenta“, který byl uveden na televizní stanici ONT. Jak Zenkovič upřesnil, zástupci amerických tajných služeb za ním do kanceláře přišli.

"Představili se jako, mám dojem, že jsou z oddělení ochrany ústavního pořádku nebo tak něco. Zeptali se, zda jsem agentem KGB. Řekl jsem, že ne. Načež se mě zeptali, zda bych nechtěl pracovat pro americkou vládu", poznamenal Zenkovič.

V Bělorusku našli napojení na poradce Bidena v souvislosti s přípravou převratu. Dříve běloruský televizní kanál ONT poukázal na spojení poradce prezidenta USA Joe Bidena ─ Michaela Cаrpentera s přípravou státního převratu a atentátu na prezidenta Lukašenka.

Minulou neděli obžalovaní z přípravy státního převratu v Bělorusku přiznali vinu v pokusu o atentát na Lukašenka. O den dříve Lukašenko zveřejnil scénář připravovaného převratu. Minulou středu byli čtyři zadržení obviněni z přípravy státního převratu. V této souvislosti USA jednat s Běloruskem ─ odmítly.

Připomeňme, že 17. dubna ruská Federální bezpečnostní služba (FSB) zadržela dvě osoby chystající vojenský převrat a odstranění prezidenta Běloruska, plánující rozkrást a přisvojit si majetek Alexandra Lukašenka. Sám Lukašenko obvinil z připravovaného atentátu americké tajné služby. Blíže ZDE.

Podle Lukašenkových slov se ruský prezident Vladimír Putin na incident zeptal amerického prezidenta Joea Bidena. "Ozvalo se jen brblání, avšak žádná odpověď", odvětil Lukašenko. Běloruská KGB poprvé v historii podala trestní oznámení v článku o pokusu převzetí moci.

ZDROJ

Please publish modules in offcanvas position.