K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Komu straní premiér Babiš – lidu Ukrajiny nebo válečným štváčům?

2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij

Přiznejme premiéru Babišovi mistrovství v uhýbání před balvany a ve skákání přes propasti, za které by se nestyděl ani Indy Jones.

Ve slavných parlamentních půtkách o rozpočet levou rukou rozdává navyšování mezd a důchodů, aby pravou rukou objednal (zatím) dodávku bojových vrtulníků z USA.

2019 11 22 03hektickém období plánování oslav výročí sametového převratu „jeho“ poslanci z hnutí ANO dodali potřebné hlasy pro schválení „začerněných“ výročních zpráv ČT za rok 2016 a 2017 a tím ho zachránili před obviněním z dalšího zločinu, omezování šíření jediného pravdivého světonázoru z úst redaktorů České televize.

2019 11 22 03projevu v Národním muzeu u příležitosti událostí 17. listopadu 1989, bravurně předvedl ohebnost své páteře, aby vzpomněl kdekoho, hlavně ty, co se radují z faktu, že nezvítězila pravda a láska, ale prachy, které nesmrdí.

2019 11 22 02Český premiér Andrej Babiš a ukraj. prezident Vladimír Zelenskij před projevem po vzájemném přivítání. Když A. Babiš odsuzoval „anexi Krymu", myslel si to i tehdy, když posílal na Krym svého syna?

Když v čele zástupu českých obchodníků navštívil v minulých dnech Ukrajinu, svými pronesenými slovy překonal dosud nepřekonané a předčil i ministra zahraničí Petříčka.

Ukrajinského prezidenta a předsedu ukrajinské vlády svými výroky, v nichž odsoudil "ruskou agresi, nelegální anexi Krymu" a vyjádřil podporu celistvosti Ukrajiny a lidu Ukrajiny, přímo nadchnul.

Světu a ukrajinským hostitelům zapomněl pouze vysvětlit, zda tím, že on – Babiš podporuje lid Ukrajiny, má tím na mysli i lid Doněcku a Luhanska (a podle vládní teorie o anexi Krymu i lid na Krymu), čím a jak podporuje tento lid a jeho lidská, občanská a národnostní práva.

Nebo v rámci územní celistvosti Ukrajiny nechá tento lid vyznavačům Banderova odkazu napospas? Čím podpořil právo ukrajinských občanů na objasnění a pojmenování viníků tragédie požáru budovy odborů v Oděse z roku 2014, který si vyžádal desítky mrtvých Ukrajinců?

2019 11 22 01Gina Haspelová, jmenovaná ředitelkou CIA prezidentem Trumpem, v r. 2002 byla velitelkou základny CIA v Thajsku, kde pod jejím dohledem byli mučeni podezřelí příslušníci Ál Kajdy.Válečné hry a rabování vlastní země ze strany oligarchů vyhnaly za prací do zahraničí milióny občanů. Aby finančně zabezpečili své rodiny, pracují za podhodnocené mzdy. Je snad podporou lidu Ukrajiny zaměstnání ukrajinských dělníků v provozech Agrofertu?

Babišem pronesená slova na Ukrajině tak doznívají hořkou pachutí. Slova, která k udržení křehkého míru ve světě nepřispívají, naopak napomáhají k eskalaci napětí. Radovat se z nich mohou pouze ti, co hodlají za zájmy washingtonského a bruselského deep state válčit do posledního Evropana.

Zdá se, že „školení“, kterého se Babišovi dostalo během jeho tajné schůzky s ředitelkou Ústřední zpravodajské služby USA Ginou Haspelovou v sídle této centrály v Langley 10. března letošního roku, „přináší“ pro mírový svět další hořké plody.