Každý, kdo nosí roušky nebo respirátory, vdechuje nebezpečný chemický koktejl

2021 02 22 11Vědecký ředitel Hamburského ekologického institutu, profesor Michael Braungart, se zabýval látkami obsaženými v maskách FFP2. Podle jeho názoru nejsou masky FFP2 vůbec vhodné k nošení, protože „to, co si nasadíte přes nos a ústa, je nebezpečný odpad“, řekl.

2021 01 10 11d poloviny února se používání FFP2, nebo lékařských chirurgických masek v německých obchodech a veřejné dopravě stalo povinným. S ohledem na vysoce škodlivé složky v těchto maskách je třeba položit si otázku, jaký vliv budou mít na naše zdraví. Důvodem nové regulace nošení masky jsou údajně „nové virové mutace“, o nichž politici tvrdí, že jsou mnohem nakažlivější než původní koronaviry.

2021 02 22 10

2021 01 10 11dborníci ale zpochybňovali ochranné působení všech masek před šířením virů už od počátku koronové krize. Dokonce i německý ‚vládní virolog‘ Christian Drosten kdysi v rozhovoru řekl, že masky jen těžko udělají cokoli, čím by šíření virů zastavily. Přesto by nyní měly být používány lékařské masky a masky FFP2, které, jak zjistil ekologický institut, obsahují vysoce škodlivé a nebezpečné přísady. I když materiál masek vypadá jako papír, jsou vyrobeny z plastového polypropylenu. Různé vrstvy jsou drženy pohromadě lepidlem, chemickými pojivy, UV-stabilizátory a antioxidanty. Vědci z Hamburského institutu pro životní prostředí navíc našli v maskách, z nichž většina pochází z Asie, i těkavé organické uhlovodíky. 

2020 01 26 02Zdroj informace

2021 01 09 02některých modelech bylo nalezeno velké množství formaldehydu (karcinogenní konzervační látka) nebo anilinu (karcinogenní barvivo) a také umělé vonné látky, které mají maskovat nepříjemný chemický zápach. Modré chirurgické masky také obsahují barvivo a kobalt z těžkých kovů. Každý, kdo nosí lékařské nebo FFP2 masky, vdechuje nebezpečný chemický koktejl, který plícemi vstupuje do našeho krevního oběhu. Masky navíc obsahují různé mikroplasty a mikrovlákna, které jsou absorbovány plícemi, kde se zachycují, nebo jsou dál přenášeny do dalších orgánů.

2020 12 22 03rofesor Braungart z Environmentálního institutu kritizuje politiky, kteří rozhodli o povinnosti užívání těchto „chemických koktejlů s mikroplasty a mikrovlákny“ pro obyvatelstvo. To, že se jedná o chirurgické vybavení (určené pouze pro krátkodobé použití) neznamená, že jsou masky neškodné. V maskách se nachází „neuvěřitelné množství špíny a škodlivin“, potvrdil Braungart.