„Zabiják“ Putin svým návrhem „přizabil“ Bidena

2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij 

Tři měsíce úřadování nového prezidenta USA ukázaly, že vsadit na Joea Bidena byla především pro představitele militaristických amerických kruhů správná volba.

Ostrá Bidenova rétorika především na adresu Číny, Íránu, ale především Ruska potvrzuje, že dříve obnovená studená válka neskončí, naopak bude eskalovat.

2020 12 22 03osledním příkladem navyšování napětí mezi oběmi velmocemi se může jevit otázka moderátora ABD, který se Bidena v interviewu zeptal, zda věří, že je Putin „killer“, zabiják, vrahoun. Nový vládce Bílého domu nejenže přitakal, navíc dodal, že „brzy uvidíme, jakou cenu za to (Putin) zaplatí“. Možná se Biden inspiroval svým vzorem, neúspěšnou kandidátkou prezidentských voleb z roku 2016 Hillary Clintonovou, která Putina tehdy nazvala „novým Hitlerem.“

2021 01 10 14oučasný vládce Kremlu známý svou umnou diplomacií na úkor siláckých slov a vyhrožování zachovává chladnou hlavu i tentokrát. Vyzváním amerického lídra k otevřeným debatám v živém přenosu. Je zbytečné předjímat, proč takto vhozená Putinova rukavice je pro Bidena nepřijatelná. Netřeba se ani ztotožňovat s komentářem novináře Seana Hannity, který tvrdí, že „Biden vypadá extrémně slabý, zmatený a je zřejmé, že se potýká s potížemi zasahujícími jeho poznávací schopnosti“. Viz Bidenův projev, ve kterém označil víceprezidentku Kamalu Harrisovou za prezidentku.

2021 01 09 02této souvislosti neškodí položit řečnickou otázku určenou především stálým kritikům z řad ODS, TOP 09 a STAN na adresu našeho prezidenta Miloše Zemana, kdy poukazují na jeho nezpůsobilost vykonávat svoji funkci.

Jak by asi dopadla podobná debata v živém přenosu mezi Milošem Zeman a Joe Bidenem? Kdo koho by si „namazal na chleba“?