Americký „řád založený na pravidlech“

2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij

Vykuchávání mezinárodního práva ze strany USA se stalo běžnou součástí při řešení vznikajících konfliktů v dnešním světovém uspořádání. Zvolení senilního Bidena prezidentem Spojených států tento stav jen umocnilo, pytlák se stal hajným!

Ačkoliv přes 120 vysloužilých amerických generálů podepsalo otevřený dopis, ve kterém poukazují na prezidentovu neschopnost kvůli stáří (duševní a fyzické schopnosti) vykonávat funkci, přesto nová administrativa ve Washingtonu v mezinárodních vztazích opakovaně zmiňuje „řád založený na pravidlech“ a obviňuje Rusko a Čínu z narušení tohoto domnělého řádu.

Mediálně nová rétorika Bidenovy administrativy zůstává ve skutečnosti starou rétorikou předcházejících amerických vlád, díky které Spojené státy a jejich západní spojenci usilují o jednostranný přístup k mezinárodním vztahům.

Hegemonické ambice USA tak nadále zůstávají v protikladu s činností OSN, jejímž cílem je zachování mezinárodního míru, bezpečnosti a zajištění mezinárodní spolupráce.

Takzvaný nový „řád založený na pravidlech“ jsou ve skutečnosti pravidla definovaná USA a jejich spojenci, díky nimž se ostatní přizpůsobují jejich požadovanému pořadí.

2021 05 18 02Jak se nedávno vyjádřil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, výsledkem prosazování tohoto zcela nového, Západem definovaného režimu, by byla úplná negace poválečného řádu, který doposud existuje. Daleko od „řádu“ jde o ponoření do nepořádku a konfrontace, jež předcházely OSN ve třicátých letech 20. století vedoucí k světové válce.

ČR se rozhodla nevídanou protiruskou kampaní pro totální likvidaci našich dlouhodobých bratrských vztahů s RF a stát se věrným stoupencem USA. Přidala se na stranu světového agresora USA a NATO. Přitakávajíc politice J. Bidena, která je vysoce korozivní pro mezinárodní právo a ohrožuje globální bezpečnost.

Podzimní parlamentní volby budou mimo jiné hlasováním o tom, zda bude ČR i nadále vtahována do nových válečných konfliktů pod hlavičkou teroristického uskupení NATO. Militaristických stoupenců mající „mediální servis“ na obrazovkách veřejnoprávní televize je stále více. Oproti tomu KSČM zůstává i nadále zárukou prosazování mírového řešení vznikajících konfliktů ve světě, za vystoupení ČR z NATO.

Please publish modules in offcanvas position.