NEVEŘEJNÁ DISKUSE    Dotazy a příspěvky ke zveřejnění nám zasílejte na e-mail nas-restart@yandex.comZa provozování webu se musí platit, prosíme případné dárce o příspěvek na účet 0529639103/0800. Děkujeme!

Dopis prezidentu České republiky k otevření muzea v Mnichově 12. října 2020

DOPIS PREZIDENTU M. ZEMANOVI 13. ŘÍJNA 2020

Velmi vážený pane prezidente,

dne 12.9.2020 bylo v Mnichově otevřeno muzeum sudetských Němců. Otevření se zúčastnil Bernd Posselt, ministr Markus Sóder. Jde prý o usmíření a lepší vztahy mezi Spolkovou republikou Německo a naší vlastí.

Vraťme se do roku 1945, po konci války došlo na základě dohod vítězných mocností ke značnému přesunu majetku, a to právě v oblasti Sudet. Na základě dohod a pravidel došlo k odsunu Němců z našeho pohraničí.

Několik let sleduji činnost Sudetoněmecké strany a vím velice dobře, že jim nejde o usmíření, nýbrž o vrácení majetku a pokud by to bylo možné, tak opětovné zabrání našeho území, tak jak se tomu stalo v roce 1938.

2020 10 13 02eden z mých kantorů prošel koncetrákem, dva lidé z otcovy rodiny se z koncentráku nevrátili. Z výpovědí očitých svědectví vím, jak se chovali Němci v Lidicích, a v okolí Lidic, z výpovědí očitých svědectví vím, jak se chovali Němci v bitvě u Slivice na Příbramsku ve dnech 11.5-12.5.1945. V boji proti fašismu padlo 365 000 našich občanů, a mohl bych pokračovat v tom, že za naši svobodu padly tisíce vojáků Rudé armády.

A tak z těchto důvodů Vás, pane prezidente,

žádám o jasné stanovisko k otevření muzea, abyste toto otevření odsoudil. Byl bych velice nerad, aby tato moje žádost vyzněla jako nějaký výkřik, o to mi opravdu nejde. Ale žijeme ve velice vylhané době, dějiny se přepisují jako na běžícím pásu, a jediná cesta, jak se tomu lze bránit.... je říkat pravdu. Nakonec máte na hradní vlajce.... Pravda vítězí.

2020 10 13 03e sudetským spolkem se stýkají též naši občané, proč asi? Jmenovitě: Čižinský, Rakušanová, Michael Žantovský, Daniel Hermann, Petr Fiala/ODS/ a mnozí další, osobně tyto lidi považuji za vlastizrádce.

Pokud jste vlastenec, Čech, tak já věřím, že tuto akci odsoudíte. Otevření muzea je v mých očích urážka všech, kteří bojovali proti fašismu, je to plivanec do očí těc, kteří padli za svobodu naší vlasti.

S pozdravem Miroslav Suchopár


2020 10 13 01Presseerklärung München, 12. Oktober 2020

Posselt: Sudetendeutsches Museum ist ein Leuchtturm im Herzen Europas

München. Bei der (heutigen) Eröffnung des Sudetendeutschen Museums mit Minis-terpräsident Söder in der Münchner Hochstraße nannte der Sprecher, also oberste politische Repräsentant, der Sudetendeutschen Volksgruppe Bernd Posselt diese Ergänzung des Sudetendeutschen Hauses „ein Leuchtturmprojekt der deutsch-tschechischen und sudetendeutsch-tschechischen Beziehungen, das die grenzüber-schreitende Zusammenarbeit und die Partnerschaft mit der Tschechischen Republik weiter verstärken wird“. Es sei ein ermutigendes Zeichen, dass dieses „modernsten Kriterien entsprechende Museum von Anfang an unter Mitarbeit tschechischer Wis-senschaftler gestaltet wurde. Umgekehrt soll bald im nordböhmischen Aussig an der Elbe eine Dauerausstellung über die Geschichte der Deutschen in den böhmischen Ländern der Öffentlichkeit übergeben werden, an der deutsche Historiker mitgewirkt haben.“ Die Sudetendeutschen seien bis zu ihrer Vertreibung nach dem Zweiten Weltkrieg gemeinsam mit den Tschechen eines der beiden Völker der böhmischen Länder gewesen und heute der Vierte Stamm Bayerns: „Daraus ergibt sich eine ein-zigartige Brückenfunktion, weshalb der Münchner Dreiklang von Sudetendeutschem Haus, Sudetendeutschem Museum und Haus des Deutschen Ostens eine europäi-sche Dimension gewinnt, auf die wir stolz sein können und die sowohl die Münchner Kulturlandschaft bereichert als auch dem Zusammenleben im Herzen Europas dient.“

Mit Dank im Voraus für die redaktionelle Verwertung

Sudetendeutsche Landsmannschaft (SL)
Bundesverband e.V.
Presse Hildegard Schuster

Hochstraße 8, 81669 München
Telefon: 089 48000354 und 0171 2049747

Pressestelle: Sudetendeutsche Landsmannschaft, Bundesverband e.V., Hochstraße 8
81669 München, E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.https://www.sudeten.de/