Babiš nadále sluhou amerických zájmů

2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij

V politickém jednání se na náhody většinou nehraje. Tím méně, týká-li se vydírání USA svých podřízených satelitních států. Náhodný z tohoto pohledu nebyl ani nedávný telefonní rozhovor amerického ministra zahraničí Antonyho Blinkena s naším premiérem Andrejem Babišem.

2021 01 10 05igurky na šachovnici po prezidentských volbách v USA se změnily, nikoliv jejich zahraniční politika! Bez politické korektnosti – připomenutí pokynů dosluhujícího světového protektora! »Upozornění« na splnění závazků ČR směrem k USA, které dal Andrej Babiš exprezidentu Trumpovi při své návštěvě Bílého domu v březnu 2019. Navyšování rozpočtu ČR na zbrojení ve prospěch NATO. Přiklepnutí zakázky při dostavbě jaderné elektrárny americkou firmou Westinghouse. (Pozn. Našeho Restartu: o těsné součinnosti českého premiéra s amer. CIA blíže ZDE)

2020 12 23 13nim v souvislosti s pandemií COVID-19 přibylo ultimátum další. V době, kdy v ČR sílí snaha o dodání očkovacích vakcín Sputnik z Ruské federace a kdy prezident Zeman oslovil Čínskou republiku se žádostí o dodání jejich vakcíny, nejsou pro americkou stranu dodávky z těchto nepřátelských států žádoucí. Je zbytečné skrývat skutečnost, že v případě vakcín pro ochranu zdraví občanů nejen našeho státu nejde o naplňování ušlechtilých humanitních zájmů, ale v prvé řadě o neskutečný dlouhodobý byznys nadnárodních farmaceutických společností. Není náhodou, že další diktát našeho spojence přichází v době, kdy USA stojí před schválením téměř dvou bilionů dolarů na podporu jejich ekonomiky postižené důsledky biologické války pandemie COVID-19.

2021 01 10 01abiš, který je díky svému Agrofertu zvenčí pod tlakem Angely Merkelové a u nás křiklounů, vůdců opozičních stran typu Fialy, Pekarové a Bartoše, moc prostoru k manévrování nemá. Jeho vize ze své předvolební gulášové knihy "O čem sním, když náhodou spím" se rozplynula a ČR je stále více vháněna do další podřízenosti světovému četníku ze Zámoří. V době, kdy stát pokračuje ve svém zadlužování a nejpozději v roce 2024 bude muset zatáhnout za »záchrannou brzdu«!

2020 12 22 05louhodobý rozklad naší země spojený s prohlubováním podřízenosti řízení státních struktur zájmům nadnárodních korporací úspěšně pokračuje. Je možné ale očekávat v tak krásném společenství EU a NATO uskutečňování vládních kroků, které by nebyly v zájmu většiny občanů?2020 03 01 01Tomáš Vyoral (8. března 2019, ZDROJ)

Američani/CIA si chtějí Babiše tak trochu „pěstovat“.

2021 01 10 03eský premiér Andrej Babiš pravděpodobně vůbec jako první vysoký představitel ČR (alespoň tedy oficiálně) navštívil centrálu americké tajné služby CIA ve virginském Langley. Podle neoficiálních zdrojů ho měl doprovodit i šéf BIS Michal Koudelka.

2020 12 23 13omentátor a porevoluční náměstek ministra vnitra Martin Fendrych z toho má takřka vlhké sny a píše, že si „chtějí Babiše tak trochu pěstovat“. Asi o tom něco z vlastních zkušeností bude vědět, co? Navíc je třeba, abychom coby vazalové věrně drželi krok v obchodní válce s Huawei nebo v nenávisti k Rusku. A navíc taky ta dostavba Temelína, že?

2021 01 03 02ebo si snad někdo myslí, že Babiše pozvali do centrály CIA jen tak z plezíru? Nebo na dobré slovo a přímluvu ředitele („šéfčučkaře“, chtěl-li bych parafrázovat prezidenta) naší zpravodajské služby? Je až roztomilé, jak se jeden z hlavních komentátorských představitelů „kavárny“, „pravdolásky“… (dosaďte si sami) rozplývá nad Babišovou návštěvou CIA. Ten komentátor, který ve svých příspěvcích věren pravdě a lásce běžně dští síru právě na českého premiéra, Miloše Zemana, oba Václavy Klause, kardinála Duku, Čechy má za nácky a xenofoby a naopak opěvuje Tomáše Halíka, Angelu Merkelovou, Emmanuela Macrona, Petra Pavla, Jiřího Drahoše nebo celou EU.

CIA bere BISku a její vedení pod svá ochranná křídla. Vivat!

„Zároveň můžeme odhadnout, že CIA českou BISku a její vedení bere pod svá ochranná křídla. Američané mají detailní informace o tom, co se u nás odehrává, jakou roli hraje proruský a pročínský prezident Miloš Zeman, komunisté, SPD, ale taky jakou roli hrají české tajné služby, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a jakou roli hraje sám Babiš. Zopakujme si, že opětovné přihlášení se Babiše k západní orientaci Česka lze v době zemanismu vnímat s velikou úlevou. A se stejnou úlevou můžeme vnímat podporu CIA, té tajemné jeskyně stínů, české BIS a NÚKIBu.“

2020 12 22 08že o „braní pod křídla“ a o „pěstování“ různých důležitých osob (včetně těch z mediální branže) ze strany amerických operativců asi pan Fendrych něco ví, hm? Nemůžu ani naznačovat, ale z dlouhodobého pohledu na jeho pravidelné komentáře český zájem příliš nečiší… Nu což, názory mu brát nebudu a nechci, jsou-li skutečně jeho. A když už, tak spíše než braní pod křídla bych, alespoň já, ocenil rovnocenný partnerský vztah.

2020 01 26 02Na závěr několik citací bývalých agentů CIA z dokumentu Válka proti demokracii novináře Johna Pilgera. Ti nám o pohledu CIA na demokracii a jejich „braní pod křídla“ vypoví možná víc než celý Fendrych.

„V CIA nám byla demokracie úplně ukradená. Tedy, bylo skvělé, když byla vláda zvolená a měla vůli s námi spolupracovat, ale když nebyla, tak pro nás demokracie nic neznamenala, a řekl bych, že neznamená dodnes.“ (Philip Agee, agent CIA v letech 1957–1968)

„Řekli mi: rozhodnutí už byla přijata na nejvyšší úrovni naší vlády, zbavit Guatemalu Arbenzova režimu... Budeš vedoucím propagandy a politického boje. O co jsme usilovali, byla kampaň teroru... Šířili jsme na venkově zmatek a měli jsme v té době letadlo, které rozhazovalo letáky a provádělo malé, neškodné bombardování.“ (Howard Hunt, agent CIA v letech 1949-1970)

Výňatek rozhovoru s Duanem Clarridgem, šéfem divize CIA v Latinské Americe 1981-1987, supervisorem CIA s více než třicetiletou praxí:

Pilger: „Je OK svrhnout demokraticky zvolenou vládu?“
Clarridge: „To záleží na tom, jaké jsou vaše národní bezpečnostní zájmy... Někdy se, bohužel, musí věci měnit dost ošklivou cestou.“
Pilger: „Jaké právo máte vy, tím vy myslím CIA, vláda Spojených států, nebo jakákoliv zahraniční moc, abyste dělali to, co děláte v jiných zemích?“
Clarridge: „Zájem národní bezpečnosti.“
Pilger: „Ale to je právo z boží vůle, ne? Protože lidé, kterým tohle děláte, do toho nemůžou nijak mluvit.“
Clarridge: „No, to je prostě smůla. Chráníme sami sebe a budeme chránit sami sebe, protože nakonec chráníme vás všechny, a na to nezapomínejte… Budeme intervenovat kdykoliv, kdy se rozhodneme, že intervenovat je v zájmu naší národní bezpečnosti. A když se vám to nelíbí? Zvykněte si, zvykni si, světe. Nebudeme snášet nesmysly. Jakmile jsou ohroženy naše zájmy, uděláme to.“