KDEKDO TVRDÍ, ŽE SVĚT ŘÍDÍ BANKÉŘI. OMYL, SVĚT ŘÍDÍ PRÁVNÍCI.

Čtěte POZORNĚ:
Výrobci vakcín v USA mají imunitu vůči žalobám! Že se to Čechů netýká? Ale ano, týká! Americká společnost Pfizer totiž do Česka dopraví čtyři milióny dávek vakcíny!

2020 01 26 02Americké úřady poskytly společnostem Pfizer a Moderna, vyvíjející vakcíny proti infekci koronaviru, imunitu vůči odpovědnosti za možné závažné nežádoucí účinky očkování. Uvedl to TV kanál CNBC s odvoláním na právníky.

2020 12 20 01

„Je velmi vzácné přijmout právní předpisy o všeobecné imunitě. Farmaceutické společnosti obvykle nemají odpovídající zákonnou ochranu“, řekl televizi právník z Dallasu Rogge Dunn. Televize to uvedla v souvislosti zpráv o množících se alergických reakcí na vakcínu firmy Pfizer.

2020 12 19 06únoru americký ministr zdravotnictví a sociálních služeb Alex Azar přijal zákon z roku 2005, který požaduje, aby resort poskytoval právní ochranu společnostem, které vyrábějí nebo distribuují základní lékařské výrobky, včetně vakcín a léků, s výjimkou případů „úmyslného zneužití“, uvedla televize. To znamená, že během příštích čtyř let, jak uvádí CNBC, nebudou společnosti stíhány za škody spojené s poškozením zdraví v důsledku užívání léků k léčbě nebo ochraně před koronavirovou infekcí.

Podle Dunna je toto pozice státu spojena s nutností rychle vytvořit vakcínu proti COVID-19. Kromě toho, jak právník vysvětlil, to pomůže snížit náklady na lék.

2020 01 26 02Vláda nechce, aby lidé žalovali společnosti vyrábějící vakcínu COVID-19, protože v takovém případě by výrobci pravděpodobně účtovali úřadům vyšší cenu za dávku“, vysvětlil Dunn.


Pozn. Našeho Restartu:
Jak prosté, milý  Watsone! Starý dobrý úhelný kámen kapitalismu, tedy ZÁKON ZISKU NAD LIDSKÝ ŽIVOT, je zde právní mluvou vyjádřen doslova průzračně! A pak se divte, že Marxův Kapitál o tom psal již ve II. pol. 19. století... A tak hurá! S amer. levnou vakcínou Pfizer vzhůru do ráje! Zodpovědnost za zdrav. postižení si ponese pacient, nikoli stát, níkoli výrobce, je to bezva, milý  Watsone!

2020 01 26 02Podle materiálu CNBC americká Food and Drug Administration, která schvaluje léky pro hromadné použití, nebude odpovědna za vedlejší účinky vakcín! Dorit Reissová, profesorka na University of California College of Law v Hastingsu, dodala, že důvodem nemožnosti podání takové žaloby je svrchovaná imunita, kterou Spojené státy disponují.