MLUVČÍ VELVYSLANECTVÍ ČÍNSKÉ LIDOVÉ REPUBLIKY V ČESKÉ REPUBLICE ODPOVĚDĚL

Aneb co Číňani prohlásili na otázku novináře týkající se usnesení Senátu Parlamentu České republiky o zimních olympijských hrách v Pekingu

Otázka: Senát Parlamentu České republiky dnes schválil usnesení, ve kterém konstatoval, že v Číně dochází k porušování lidských práv a apeloval na vládu a další politické představitele ČR, aby nepřijali pozvání k oficiální účasti na olympijských hrách v ČLR. Jak to komentuje čínská strana?

Odpověď: Senát Parlamentu České republiky přijal příslušné usnesení na základě lží a dezinformací, čímž se pokusil o politickou manipulaci zimních olympijských her v Pekingu. Čínská strana velmi odsuzuje takové chování a je silně proti.

Takový nehorázný krok hrubě zasahuje do vnitřních záležitostí Číny, vážně porušuje mezinárodní právo a základní normy mezinárodních vztahů, neprospívá ani zdravému a stabilnímu rozvoji čínsko-českých vztahů, ani řádné soutěži nadšenců sportů zimních olympijských her z celého světa, ani podpoře olympijského ducha jednoty, přátelství a míru.

Takzvané tvrzení o „genocidě" v Číně je naprostou lží století. Společnost v čínském Sin-ťiangu a Tibetu udržuje stabilitu, lidé tam žijí v míru a spokojenosti, etnické skupiny drží pohromadě a jsou v harmonii, jsou zde dodržována základní práva obyvatel všech etnických skupin a to je fakt, který nelze popřít.


Pozn. Našeho Restartu: Zatímco Západ s Čechy v čele řeší od rána do noci jediné téma, a sice C-19, C-19 a ještě jednou C-19, Číňani v Tibetu žijí takto ─ aneb lépe jednou vidět než stokrát slyšet dřísty z huby českých trpaslíků:

2020 01 26 02Lhasa ─ správní středisko Tibetu

2020 01 26 02Železnice z Pekingu do Tibetu (nejvyšší bod 5072 m n.m., tj. o ¼ km výše oproti nejvyšší evropské hoře Mont Blanc v Alpách)

2020 01 26 02Tibetská železnice do Indie

Čínská strana je přesvědčena, že dokáže vytvořit ze zimních olympijských her v Pekingu jednoduchou, bezpečnou a skvělou olympijskou událost. Těší se na sdílení slavností olympijských her spolu s ostatními zeměmi světa včetně České republiky a na posílení jednoty a přátelství. Věříme, že čeští sportovci budou mít vynikající výsledky na zimních olympijských hrách v Pekingu.

Please publish modules in offcanvas position.