Lev Trockij a bývalý SSSR

Dotaz

31.01.2021 14:18:18 - Comrade

Dobrý den, pane doktore. Rád bych se zeptal, jak si myslíte že by se vyvíjela situace v Sovětském svazu i ve světě, pokud by se k moci nedostal Stalin, ale právě Trockij. Co si myslíte o jeho snaze, vytvořit celosvětovou organizaci, která bude podněcovat komunistické revoluce po celém světě? Popř. existuje nyní nějaká takováto organizace?


Odpověď

02.02.2021 0:15:44 - PhDr. Josef Skála, CSc.

2020 12 23 12ně dostupná fakta - a stačil jsem jich strávit habaděj - nasvědčují, že by to nebyla dobrá varianta. Sovětský svaz by vehnala do válek, v nichž by proti sobě sešikoval celý mezinárodní kapitál. Těžko obhajitelné by byly i před většinovým veřejným míněním, většinu dělníků nevyjímaje. A to by utopilo v krvi jak Sovětský svaz, tak komunistické strany a pravděpodobně i další levicové a skutečně demokratické síly nesocialistickém světě.

2021 01 10 09ak jsou na tom momentálně mezinárodní struktury, navazující na Trockého internacionálu, jsem v poslední době nijak pečlivě nezkoumal. Vlivným politickým faktorem nejsou už desítky let. Patří i k líhním politiků, kteří pak dělají velké kariéry ve špičkách establishmentu. Včetně horního patra bruselské eurokracie, ale i centrály NATO. Za "hříchy mládí" je pak panstvo drží pod krkem. A rádo nasazuje na špinavou práci, do níž se jiným nechce.

2020 12 22 05ezertéři, z nichž se zvedá kufr, se ovšem rekrutují i z jiných líhní. Stačí si připomenout spoustu našich někdejších "soudruhů", ochotných po tunelářském převratu vyvádět i ty neodpornější kolaborantské kousky. Sám jsem zároveň potkal i řadu lidí, kteří se vidí ve Lvu Davidovičovi z čestných a bezelstných pohnutek. A nemám zábrany říci nahlas ani to, že v kritice kapitalismu jsou některá média, hlásící se k L. Trockému, nemálo kvalifikovaná i úderná - a zahanbují tím i nejeden zdroj, který se za radikálně levicový vydává jen omylem.

Please publish modules in offcanvas position.