Informace o očkování proti C-19 je důvěrná, rozhodl Ústavní soud

JUDr. Jiří Rajchl na svém FB profilu okomentoval situaci takto:

Jinými slovy nejvyšší soudní instituce v této zemi říká, nejste povinni nikomu sdělovat, zda jste či nejste očkováni. Logicky z toho vyplývá i skutečnost, že nikdo není oprávněn poskytnutí této informace po vás vyžadovat.

2021 12 05 08

Informaci o očkování po vás vyžadovat nesmí ani váš zaměstnavatel, ani personál v restauraci, ani vaše kadeřnice ani nikdo jiný.

Jakákoliv sankce, která vám za to bude udělena (pokuta, neplacená dovolená, výpověď), je tudíž udělena nezákonně a v konečném důsledku musí být nejpozději u Ústavního soudu zrušena!

a) všem lidem tedy doporučuji – neukazujte nikomu nic.

b) všem zaměstnavatelům pak radím – nepožadujte tuto informaci po svých zaměstnancích, nemáte na to právo. Pokud jim dáte neplacené volno či výpověď, přijde vás to setsakra draho.

c) všem provozovatelům restaurací a služeb pak doporučuji nekontrolovat nic. Jakákoliv pokuta, kterou vám KHS uloží, nutně musí být zrušena. Vytiskněte si toto rozhodnutí v plném znění (odkaz viz níže), umístěte jej ve své restauraci a pokud k vám přijde hygiena, tak jí sdělte, že jste kontrolu provedli tak, že jste se zákazníků zeptali na to, zda jsou očkovaní a oni vám sdělili, že využívají své zákonné právo vám tuto informaci neposkytnout.

► Zde si můžete otevřít celé rozhodnutí Ústavního soudu.

d) a všem šikanátorům v téhle zemi vzkazuji – GAME OVER!

Doporučuji všem si vytisknout znění odpovědi Ústavního soudu a všem, kdo po vás budou nezákonně požadovat sdělení toho, zda jste, či nejste očkováni, tím mávat před nosem. Pokud bude kdokoliv na poskytnutí této informace, a to pod jakoukoliv pohrůžkou jakékoliv sankce nadále trvat – i po poučení o tomto rozhodnutí ÚS – dopouští se dle mého právního názoru naplnění skutkové podstaty trestného činu vydírání dle ustanovení §175 tr. zákoníku, případně trestného činu útisku dle ustanovení §177 tr. zákoníku.

Teď už máte v ruce zbraň – neváhejte ji použít!

P.S.: Děkuji ústavnímu soudu, že toto rozhodnutí stihl vydat ve čtvrtek a před pondělním termínem uvalení nezákonných restrikcí ze strany ministerstva zdravotnictví nás vybavil touhle atomovkou. Máte to u nás.

Naše doporučení

Vytiskněte si tuto kartičku a předložte ji v restauraci obsluze při požadavku na kontrolu potvrzení o očkování. Můžete si kartiček vytisknout víc a obsluze (nejen) v restauracích je rozdávat. Uvedený QR kód vede na tento ZDROJ.

2021 12 05 09

Please publish modules in offcanvas position.