Taktika velkého kapitálu, jak se zbavit odrodilce Babiše

aneb jak zlikvidovat jeho firmu, o jejíž funkční zbytky se poperou.

2019 12 09 01abiš vystoupil z pozadí a stal se tzv. personální unií, tj. miliardář osobně u moci, tedy i jako vládnoucí a nikoli v pozadí na pozici součásti panujících, tj. špiček kapitálu. Tím se stal protivníkem.

Sice se ze všech sil snaží jim neškodit, ale to ho, jak se zdá, neochrání. Sice chrání banky před zdaněním, vzdoruje progresivní dani, ale dovolil si sáhnout na pojišťovny a internetové firmy.

Nic nepomůže, přidá příští rok i poslancům atd. A progresivní daň je pod tlakem levice dalším možným krokem a zde se sjednocují síly, jak multimilionářů, tak úředníků, živnostníků, všech, kterých by se tento krok ke spravedlivější společnosti mohl dotknout. Stačí tímto krokem jen vyhrožovat. Ostatně, stát by si měli platit ti, kterým nejvíce slouží a chrání soukromé vlastnicví a bohatství vůbec.

2019 12 09 02roletář, dnes s velmi pomatenou hlavou, jak víme, má jen své okovy. Hezky makat do sedmdesáti, jinak skončí pod mostem. A dnešními VŠ vzdělaný mládežník si s bídou za 30 let vydělá na vlastní střechu nad hlavou. Babiš se stal nepřítelem a boj, který proti němu vedou z pozadí, se stává otevřeným. Fašistické postupy (dnes již zdokonalené) se dostávají ke slovu. Neziskovky financované z pozadí a bojující údajně proti korupci. A nyní i velmi slušně protestující ulice (oproti minulosti bez pouličních bojůvek - letáky místo obušků). Frontální útok. Odpor ulice, 200 000 na Letné, ani zahraniční média nepřehlédnou. Pár našich občanů dobře se živících v cizině se podepíše pod články ve světových denících a vedle toho boj na méně viditelné frontě na území bank (!), které financují a umožňují chod Babišových firem.

Bez bankovní podpory, různých typů úvěrů, krátkodobých, dlouhodobých, se takový kolos jako Agrofert, neobejde. A zde vyvíjejí nátlak bohatí hráči v pozadí, kteří jsou také dobrými zakazníky těchto institucí a snaží se u nich tou veřejnou kampaní Babiše znevěrohodnit jako zákazníka a navíc mohou i hrozit tím, že sami přejdou k jiné bance. Babiš má zatím přes dehonestující tlak médií podporu tiché většiny, která ale nemá na to jezdit do Prahy a pořádat vzdor o Letnou a na rozdíl od kavárníků to nemají ani v genech. Osamocený Babiš nemá proti tomuto frontálnímu útoku moc naději. Mafie státních zástupců a poté soudů ho bude dál pronásledovat, protože to je v zájmu mafií.

Na vyšetřování jejich zlodějin nezbývá čas, ale hlavně vyšetřovatelé nemají odvahu je vyšetřovat, protože pochybují, že to Babiš u vlády ustojí. Vidí trochu do systému zločinu a obávají se o budoucnost. Kauzy pak vyšetřují třeba deset let. Viz Babišův dozorující státní zástupce. Splnil zadání. Obvinil celou Babišovu rodinu a natáhl to na celé roky. Nyní chtěl zdrhnout do "civilu", ale jednou se zaprodal a tak musí sloužit dál. Z mafie se jen tak neodchází.

Co bude po Babišovi, který se vydal veřejné kontrole? Panující skupina, jejímiž zákony se řídí společnost, bude dál ovládat režim z pozadí a žrát kaviár polévkovou naběračkou. Těch slouhů, co chtějí v jejich prospěch za třicet stříbrných vládnout, je celá ta demokratická opozice, co to má v názvu.

Kapitál bude rád, že může prostřednictvím přistěhovalců tísnících se na ubytovnách, držet platy na nízké úrovni. Míra vykořisťování se zvýší. A obyčejný člověk, co si troufne založit rodinu a porodit potomka, se odsoudí k bídě.

Měšťák hrající si na intelektuála bude dál snít o světlých zítřcích v náručí EU a doufat, že se její lídři s námi rozdělí o zisky z loupeže, kterou jim umožňuje ovládání světového trhu, čerpání monopolních zisků a drancování zemí třetího světa a přírody.

Josef Mráček