13 IZRAELCŮM PO OČKOVÁNÍ OCHRNUL OBLIČEJ. VEŠKERÉ NÁSLEDKY JDOU NA VRUB ZÁPADNÍM VAKCÍNÁM

2020 12 22 03říznaky ochrnutí lícního nervu zaznamenali izraelští lékaři u třinácti lidí, kteří tento týden dostali první dávku protikoronavirové vakcíny. Podle listu The Jerusalem Post je počet takových případů zřejmě vyšší, někteří postižení to ale neoznámili lékaři. Ostatní by to nemělo odradit. (Pozn. Našeho Restartu: Nemělo by to odradit? Výborně, jen tak dále, jen si to neškrábat!)

„Měla jsem to zhruba 28 hodin, pak to ustoupilo, ale nemohu říct, že to úplně zmizelo. Nicméně kromě toho nemám žádné potíže, jen mě trochu bolelo místo vpichu“, svěřila se jedna z postižených.„Zatím nevím, zda půjdu na druhou dávku, ale ostatní lidi by to nemělo odradit“, uzavřela.

2021 01 10 08zraelští lékaři se nyní snaží zjistit, zda dočasná paralýza opravdu souvisí s očkováním. „Nedávno jsem měla takový případ“, řekla Galia Rahavová, šéfka infekčního oddělení nemocnice Tel ha-Šomer ve městě Ramat Gan. „Rozhodla jsem, že mu druhou dávku zatím nedáme, i když tomu podle ministerstva zdravotnictví nic nebrání“, dodala.

2020 12 22 03odle směrnic ministerstva by ale druhá dávka neměla být podávána, dokud paralýza úplně neustoupí. Ochrnutí lícního nervu je jedním z popsaných negativních projevů doprovázejících očkování, vyskytuje se poměrně vzácně a mívá přechodný charakter.

Please publish modules in offcanvas position.