Příprava NATO na válečný konflikt pokračuje

2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij

Válečné napětí mezi Ukrajinou a Ruskou federací po nástupu Bidena v Bílém domě začíná opět eskalovat.

Zatímco Putina má ponechat v klidu skutečnost, že na Ukrajinu již několik týdnů proudí americká technika a zbraně včetně poradců, ...

ve fázi výstavby je vojenská základna v Ochakově na jihu Ukrajiny s přímou americkou přítomností, tak Zelenskyj obávající se přesunů ruské vojenské techniky na svém území se obrací se žádostí o začlenění zbídačené Ukrajiny do válečného chomoutu NATO.

2021 04 07 01Příslib generálního tajemníka NATO Stoltenberga na uvedenou nabídku je rychlejší než blesk z čistého nebe. Potvrzuje tak navíc i falešný slib Západu, že po zrušení Varšavské smlouvy se NATO nebude rozšiřovat blíže k hranicím Ruska.

Ukrajina se nikdy nesmířila, že navždy přišla na základě provedeného referenda o Krym. Navíc dlouhodobě čelí skutečnosti, že podobně dopadne i s územím Doněcka a Luhanska, které ex-prezident Porošenko sliboval „osvobodit“ v brzké době již v roce 2014.

Dosavadní průběh v uvedených oblastech ukazuje, že zdejší zmírnění napětí nelze řešit pokračujícím harašením zbraní a zbídačováním obyvatelstva, ale návratem k dodržování „Minského protokolu “ ze dne 5. září 2014 a „balíčku opatření k provádění minských dohod“ ze dne 12. února 2015.

Podle jednoho z průzkumů je 93 % Rusů rozhodnuto bránit svoji zemi. Nechci předjímat výsledek podobného průzkumu u nás. Z tohoto pohledu na závěr spíše malá otázka určená především politickým rusofobijcům české politické scény ve službách západních mocností.


2020 01 26 02Pozn. Našeho Restartu: Pro ty, kdož si myslí, že na Ukrajině nevládnou fašisté, je určen následující krátký strašlivý videodokumentZDE Jedná se o útok ukrajinských fašistů na dálkové autobusy s ruskojazyčnými cestujícími v Čerkasské oblasti, když se vraceli autobusy domů od svých rodin na Krym dne 20. února 2014. Záběry by měli vidět všichni rusofóbně naladění lidé...


Který z českých válečných jestřábů v případě vyprovokování válečného konfliktu ze strany NATO mezi Ukrajinou a Ruskou federací je odhodlán vyslat své syny či rodinné příbuzné „hájit“ spojenecké závazky našeho státu ve prospěch USA? Tipovat si na ministra zahraničí Petříčka, generála „ve službách Západu a aspiranta na příštího prezidenta“ Petra Pavla, stejně jako na některou z tria pravicových „dam“ Němcová, Černochová, Pekarová-Adamová je dost bláhové!

Please publish modules in offcanvas position.