Občan kníže řeší česko-ruské vztahy i pomník Osvoboditele Koněva

2019 11 01 05PhDr. Jiří Jaroš Nickelli, Společnost Ludvíka Svobody, Brno

aneb Ferdyšovo pozdní prozření

Jeho jasnost kníže v zahraničí, u nás občan Schwarzenberg, proslul se svou partají jako vyznavač sudetismu, nepřítel benešismu, kritik "nebezpečného ruského impéria". Po svém odchodu z partajní funkce náhle obrací doslova jako příslovečný Ferdyš v díle českého klasika.

2020 12 22 03raskání ledů europolitiky, kdy euroführerin telefonuje s presidentem Putinem a jde jí o vakcíny, plyn a velkoobchody s Ruskou federací, dolehlo samozřejmě i na residenta Germánie v Česku. Kdyby jeho obrat byl míněn upřímně, museli bychom mu gratulovat k jeho obrácenému náhledu na česko-ruské vztahy, pošlapané řáděním pražských politických idiotů. Jen vzpomeňme telegraficky na vývoj jeho partaje, kdy fanatická poslankyně Langšádlová hlásala na půdě parlamentu naši "morální povinnost k jaderné válce s Ruskem" neboli výrok v tomto duchu.

My, zásadní odpůrci pana "Böhmische" Schwarzenberga (jím samým použité označení), uznáváme jeho tři klady:

a) jeho politickou inteligenci hraničící s talleyrandovskou mazaností,
b) jeho kladný vztah k vínu a lesnické vědomosti,
c) jeho kladný vztah k ženám v době hrozného LBGT. Více kladů nenacházíme, ať se snažíme, jak se snažíme.

2021 02 03 062020 12 22 03an Schwarzenberg, jako pravý korunovaný "král pravdolásky" (což spískala pražská galerka) nalezl řešení pomníku Osvoboditele maršála Koněva ─ "umístěme pomník Koněva na Olšana, k padlým osvoboditelům". Kam se hrabe mytický klasik Jára da Cimrmann!

2020 12 23 03ento knížecí návrh ─ musíme uznat ─ má racionální opodstatnění, neboť klade pomník na nové důstojné místo a umožňuje občanům veřejný přístup k němu. Pan Schwarzenberg ovšem zcela vytěsnil jednu závažnou okolnost, kterou doposud orgány státu neřešily a za což odpovídá ministerstvo obrany. Jak? 

2021 02 03 07Jako gestor válečných hrobů a pietních míst. Pomník Koněva byl ─ pokud je známo ─ správně zapsán v registru pietních míst podle platného zákona 122/2004 Sb. o válečných hrobech a pietních místech. Je hrubou nedbalostí MO, zdali toto neřešilo, nebo dokonce zdali tam některé osoby nevyškrtly pomník z registru (??). Pak ovšem by se jednalo o nejen nedbalost, ale i porušení pravomoci veřejného činitele apod. A protože zákon působí nad majetkovou působností majitelů pomníků - a naopak jim ukládá péči o pomník na původním místě, šlo v každém případě o hrubou nedbalost v péči řádného hospodáře o svěřené pietní místo. Toto se pražským činovníkům působícím v této kauze zdařilo zatlouci a zahrabat pod úřední koberec. Sice způsobem hnusným a odporným, až Bůh brání, ale zdařilo. Zatím.

2021 01 03 02icméně i knížecí návrh by stálo za to ouřadům promyslet a alespoň částečně očistit strašlivý šrám na štítě města Prahy vzhledem k Ruské federaci, pozůstalým maršála Osvoboditele a v neposlední řadě i k pozůstalým po protifašistických bojovnících a obětech fašismu. A to přestože vychází z úst politického Ferdyše knížete, snažícího se narovnat eurokoloniálním Českem pokřivené vztahy s velmoci našich osvoboditelů.

Please publish modules in offcanvas position.