Otevřený dopis generálnímu řediteli Českého rozhlasu: UKONČETE MANIPULACI ČESKÉ SPOLEČNOSTI

Dobrý den,

dovoluji si informovat o Otevřeném dopisu generálnímu řediteli Českého rozhlasu, Mgr. Zavoralovi ze dne 12. prosince 2020 obsahující důkazy o úrovni covid-zpravodajství ČRo, které má blíže k vysílání dezinformací a manipulaci široké veřejnosti. Proto byl také zvolen název Otevřeného dopisu: "UKONČETE MANIPULACI ČESKÉ SPOLEČNOSTI".

2020 12 17 05ěkolika stránkový dokument byl převeden rovněž do podoby videodokumentu, kde je názorně doloženo ještě o něco více, než umožňuje prostý text. Zároveň je to snad i "záživnější" forma k obeznámení s obsahem. Video verze plní i edukativní složku iniciativy ObcaneCR.cz (nejedná se o politický subjekt, jak si někteří občas pletou).


2020 01 26 02Odkaz na video verzi Otevřeného dokumentu: ZDE


2020 12 17 14rom informovat Vás o existenci tohoto Otevřeného dopisu, Vás chci požádat ─ pokud se ztotožníte s doloženou kritikou úrovně zpravodajství ČRo, pokud se ztotožníte s doloženým porušováním Kodexu ČRo a položenými výzvami směřovanými na ředitele p.Zavorala podpořit Otevřený dopis jeho uveřejněním na Vašem webu či sociálních sítích (text či jeho video verzi), případně se připojit také způsobem, který je v závěru video verze Otevřeného dopisu. S jeho obsahem byl obeznámen též Ombudsman ČRo p. Pokorný. Důvody plynou přímo z textu Otevřeného dopisu.

Výzvy směrem k řediteli ČRo k:

  • omluvě za manipulaci české veřejnosti,
  • vystoupení přenášeném všemi stanicemi ČRo s objasněním posluchačům, co která covid-čísla z webu ministerstva zdravotnictví ve skutečnosti říkají a co určitě neříkají (naplnění bodu 2.10 Kodexu ČRo, který zjednání nápravy přímo ukládá, stejně jako Pilíř Korekce dle textu Ombudsmana ČR). Důvod ─ tato čísla jsou citována ve Zprávách bez kontextu veřejnosti a vytváří jiný než skutečný obraz o COVID-19.
  • neprodlenému zjednání náprávy ve Zpravodajství (i v personální rovině) a ukončení manipulace veřejnosti. A to i zahraničními zpravodaji.

Můžete se zapojit:

  • sdílením, zveřejněním na Vašem webu, sociálních sítích apod.
  • odesláním emailu ombudsmanovi ČRo: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. např. s tímto obsahem: "Připojuji se k textu Otevřeného dopisu 'Ukončete manipulaci české společnosti' generálnímu řediteli Českého rozhlasu Mgr. René Zavoralovi ze dne 12.12.2020."
  • iniciativou stížností směrem k Radě ČRo či RRTV ─ podklady lze čerpat z Otevřeného dopisu či video verze (obsahuje audio ukázky vysílání dezinformací ČRo - Radiožurnál)

2020 12 17 04čkoli máme předvánoční dobu, nelze nečinně přihlížet či čekat, až doba adventní odezní. Každý den je společnost mediálně manipulována technikou, kterou, doufám, dostatečně pochopitelným způsobem zachycuje právě video-podoba Otevřeného dopisu. Společnost je směrována ke globální vakcinační agendě, která bude počátkem dalšího procesu (ale o tom už text Otevřeného dopisu není, omezil jsem se na vysílání ČRo). Zvažte prosím Vaše možnosti podpory.

Děkuji všem, kteří se zapojí a posílí váhu Otevřeného dopisu. Stejně tak za zpětnou vazbu a případné posunutí Otevřeného dopisu v rámci Vašich kontaktů dále.

S přáním krásných zážitků v nastávajících vánočních
dnech... prožitých s Vašimi nejbližšími

Ing. Miloslav Šimek
ObcaneCR.cz - občanská iniciativa