K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Výzva premiérovi: Památka hrdinů, kteří nám přinesli mír, nesmí být rukojmím nevychovanců

2019 09 03 02omluva, že Náš restart je spolkem "rozbíječů", je dávno vyčpělá. Další ránu z milosti jí zasadil pondělní mítink u pražského pomníku maršála I. S. Koněva. Dopis premiérovi navrhující, jak, zbavit radnici Prahy 6 všech pravomocí, které si k pomníku nárokuje, se narodil v našich řadách.

Ten z nás, kdo pro něj získal i širokou podporu napříč politickým spektrem, ho na mítinku také přednesl a získal mu tím ještě širší zázemí. Kdy se na cokoli podobného zmohli naposled ti, kdo nás hanobí jako "rozbíječe"?


U sochy maršála Ivana Koněva v pražských Dejvicích se v pondělí 2. září odpoledne konala protestní akce proti zakrytí památníku. Podle odhadů jedné z přítomných policistek se sešly asi tři stovky protestujících s komunistickými symboly. Koněv je podle nich symbol osvobození Československa a Praha 6 ho zakrytím zneuctila. Po skončení oficiální akce aktivista Jiří Černohorský na sochu vylezl a opět strhl plachtu. Policie ho zadržela.

Video s projevem prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka viz ZDE.


Výzva odeslaná premiérovi panu Andreji Babišovi

Vážený pane premiére,

zbabělé darebáctví, znovu a znovu znesvěcující pražský pomník maršála I. S. Koněva, překročilo všechny meze. Radnice městské části, na jejímž území se nachází, mu nejenže rázně nečelí, ale sama mu dokonce stále víc přitakává. Světlá památka hrdinů, kteří nám přinesli mír a svobodu, už nesmí být rukojmím nevychovanců. Neumí-li si vážit toho, že pomník zdobí právě jejich čtvrť, třeba je zbavit všech pravomocí, jež si k němu nárokují.

Proto se na Vás, vážený pane premiére, obracíme s naléhavou výzvou, aby vláda s projevy bezectného vandalismu skoncovala neprodleně a s využitím zákonných prostředků, jež má k dispozici, a zajistila tak pomníku status a ochranu, odpovídající jeho významu (jeho prohlášením za národní kulturní památku a nepomůže-li ani to, převzetím příslušného pozemku do vlastnictví státu). Právě to je ve veřejném zájmu tím urgentněji, oč víc ostouzení našich osvoboditelů škodí důstojné pověsti České republiky v zahraničí i našim ekonomickým perspektivám.

►Asociace absolventů ruských (sovětských) vysokých škol, z. s., Vladimír Pick, předseda
►Aliance národních sil, Vladimíra Vítová, předsedkyně
►Asociace nezávislých médií, z.s., Stanislav Novotný, předseda
►České mírové hnutí, z. s., Milan Krajča, předseda
►Česká společnost pro civilizační studia, z.s., Petr Hampl, tajemník
►Česko-ruská společnost, z. s., Jiří Klapka, předseda
►Českoslovenští vojáci v záloze za mír, z. s., Ivan Kratochvíl, velitel
►Hej, občané!, z. s., Žarko Jovanovič
►Magistra Vitae, z. s., Josef Skála, předseda
►Národní domobrana, z. s., Marek Obrtel, předseda
►NE základnám ČR, z. s., Václav Novotný, předseda
►Slovanský výbor, z. s., Jan Minář, předseda
►Společnost Julia Fučíka, z. s., Jan Jelínek, předseda
►Spolek českých novinářů, z.s., Pavel Novák, předseda
►Unie českých spisovatelů, Karel Sýs, předseda
►Vlastenecké sdružení antifašistů ČR, z. s., Josef Liška, místopředseda
►Vojáci proti válce, z. s., Jiří Bureš, předseda


JEDEN Z NÁZORŮ NA FACEBOOKU

„Kolik padlo nebo nepadlo zbytečně lidí, ať na té či oné straně nebo frontě, je tím, čemu se říká po bitvě každý generál. Musíme brát tehdejší situaci a podmínky, za kterých se rozhodovalo o nasazení vojsk. Tady bych taky řekl, že vše souvisí ze vším. Ať to byly různé smlouvy nebo dohody, nebo pomoc materielní. Nemůžeme se dívat na tehdejší dobu našima dnešníma očima.“  

Jaroslav Hadaš, 3. září v 19:53