NĚKDO SE NECHÁ SYSTÉMEM ZOTROČIT. DODRŽOVAT VLÁDNÍ ZÁKAZY? NAPROSTÁ HLOUPOST LIDÍ

2021 01 08 04

Druhý český prezident Václav Klaus má za to, že jen nesebevědomí hlupáci dodržují nařízení vlády, která mají zbrzdit šíření viru v české společnosti a nesetkávají se se svými přáteli a příbuznými, aby je případně neohrozili.

Klaus je podle svých vlastních slov dost sebevědomý na to, aby se se svými přáteli scházel.

2021 01 08 05xprezident Václav Klaus letos oslaví 80. narozeniny. Věkově tak patří do skupiny občanů, které koronavirus ohrožuje nejvíc. Přesto se zdá, že si z pandemie mnoho nedělá, snaží se žít normálně a kroutí hlavou nad každým, kdo dobrovolně respektuje opatření vlády, sedí doma a nestýká se s lidmi, s nimiž by se setkávat chtěl.

„Já se stýkám se všemi, s nimiž se stýkat chci. Je naprostá hloupost lidí, jestli příkazy a zákazy vlády v tomto smyslu akceptují. Jestli je někdo vylekaný a nesebevědomý, tak ať si sám dělá vnitřní zákazy setkávat se s vnoučaty, přáteli. To já nejsem, čili na mém životě se v tomto smyslu nic nezměnilo. Když je mlha, prší, neděle, tak si zoufám, že nemůžu jít ani lyžovat, ani do hospody, ani do kina, ale že bych jinak nemohl dělat všechny další věci, to není pravda. Někdo se nechá zotročit tímto systémem. Já ne“, uvedl Klaus v rozhovoru pro Blesk.cz.

2020 12 22 03oté zkritizoval kampaň na podporu očkování proti nemoci covid-19. Podle exprezidenta se jedná o očkování násilně nařízené a cokoli je násilně nařizováno, je prý Klausovi proti mysli. „Odmítám, když mi někdo něco násilně nařizuje, a tato vakcinace je násilně nařizovanou věcí, která najednou spadla z nebe a v minulosti tu nebyla. Dostatečně vyzkoušená není“, vyjádřil svůj názor Václav Klaus.

2020 12 23 13oronavirus podle něj navíc není tak nebezpečný jako býval mor. Klaus nemoc covid-19 srovnává s chřipkou a proti chřipce se prý také nikdy nedal očkovat. Nevidí proto důvod, proč tak činit u nemoci covid-19. „Ale z principu myslím, že očkování proti chřipce byla svévole a nadměrný princip předběžné opatrnosti. Člověk měl normálně tou nemocí projít a ne se očkovat a dělat obrovské zisky farmaceutickým firmám“, předestřel svůj názor na očkování.

Vláda podle jeho názoru nezvládá epidemii řešit, takže by si zasloužila vyměnit. Kdyby byl premiérem, Klaus by prý nikdy nepřijal protiepidemický systém PES tak, jak ho přijala vláda Andreje Babiše (ANO).

„Ale já si nedovedu představit, že bych jako předseda vlády neudělal velké sezení se svými poradci a že bychom hodiny nediskutovali o tom, na čem je PES založen, nezměnili metodiku, neseřvali ministra a neřekli, že to takto být nemůže“, zdůraznil Klaus.

2020 12 23 12nohem větší obavy prý má z ekonomické krize, která koronavirovou krizi doprovází. Míra zadlužení České republiky je podle Klause tak daleko za jakoukoli přijatelnou úrovní, že to bude mít následky. Následky, které pocítí všichni občané. Výkon české ekonomiky poklesl a to podle exprezidenta nevyhnutelně znamená, že si všichni lidé budou muset utáhnout opasky. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová ČSSD) podle jeho názoru tuto chvíli jen odkládá s pomocí různých sociálních programů.