20 let používaný lék chrání před C-19, ukázala klinická studie Ostr. fak. nemocnice

2021 06 25 01(zdroj)

Lék Imunor podaný preventivně může aktivovat buněčnou imunitu proti viru SARS-CoV-2 včetně jeho různých variant i proti jiným virům.Lékaři Fakultní nemocnice Ostrava přišli tak s dobrou zprávou.

2021 06 25 02Zveřejnili totiž výsledky klinické studie, která dokázala, že přes dvacet let registrovaný a používaný lék Imunor je účinný i v ochraně proti nemoci covid-19. Případný průběh onemocnění je u lidí, kteří tento lék užívají, velmi mírný.

„Do studie se zapojilo 53 zdravotníků různého věku, kteří na lůžkových odděleních nebo v ambulancích přicházeli do kontaktu s pacienty nakaženými koronavirem. Skupina od ledna do března 2021 pravidelně užívala registrovaný lék Imunor. Za sledované období onemocněly lehkou formou nemoci covid-19 jen dvě zdravotnice“, shrnul výsledky doc. Jaromír Bystroň, primář oddělení klinické imunologie a alergologie Fakultní nemocnice Ostrava, jenž výzkum inicioval.

Studii schválenou Státním ústavem pro kontrolu léčiv a etickou komisí nemocnice inicioval v době, kdy řada lékařů i zdravotních sester či ošetřovatelů chyběla v práci, protože se také nakazili covidem.

V prvním čtvrtletí tohoto roku, kdy v zemi vrcholila další vlna onemocnění covid-19, denně chybělo jen v naší nemocnici kvůli nákaze až sedmdesát sester“, řekl doc. Bystroň.

„Ve sledovaném souboru zdravotníků, kteří užívali Imunor, onemocněly pouze dvě zdravotnice a obě se po lehkém průběhu nemoci vrátily do práce po čtrnácti dnech“, podotkl s tím, že příznaky u nich byly výrazně mírnější i ve srovnání s nemocnými rodinnými příslušníky ze společné domácnosti.

Přípravek Imunor aktivuje přirozenou imunitu. Podle primáře studie dokázala, že tento lék podaný preventivně může aktivovat buněčnou imunitu proti viru SARS-CoV-2 včetně jeho různých variant i proti jiným virům. Lék ale zatím zdravotní pojišťovny plně hradí pouze pacientům s poruchou buněčné imunity.

Please publish modules in offcanvas position.