NEVEŘEJNÁ DISKUSE    Dotazy a příspěvky ke zveřejnění nám zasílejte na e-mail nas-restart@yandex.comZa provozování webu se musí platit, prosíme případné dárce o příspěvek na účet 0529639103/0800. Děkujeme!

Zneužitý Prymula k destabilizaci vlády

2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij

Skutečný důvod utajenené restaurační návštěvy ministra zdravotnictví Prymuly s poslancem ANO Faltýnkem se možná dozvíme po prvotních pohádkách.

Jméno iniciátora schůzky a zákulisního hráče Faltýnka dává ale tušit, že šlo o nějakou levárnu spojenou s kšefty.

Nelze vyloučit, že ve hře byla otázka financování plošného testování občanů občanů proti covidu, vyčíslená na několik miliard Kč. Samozřejmě, jak jinak, včetně provizí, které jsou součástí podobných zakázek.

Nezodpovězenou otázkou dále zůstává, proč do této hry byl přizván právě bulvár ─ deník Blesk. Jde o válku oligarchů Křetinského a Babiše (v pozadí s Bakalou a spol) k pádu vlády a k následnému nástupu pravice?

Přestože rozkradená republika připomíná zchudlé pohádkové královstí, k výprodeji zůstávají stále nějaké drobty. Stejně jako přiklepnutí zakázky na výstavbu nového bloku jaderné elektrárny a další lákadla pro přisáté pijavice. Představitelé pravice, čím déle jsou od lizu, křičí o neschopnosti vlády stále hlasitěji a výrazněji. Přesně jako prasátka, kterým se nedostává pořádně žrádla.

Vůdce ODS profesor Fiala již dávno není oním mladíčkem s diplomatkou v ruce na památné fotografii s vůdcem sudetoněmeckého landsmanšaftu. Naopak má sehranou partu, která se pokouší dlouhodobě destabilizovat vládu a společnost. Senátor, Tchajwanec Vystrčil, odborník na rozvracení vztahů ČR s Čínou. Další senátorka Němcová, specialistka na vztahy s prezidentem Zemanem a současně vůdkyně rusobijců.

Česká, tzv. demokratická pravice, v zájmu svrhnutí vlády táhnoucí za jeden provaz nezklamala ani tentokrát. S ostrými komentáři na adresu Prymuly směřující k nulové důvěryhodnosti vlády rychle přispěchala eurohujerka TOP 09 Pekarová, přestavitel klidné síly lidovec Bartošek a další.

Bohužel nezklamala ani koaliční ČSSD, která ústy svého šéfa Hamáčka se připojila k požadavku na rezignaci ministra zdravotnictví. Zřejmě z důvodu pudu sebezáchovy, respektive volebních preferencí naznačujících, že nejstarší levicová strana po zmizení z EP se po příštích volbách nedostane ani do poslanecké sněmovny. Jako by se v případě ČSSD potvrdilo ono známé přísloví. Kde vítr, tam plášť.

Po nátlakových akcích aktivisty Mináře za aplausu pravice v podobě demonstrací přežil premiér Babiš další pokus o vládní krizi. Pravice, stejně jako část nespokojených občanů musí opět zatnout zuby. Smířit se s tím, že Babiš dokázal opět naplnit svá slova. Když svým odpůrcům v minulosti vzkázal: „Nikdy neodstoupím, nikdy. Ať si to všichni pamatují.“