Václav Malý: Češi by se měli omluvit za vyhnání sudetských Němců. Stejně jako se omlouvají Němci

Dotaz

07.06.2021 14:05:06 - ota martek

Pane Skála,

co řeknete k tomuto srovnání německé genocidy v Namibii a francouzské podpoře genocidy ve Rwandě s odsunem Němců z ČSR v podání biskupa Malého (ZDE)?


Odpověď

09.06.2021 10:06:26 - PhDr. Josef Skála, CSc.

Světící biskup nám předvádí bujaré kouzlo nechtěného. Pod "světla ramp" vstoupil coby Havlův moderátor demonstrací na Letenské pláni v listopadu 89 ("Gusto, je tady husto"). Věčná škoda, že se z opičí lásky k henleinovcům nevyznal už tam. Lidé by vzali svinským krokem i jeho kámoše a kumpány. A naši zemi by tak možná ani nevyraboval tunelářský převrat.

Teď už to ovšem tuneláři mají na povel. A zvrhlá tajemství své duše nám tak bez zábran zjevuje i klerikální papaláš. Lidem, nadaným myslet vlastní hlavou, nabízí skvělý doličný předmět. O tom, kdo a proč si tu zaplatil už samotný tunelářský převrat. My, Češi žádné omluvy západním směrem nedlužíme. To nám se odtud dluží i neuhrazené finanční reparace. A samozřejmě i omluva za revanšistické zhovadilosti, vetkané už do ustavujících i spousty pozdějších dokumentů seskupení, které se s poválečným odsunem z vůle protihitlerovských mocností ne a ne smířit dodnes.

Ke kajícným omluvám má pádné důvody i sám klerikální papaláš. Třeba už za hanebný "appeasement" řady svých předchůdců vůči nacistické verbeži. A samozřejmě i za "krysí stezku", kterou špičky globální katolické hierarchie pašovaly nacistické válečné zločince do zemí s obskurními latinskoamerickými i jinými režimy. Světící biskup promeškal příležitost zdvořile mlčet.P.S.
Němci se nám, Slovanům, někdy za něco omluvili? Kde a jak k tomu Václav Malý "přišel"?! Za koho ten Malý vůbec mluví? Ani ty reparace za škody, které nám způsobili, jsme dodnes od nich neviděli!

Please publish modules in offcanvas position.