K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Mají práci, přesto uvázli ve finanční pasti. O zadlužené zaměstnance firmy nestojí

2020 02 28 12Kateřina Hovorková

Téměř polovina zaměstnaných Čechů říká, že obtížně vychází se svým příjmem. Dokonce 60 % lidí přiznává, že si nemůže jen tak dovolit zaplacení neočekávaného výdaje ve výši 10 tisíc korun. A pětina lidí se dokonce potýká s velkými finančními problémy. Z průzkumu společnosti LMC a neziskovky Člověk v tísni vyšla neveselá čísla. Zadluženost totiž negativně ovlivňuje vztahy a pozici na trhu práce.

Kriminální kauzy ČSSD. Přehledně

2020 02 28 11Radim Fiala

Náměstek ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) Jan Baláč (ČSSD) byl zadržen. Nejde o jediný kriminální případ ČSSD, tak připomeňme některé kriminální kauzy členů sociální demokracie. Na internetu se objevilo pořekadlo „Kudy chodil, tudy škodil, ve dne škodil a v noci krad, sociální demokrat“. Tak posuďte sami, zda je pravdivé…

KOMENTÁŘ JANA VÍTKA: Elity, přelidnění a virus

2020 02 28 07květnu tomu bude rok, co se v New Yorku setkali Bill Gates, Warren Buffet, David Rockefeller, Eli Broad, Ted Turner, Michael Bloomberg a další miliardáři – elita elity, aby si popovídali o svých dobročinných plánech, jak servilně oznámil Chronicle of Philalntropy. Ale v naší době padlých mecenášských idolů takový potlach bohatců nutně vyvolal znepokojivou otázku: Co všechny ty miliardy a moc v jedné místnosti na nás zase šijí?

Co ovlivňuje cenu vody? Jaké priority mají vodárny v rukou koncernů a jaké městské vodárny? Co lidé?

2020 02 28 06

Zdražili vodu, prý vodárnám chybí peníze! Opravdu? Vždyť si v polovině roku z vodáren vyplatili miliardy! Opravdu schází peníze? Pokud ano, pak jak je toto možné? Lidé přece již v ceně vody zaplatili 21.938.368.000 Kč a ty místo v obnově trubek skončily na účtech koncernů v zahraničí!

2020 01 26 02Video ZDE

Pandemie a strach? Jak stát zajistí základní služby? Praha má roky problém a neřeší ho adekvátně

2020 02 28 05ROZHOVOR V souvislosti s rychlým šířením nového koronaviru se ukazuje, jakou sílu mají média. Honba za senzací může vytvořit bezpečnostní hrozbu, domnívá se bezpečnostní expert, generál Andor Šándor. A jak je připravena Česká republika?

Ročně 12 miliónů téměř za nic. Policie šetří smlouvy VZP s firmou založenou Janouškem

2020 02 28 03Lukáš Valášek

Policie dle zjištění Aktuálně.cz šetří, proč Všeobecná zdravotní pojišťovna až donedávna vyplácela ročně 12 miliónů korun za PR služby společnosti Medea Kultur. Tu před lety založil Roman Janoušek.

Období, které se dnes nevyučuje

2020 02 25 06

2020 01 26 02Čtěte ZDE

Americké válčení a Tálibán

2020 02 25 05Politolog Oskar Krejčí se v souvislosti s připravovanou dohodou USA s Tálibánem zamýšlí nad smyslem a strategií vojenských akcí Spojených států na Blízkém východě.

Z Washingtonu přišla zpráva, že Spojené státy uzavřely s afgánským radikálním hnutím Tálibán úmluvu o „snížení násilí“. Ujednání je prý velmi konkrétní, zmiňuje například sebevražedné atentáty, nastražené výbušniny i raketové útoky.

Evropské elity zapomněly na stoleté lekce

2020 02 25 03Vladimir Kornilov

Před 100 lety, 24. února 1920, zveřejnil třicetiletý Adolf Hitler v proslulé pivnici Hofbräuhaus (ve které si svého času rádi poseděli Lenin s Krupskou) svých 25 bodů, které se pak staly programem nacionálně-socialistické strany. Právě tento den, který pak oslavovali v nacistickém Německu, je tradičně považován za den založení NSDAP.

Kdyby byl Assange Rus či Číňan, byl by za „statečného disidenta“!

2019 05 08 01Julian Assange, který byl před několika lety považován za hrdinu naší doby, je dnes vnímán jako pochybná postava nebo zločinec, píše Jack Dion, zástupce šéfredaktora Marianne.

Navíc, jak autor článku poznamenává, pokud by byl Assange Rus, Číňan nebo Venezuelan, byl by považován za odvážlivce, který vzdoroval úřadům.