Dělá Kateřina Konečná placenou inzerci EU a farmaceutických korporací?

2021 02 01 04Ing. Kateřina Konečná, která je jednou z tuctu kandidátů na předsedkyni KSČM, se rozhodla, že se zostra ohradí proti současné české vládě v článku "S vakcínami neselhala EU, ale náš premiér". Inu, komunista by měl kritizovat kapitalistickou moc, na tom by nemělo být nic divného.

2021 01 03 02a první pohled je vadou na kráse, že zrovna nyní právě její strana, KSČM tuto vládu drží nad vodou. A to i po frašce s deseti miliardami přesunutými z účtu na zbrojení do rezerv, které obratem byly znovu určeny na zbrojení. Komunista, a to zejména takový, který se dostane do tak vysokých funkcí v buržoazní moci, by měl vládu kritizovat zejména z pozic pracujících vrstev, jako zástupce této třídy, a ukazovat na socialistické východisko ze současné krize.

2020 12 23 13dyž se začteme do její kritiky vlády a premiéra Babiše, jeho výroku, že EU zaspala s vakcínami proti koronaviru, zjistíme, že se do něj opírá z pozice monopolního unijního velkokapitalismu - hájí EU, komisi, její úředníky, společné nákupy.

2020 12 23 13onečná je uražena prohlášením premiéra proti EU skoro osobně. EU prý udělala co mohla, co si vlády objednaly a činila tak s příkladnou rychlostí. Vypráví, jak jako europoslankyně hledala miliardy z daní, aby je darovala západním farmaceutickým korporacím (o kterých je očividně v EP známo, že trpí nedostatkem peněz) a vyjednává další výjimky na výzkum.

2020 12 22 05ále vyvolává soucit s hrdinstvím unijních úředníků, kteří měli zkontrolovat podklady pro vyřízení dvou západních vakcín a orazítkovat to: "úředníci v této agentuře jeli na směny, jedna končila ve 3.00 ráno a další po ní ihned nastoupila, aby autorizace byla plnohodnotná". Zatlačíme slzu nad "úředníky-úderníky", kteří reálně nic neudělali ani pro výzkum, ani pro bezpečnost vakcíny, ani pro její výrobu, ovšem pro monopolní postavení západních farmaceutických korporací Pfizer a Moderna ano. Svůj článek končí obrazem vakcín, které EU vozí v kamionech, a které zde nemá kdo a jak naočkovat. Do kritiky zahrnuje vedle premiéra i ministra zdravotnictví.

2020 12 23 13onečná své rozhořčení ještě prohloubila v pořadu ČT. Po opakované kritice vlády a chvále postupu EU pokračuje: "Pro mě je otázka, proč jsme se nezamysleli například nad tím, jak je to s vakcínou čínskou nebo ruskou, které používá řada států mimo tyto země a my se tomu pořád vyhýbáme. To byla ta moje kritika pana premiéra." Tím si ale poněkud naběhla na vidle. V pořadu odpověděl vládní poslanec, že samostatné schvalování vakcín v ČR je zakázáno smlouvami přesně té samé EU, kterou Konečná proti vládě hájí. Tuto skutečnost potvrdila i česká představitelka českého úřadu pro kontrolu léčiv.

2021 01 10 14vakcínami se opakují špinavé postupy monopolního kapitalismu, které si vymezují trh a sféry vlivu (a s nimi i cenu a zisky), kdy korporace uplatňují svůj vliv na mocenské struktury a mediálními hrami omezují konkurenci. Byli jsme toho svědky u soutěží na nákup infrastruktury pro 5G sítě, při aktuálních tlacích na vyloučení ruských a čínských společností jako dodavatelů pro jadernou elektrárnu Dukovany, u zbrojařských tendrů. Nyní se k tomu připojily vakcíny proti koronaviru. Ve všech případech se rozvíjí mediální hry o podvratném vlivu konkurenta, o nebezpečí nedostatečně prověřeného řešení atd. A naplno se projevuje, jak od dob porážky socialismu ztratila naše země kapacity pro vývoj nebo podílení se na vlastních řešeních.

2021 01 09 02láda mohla zcela určitě udělat víc pro to, aby se lidé nestali rukojmími tohoto ostrého konkurenčního boje, mohla se lépe vymezit proti monopolu západních korporací a moci EU, např. předběžně jednat s dalšími společnostmi pro zlepšení podmínek nákupu. Ovšem to bychom žádali příliš od této vlády, která je pevně provázána do struktur současného monopolního kapitalismu, s její třídní podstatou. Ve všech jmenovaných případech česká vláda neporušila ani o píď instrukce nadřízených imperiálních struktur.

2020 12 23 13onečná mluví přesně opačně ─ vláda se měla ještě více přimknout k EU, měla na ni více spoléhat. Pokračuje tak v řadě svých prohlášení, jako v rozhovoru pro Haló noviny z podzimu, kde popírá, že EU v čemkoliv na začátku pandemie selhala. Jsme tady svědky parlamentního kretenismu na vyšší, unijní úrovni. Výstupy Kateřiny Konečné nenechávají na pochybách, odkud a za co bere svůj velký plat. Ale nejnovější články vypadají, jako by část příjmu brala i od farmaceutických lobbistů za placenou inzerci.

2020 12 23 13ateřina Konečná je v současnosti jedním z nejvážnějších kandidátů na předsedkyni KSČM. To ovšem jen pokud se současný předseda a místopředseda Poslanecké sněmovny Filip rozhodne, že zanechá manévrování a tahání za nos členské základny, uposlechne rozhodnutí orgánů o rezignaci a proběhne vůbec nějaké zasedání stranického Ústředního výboru a sjezdu. Jedinou devizou Konečné je, že je mladší než ostatní. Vnucovaná myšlenka, že představuje celou mladší část komunistů, je pouhá manipulace bez reality. Kateřina Konečná ve své osobě především dovršuje socialliberalistickou mutaci KSČM.

2020 12 22 03rosazení do čela strany nesoucí název komunistická osobu, která je svým uvažováním natolik srostlá s monopolním kapitálem, by bylo jen další fraškou a cestou k likvidaci zbytků tradic komunistického a dělnického hnutí na našem území. Takovou "oslavu" stého výročí vzniku komunistické strany si jistě pracující třída nezaslouží.

O-K (KSM)