Část ze 3 miliónů demonstrantů proti volebním podvodům obsadila Capitol

Jedna z protestujících byla zastřelena

2021 01 07 06MUDr. Ivan David

„Pokládáme za samozřejmé pravdy, že všichni lidé jsou stvořeni sobě rovni, že jsou obdařeni svým Stvořitelem určitými nezcizitelnými právy, že mezi tato práva náleží život, svoboda a sledování osobního štěstí.

Že k zajištění těchto práv se ustanovují mezi lidmi vlády, odvozující svoje oprávněné pravomoci ze souhlasu těch, jimž vládnou.

Že kdykoliv počne být některá vláda těmto cílům na překážku, má lid právo ji změnit nebo zrušit a ustanovit vládu novou, která by byla založena na takových zásadách a měla svoji pravomoc upravenou takovým způsobem, jak uzná lid za nejvhodnější pro zajištění své bezpečnosti a svého štěstí.“, konstatovali otcové zakladatelé USA v Deklaraci nezávislosti ze 4.7.1776.

2020 12 23 03yto úvodní odstavce Deklarace nezávislosti USA přišlo asi 200 tisíc demonstrantů připomenout kongresmanům jednajícím na společné schůzi Sněmovny reprezentantů a Senátu. Po oznámení viceprezidenta Mika Pence, že nebude blokovat hlasovací listiny ze států, v nichž došlo k volebním podvodům, demonstranti pronikli do budovy Kongresu. Když přišli svůj názor na krádež voleb říci kongresmanům do jednacího sálu, bylo společné zasedání přerušeno. Ve srovnání s tím, co v loňském roce předvádělo hnutí BLM, se odpůrci volebních podvodů nechovali ani nijak zvlášť agresivně. Příslušníci ochranky předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové z „Demokratické“ strany přesto střelbou těžce zranili jednu protestujících voličku prezidenta Donalda Trumpa. Přes sklo zavřených dveří evakuovaného sálu. Nebyla nijak ozbrojena. Po převozu do nemocnice střelným zraněním bohužel podlehla.

2021 01 07 07

2020 12 22 08ž ke Capitolu se z prostorových důvodů podle sítě amerických lokálních novin The Epoch Times dostala pouze část demonstrantů. Podle odhadů asi 200 tisíc lidí. Proti krádeži voleb přijelo do Washingtonu D.C. protestovat podle policejních odhadů asi 3 milióny voličů. Šlo o největší demonstraci v dějinách USA. Včerejší protest překonal dosavadní rekord, který držela demonstrace proti válce ve Vietnamu z roku 1969, na níž se sešlo asi půl miliónu lidí. 

2020 12 23 13demonstrantům promluvil před Bílým domem úřadující prezident Donald Trump. Ve svém projevu zopakoval známá fakta o desítkách tisíc volících nebožtíků, o náklaďácích falešných hlasů dodaných do center sčítání korespondenčních hlasů a o přeměně hlasů odevzdaných voliči pro Donalda Trumpa na hlasy počítané volebními stroji Dominion pro Joe Bidena. Připomněl i policejní odhalení, že v Pensylvánii bylo započítáno o 400 tisíc hlasů více než bylo registrováno voličů. Dav protestujících se během jeho projevu táhl až za památník prezidenta Thomase Jeffersona na 2 km vzdálený břeh řeky Potomac, která tvoří hranici Columbijského okrsku, jak je označováno hlavní město USA.

2020 12 23 03rump svůj projev ukončil ujištěním voličů, že se boje proti krádeži voleb nevzdá, ani kdyby zákonodárci zamítli námitky proti falšování voleb podané republikánskými kongresmany. Demonstranti se poté vydali pochodem přes přilehlý park k sídlu Kongresu. Capitol byl obklopen zátarasy střeženými policejními jednotkami a ochrankou Kongresu. Demonstrantů však bylo tolik a tlačili se sdělit svůj názor zvoleným zastupitelům tak silně, že se pořádkovým silám nepodařilo je za bariérami udržet. Dav se skrz policejní kordon protlačil až ke schodišti hlavní kongresové budovy.

2020 12 22 03o evakuaci zákonodárců kvůli průniku demonstrantů až do jednacího sálu promluvil ve všech televizích kandidát „Demokratické“ strany na úřad prezidenta Joe Biden. Ve svém vystoupení, které obsahem i kvalitou přednesu připomínalo posledního generálního tajemníka ÚV KSČ Milouše Jakeše, označil Biden demonstranty za „smečku“. „Tohle není Amerika.“, řekl ve svém projevu Biden. Nervózní a jen těžce ovládající mimiku, vyzval prezidenta Donalda Trumpa, aby vystoupil v přímém přenosu celostátních televizí a požádal své příznivce, aby demonstraci ukončili. Na dokreslení situace v USA je třeba uvést, že do té doby demonstraci nepřenášela žádná z celonárodních televizních stanic s výjimkou FOX News. Po vyklizení Capitolu se na místo naopak přepnuly všechny TV kanály.

V přímém přenosu celou událost přenášely různé weby, ruská televize RT a také Al Jazeera. Krátce po Bidenově řeči jeho slova vyvrátil jeden z černošských aktivistů, s nimž RT spolupracuje. „Přesně tohle je Amerika. Vzpomeňme si na to co tu loni předváděla BLM, různá hnutí homosexuálů a jiné skupiny, které Demokratická strana podporuje. Vždy když se voliči necítí být řádně zastupování svými volenými zástupci, tak se jim přijdou připomenout. Tohle je prostě Amerika.“, řekl politický komentátor.

2020 12 23 13rátce po evakuaci kongresmanů vyhlásila starostka D.C. Muriel Bowserová z „Demokratické“ strany ve městě výjimečný stav a zákaz vycházení od 18 hodin tamního času do 6 hodin ráno. Na všech televizních kanálech poté vystoupil prezident Donald Trump, který vyzval protestující, aby šli v míru domů. „Chápu jak se cítíte. Krádeži voleb ale nelze zabránit násilím. Musíme pravdu prokázat právním prostředky před soudy. Odejděte prosím v míru. Jděte v míru domů.“, řekl Donald Trump v přímém přenosu ze zahrady Bílého domu. 

V rozporu s tvrzeními evropských médií, která ještě nedávno vyslovovala obavy, že Trump použije US Army k vojenskému převratu, prezident poté umožnil povolání Národní gardy státu Virginie k obnovení pořádku v okolí Kongresu. Jako perličku dokreslující objektivitu a konzistentnost zpravodajství v EU přidávám výzvu komentátora německé veřejnoprávní televize ARD, aby proti demonstrantům byla nasazena armáda.

2020 12 22 05emonstranti se během večera po Trumpově výzvě a po vytlačení gardisty z budovy Capitolu začali od Kongresu stahovat. Uvidíme, zda to nebyla jen generálka na 21.1.2021, kdy má o volební stížnosti proti podvodům rozhodovat Nejvyšší soud USA. Nyní už 9 jeho soudců ví, že BLM nejsou jediní, kteří umí přivést do ulic hodně lidí.