K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Prezident Miloš Zeman popřál k 80. narozeninám Mistru Karlu Gottovi

2019 08 01 01ožná si ani sám pan prezident neuvědomil, nakolik krásně popsal a zhodnotil poválečnou dobu, tedy dobu budování socialismu. Nebyla to vždy rozkvetlá louka, ale ta doba a netýká se to pouze umění, byla prodchnutá lidstvím a radostí ze života.

2019 08 01 02Prezident Miloš Zeman si nenechal ujít příležitost a zpěvákovi Karlu Gottovi zaslal k jeho 80. narozeninám blahopřejný dopis. Prezident se v něm netají velkým obdivem k mnohonásobnému Slavíkovi. "Bezesporu jste čelným generačním představitelem poválečné zlaté éry československého a českého umění“, píše prezident.

Blahopřejný dopis přinášíme v nezkráceném znění.


Vážený a milý Mistře,

přijměte prosím srdečné blahopřání k úžasnému životnímu jubileu. A dovolte prezidentu republiky krátké laudatio.

Bezesporu jste čelným generačním představitelem poválečné zlaté éry československého a českého umění.

Období několika desetiletí, kdy mohutně vytryskly skutečné tvůrčí síly, ohromující svou uměleckou hloubkou, prožitkem, zároveň poctivým řemeslem, kdy vytryskly tvůrčí síly, které uměly rozesmát, rozplakat, potěšit, pohladit nebo donutit k přemýšlení.

Koncert vážné i populární hudby, divadelní představení, kniha, film, malířství, to byla rozkvetlá louka plná vůní a barev. Bylo to umění prodchnuté lidstvím.

Jaký to kontrast k současnosti plné uměleckých loutek, které jsou ztraceny na prknech, která znamenají svět, v prázdných pseudopolitických plcích jsou ovšem jako doma.


Vážený a milý Mistře,

jste skutečný Umělec, který se rozdává druhým. Vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Vydat se, třeba i z posledních sil.

Odměnou je potlesk.
Tleskám Vám, Mistře.

Váš,
Miloš Zeman


Rozhovor s Karlem Gottem ze 14. července 2019, v němž mj. zazněla i Mistrova slova k blahopřejnému dopisu od prezidenta republiky ─ ZDE