K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Ukrajina: Veterán SS pohřben v Ivano-Frankivsku v Aleji slávy

2020 01 30 04V úterý 28. ledna 2020 se v ukrajinském Ivano-Frankovsku uskutečnil slavnostní pohřeb veterána ukrajinské divize SS Galizien Michajlo Mulika, který zemřel před několika dny ve věku 100 let. Pohřbu se účastnil řeckokatolický arcibiskup Volodymyr Viytyshyn a další duchovní této církve, ...

starosta Ivano-Frankovska zvolený za neobanderovskou stranu Svoboda Ruslan Marcinkiv a podle fotografií také syn válečného zločince, velitele Ukrajinské povstalecké armády Romana Šucheviče Jurij. Smuteční hosté byli ve velké míře oblečeni do uniforem nacistické formace SS a vidět byly banderovské červeno-černé vlajky. O pohřbu informoval portál na Twitteru Euard Dolinsky z Ukrajinského židovského výboru a také portál pravda.if.ua.

2020 01 30 05

2020 01 30 06

2020 01 30 07

2020 01 26 02Protiruská a profašistická propaganda ukraj. státní televize v souvislosti s úmrtím fašisty ukrajinské divize SS Galizien Michajlo Mulika ─ ZDE a ZDE.

Podle dřívějšího vyjádření starosty byl Mulik „velkou osobností města“. Na pohřbu zaznělo, že takoví lidé byli velmi potřební Ukrajině a jsou potřební i dnes. Bývalý příslušník SS, údajně mužný bojovník za Adolfa Hitlera a vítězství nacistického Německa, byl na místním hřbitově pochován v Aleji slávy. Ukrajinský poslanec Maksym Buzanski z prezidentské strany Sluha národa na Facebooku kritizuje, že událost se odehrála v čase, ve kterém se vzpomíná 75. výročí osvobození německého koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau. „Ne, přátelé, takto to nemůže být. Buď vězňové koncentračních táborů, nebo zasloužilí esesáci, jedno z toho, společně nikdy. Přišel čas, kdy je třeba se rozhodnout“, uvedl poslanec. Připomeňme, že v Ivano-Frankovsku od loňského roku stojí pomník Stepana Bandery, který je čestným občanem město.