klicNEVEŘEJNÁ DISKUSE     Kontakt na nás: nas-restart@yandex.com

Náš Restart po delší odmlce opět funguje a lze posílat články, dotazy a informace na výše uvedený e-mail. Za provozování webu se musí platit, proto prosíme případné dárce o příspěvek na účet 0529639103/0800. Děkujeme!

Ray McGovern: ZDF odhaluje lži, do kterých byl Assange lapen

2020 02 12 05Ray McGovern
(publikováno na webové stránce P.C. Robertse)

Významná německá televize ZDF odvysílala interview se zpravodajem OSN na problémy mučení Nilsem Melzerem, které objasnilo, jak se vyráběl důkaz o „švédském znásilnění“ proti Julianu AssangemuPravda o tom, jak se Assange ocitl v nejpřísnějším vězení v Londýně s vyhlídkou na jednosměrnou jízdenku k soudu v USA a zbytkem života za mřížemi, tak pronikla i k uším lidí dosud neinformovaných.

Až do středy minulého týdne neměla většina Němců a dalších konzumentů „velkých médií“ v Evropě tušení o podvodu, kterým byl Assange vpleten do pavoučí sítě téměř jistě navržené ve Spojených státech a utkané jejich vasalskými druhy ve Švédsku, Británii a Ekvádoru. Melzerovo vystoupení v televizi ZDF proběhlo s minimálním přerušováním moderátora a Melzer nechal spíš na svých nálezech a zjištěních, aby hovořily za něj o tom, jak se obvinění proti Assangemu vyráběla a jak se s nimi manipulovalo s cílem Assange uvěznit. ZDF některé z dokumentů, dokazujících, že sexuální obvinění Assange byla zrovna tak „vyrobena“ jako dokumenty, vedoucí k americkému napadení Iráku, na obrazovce divákům přímo ukázala.

Melzer se přiznal, že byl zpočátku tak popleten tím, jak média Assange zobrazovala, že odmítal jeho případ vyšetřovat. „Ale nakonec mě přece jen osvítilo poznání, že média Assange systematicky pomlouvala jen proto, aby odvedla pozornost veřejnosti od zločinů, které odhalil."

Své vystoupení v televizi ZDF ukončil Melzer těmito varovnými slovy: „Toto není jen o obraně Assange, ale též o tom, abychom předešli precedentu, který by mohl zpečetit osud západní demokracie. Protože když už jednom prohlásíme pravdu za zločin, zatímco mocní si budou moci užívat beztrestnosti, bude už příliš pozdě na to, abychom tento trend napravili. Našeho svědomí se vzdáme ve prospěch cenzury a našeho osudu ve prospěch neomezené tyranie“.

Odpor k vydání Assange do USA ve světě stále sílí. A další stéblo k tomuto hnutí přidalo nedávno i Parlamentní shromáždění rady Evropy (PACE), když vyzvalo k okamžitému propuštění Assange a roky mlčení institucí EU k Assangeově osudu tak konečně přerušilo.

2020 02 12 06Vybral a přeložil Lubomír Man, spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Ne základnám, Haló noviny atd.)


Komentář RNDr. Dagmar Vernarské (11.2.2020)

Prípad Assangea a samotný Julien Assange je dôkazom, čoho je človek schopný, t.j. dobrého i zlého - bojovať zo zlom, alebo v mene zla. Mašinéria zločinu a korupcie je nezastaviteľná, kým ľudstvo bude na tejto Zemi. Nie je príjemné poznanie, že zlo kvitne v súdnictve, v politike, v školstve,...... a vo všetkých spoločenských organizáciách.