Nová dokumentace o osvobození Prahy Rudou armádou

A Praha byla zachráněna.

Nikdo nemá právo zapomenout, přepsat či překroutit dějiny.

Dnešní zvláštní sekce Ministerstva obrany Ruska je zasvěcena uchování historické paměti o rozhodující roli Rudé armády na osvobození Čech a Moravy od německo-fašistických okupantů.

Sekce je prezentována materiály o bojích za osvobození Prahy, o hrdinných postavách rudoarmějců, kteří položili život za svobodu a nezávislost českých zemí, o historické pravdě, ale je i o pokusech zkomolit a přepsat tuto dějinnou pravdu, které, bohužel, v Česku i nadále pokračují.

Sekce je připravena v rámci projektu "Bez promlčecí lhůty".

Materiály projektu jsou poskytovány centrálním archivem Ministerstva obrany Ruské federace a Úřadem Ministerstva obrany Ruské federace pro zachování paměti o obětech při obraně vlasti.

KDYŽ SE MAŽE PAMĚŤ…

V posledních letech se v zájmu politických dohadů v Česku aktivně snaží potlačit klíčovou roli Rudé armády při osvobozování země v letech Druhé světové války. V průběhu prací na rekonstrukci památníků, memoriálních a muzejních celků, věnovaných odvaze a hrdinství vojáků Rudé armády, padlých při osvobozování území, dochází k nahrazení soch a exponátů, odstraňuje se symbolika, záměrně se komolí a retušují zmínky o rozhodující roli Rudé armády.

2020 01 26 02Podrobněji ZDE

Please publish modules in offcanvas position.