"Elita" Ruska pod palbou USA. Autorský komentář

Zdroj (překlad Náš Restart)

Včera, tedy 16. září 2021, obdržel americký prezident Joe Biden závazné rozhodnutí amerického Kongresu zavést proti naší "elitě" (na seznamu asi 40 osob) sankce. Víte, já mám z té zprávy dokonce velkou radost.

Jednou jsem již v jednom ze svých článků napsal, že je podle mého názoru třeba rozlišovat a nezaměňovat národní zájmy Ruska a jeho občanů se zájmy takzvané "elity". Myslím, že v tomto případě, jako nikdy jindy se hodí věta jedné z Leninových prací "strašně daleko jsou od lidu", týkající se naší "elity", která, podle mého názoru, nevyjadřuje zájmy svého lidu.

Podle mého názoru, ruská "elita" vede dvojí život: pod pláštíkem hurá vlasteneckých hesel, prý, pojďme se semknout před hrozbou Západu, sami, ve skutečnosti, jak víte, mají na tom Západě, v mnoha případech, svůj majetek, bankovní účty, jejich děti jsou školeny na nejlepších západních univerzitách a vysokých školách.

Ale zpět k naší nové zprávě. Připomenu pozadí této otázky. Ještě 8. února 2021 "Fond pro boj s korupcí" (zanesen Ministerstvem spravedlnosti do seznamu zahraničních agentur) vyzval prezidenta USA Joe Bidena zavést sankce proti 35 lidem, včetně osmi vysoce postavených Rusů, blízkých k prezidentu Ruska Vladimíru Putinovi.

A včera, tj. 16. září 2021, Biden získal rozhodnutí kongresu USA, které je závazné k vyřízení: do 180 dní zbavit Rusy ze seznamu (téměř 40 osob) práva vstupu na území (míněny USA a EU), práva využívat v zahraničí jakékoli kreditní karty, ale také možnost užívat nemovitosti.

2021 09 17 05V popředí tzv. noví Rusové, nebo-li burž. "výkvět" RF, v minulosti vzorní komunisti, komsomolci či důstojníci Sov. armády. Inu, proti gustu žádný dišputát, prostě novodobé carské samoděržaví v podobě dolarové šlechty. Co na tom, že milióny nešťastných prostých Rusů doslova tonou v bídě...

A teď to nejzajímavější. Zde jsou jen některá jména z tohoto seznamu: místopředseda představenstva banky VTB Denis Bortnikov (syn šéfa FSB, tj. Federální bezpečnostní služby - obdoba amer. FBI), novinář Vladimír Solovjov, miliardář Roman Abramovič, Andrej Kostin (prezident banky VTB, Muraško - ministr zdravotnictví, Dmitrij Patrušev - ministr zemědělství, Igor Šuvalov - předseda korporace "VEB Ruské federace", Ališer Usmanov - miliardář, Bastrykin - předseda SK Ruské federace, Sergej Kirijenko - první zástupce vedoucího administrativy prezidenta, novinářka Margarita Simoňanová, Oleg Děripaska - miliardář, Alexej Miller - šéf Gazpromu, Nikolaj Tokarev - šéf "Trans-Něfť", Alexandr Bortnikov - šéf FSB (Federální bezpečnostní služba), Viktor Zolotov - náčelník Nár. gard RF, Michail Mišustin - předseda vlády RF, Dmitrij Peskov - mluvčí prezidenta, Ella Pamfilová - předsedkyně Ústřední volební komise RF, Gennadij Timčenko - miliardář, Jurij Čajka - bývalý generální prokurátor RF, Sergej Sobjanin - starosta Moskvy a tak dále.

Jak vidíte, seznam je prostě působivý. No, pánové z "elity", pospěšte si prodat své zahraniční nemovitosti, jinak se může stát, že za 180 dní to nestihnete. Podle mého názoru, pro tyto lidi ze seznamu by byla velká tragédie přijít o nemovitosti a přístup ke svým zahraničním účtům, tj. vše, co vydělali nekalým způsobem.

Podle mého názoru naše "elita" nikdy nespojovala svůj život a svou budoucnost s Ruskem - to je jim, myslím, dobré akorát tak pro vydělávání peněz.

Please publish modules in offcanvas position.