K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Amerika v nové roli, tentokrát v roli teroristů

2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij

Usmrcení šéfa Íránských revolučních gard Kásima Solejmániho. Odmítnutí USA vydat vízum šéfovi íránské diplomacie Mohammadovi Džavádovi Zarífovi, který chtěl ve čtvrtek 9.1.2020 vystoupit před RB OSN a vyjádřit se ke smrti íránského generála, kterého americká armáda na příkaz Donalda Trumpa zabila...

2020 01 07 04vě události s příchodem nového roku, které dokazují, jak si světový vůdce boje proti terorismu – USA, ve skutečnosti vysvětlují a představují pojmy boje proti terorismu a dodržování demokracie.

USA i v tomto případě opětovně ukázaly, že NATO ke svému jakémukoliv rozhodnutí nepotřebuje souhlas žádného ze svých spojenců, natož pak ČR! Je zřejmé, že napětí mezi USA a Íránem bude po tomto americkém teroristickém činu eskalovat a svět bude do něj vtahován.

Naši nejvyšší státní činitelé k událostem zatím spíše mlčí. Netýkají se totiž válečných hrůz, nelidskostí a zabíjení v Ruské federaci nebo v Číně. Jedná se totiž o největšího našeho spojence, který je každodenně prezentován  jako kolébka nejvyšších humanitárních hodnot – USA.

Lze ale nejen od prezidenta republiky Zemana, který je neochvějným zastáncem našeho členství v teroristickém uskupení NATO, očekávat vyjádření požadující naše vystoupení z něj?

Zatím to vypadá, že vůle mnohých občanů o vystoupení ČR z NATO bude i tentokrát nevyslyšena. Čeští vojáci v zahraničních misích Afghánistánu, Mali, Iráku budou dále posluhovat zájmům USA, které se neštítí zabíjet kdekoliv a kdykoliv, pokud je to v jejich mocenském zájmu.