NEVEŘEJNÁ DISKUSE    Dotazy a příspěvky ke zveřejnění nám zasílejte na e-mail nas-restart@yandex.comZa provozování webu se musí platit, prosíme případné dárce o příspěvek na účet 0529639103/0800. Děkujeme!

Kdo bude lídrem levice v parlamentních volbách 2021?

2020 10 12 04Jaromír Bradávka (publicista, spisovatel)

Zdecimovaná česká levice potřebuje nutně lídra a tím se musí stát ČSSD. Pod tímto titulkem vyšel 11. října na Prvních zprávách článek bývalého jihomoravského hejtmana Michala Haška. Autor v něm komentuje výsledek krajských a senátních voleb pro ČSSD, hodnotí jejich výsledky, současný stav a vyhlídky ČSSD v budoucích volbách a nastiňuje nutnost změnit sociálně-demokratickou politiku, ovšem pouze kosmeticky a se současným vedením v čele. Celý článek: ZDE

2020 10 12 05Nuže, pane Hašku, jste na velkém omylu. Sociální demokracie nebude a ani nemůže být lídrem levice. Protože levice – to je radikální, nesmlouvavý, jasný, přímý a neustupující názor na historii, přítomnost a budoucnost lidské společnosti. A ten sociální demokracie posledních třicet let nikdy nezastávala. Vždy se „pružně“ přizpůsobovala momentální situaci za účelem momentálního zisku. Její předsedové (s vyjímkou Miloše Zemana) nikdy nedohlédli dál než k nejbližším volbám. Sociální demokraty nezajímal názor voličů, široké veřejnosti ani budoucnost republiky. Zajímala ji vždy jen koryta. Chcete důkaz?

2020 10 12 06poziční smlouva, volba prezidenta (podraz na vlastního předsedu), církevní restituce, privatizace OKD, vstup do vlády s oligarchou. Mohl bych pokračovat, ale je to zbytečné. Vy sám jste v době svého hejtmanování zastával 29 dalších různých funkcí. Vaši spolustraníci se chovali jako zběsilí oportunisté v honbě za funkcemi a prebendami. Nikdo už dnes asi nespočítá poslance, senátory, krajské a městské radní a zastupitele ČSSD v různých představenstvech, dozorčích radách, komisích, poradních „orgánech“ a dalších podobných pračkách na peníze daňových poplatníků.

Za doby vládnutí sociální demokracie jste podělali, na co jste sáhli... za vše stačí připomenout valorizaci důchodů v časech premiéra Sobotky. Výsledek soc. dem. vlády: ZDE

2020 10 12 06náplni pojmů jako pravdomluvnost, čest, svědomí, odpovědnost nemá naprostá většina bývalých i současných soc.dem. funkcionářů ani ponětí. Jinak by nemohlo dojít ke zmíněnému prodeji OKD (navíc hluboko pod cenou), ke kauze „Lithium“, kdy soc dem. ministr podepsal (dokonce za zády premiéra) dokumenty zakládající podezření z vlastizrady, k cestě bývalého soc. dem. premiéra Sobotky do Berlína, kde doslova žebral o vyjímku z výše DPH na dětské plínky, k podrazu na celou ČR, kdy člen Aspen klubu a současný předseda strany Hamáček (tehdy ve funkci předsedy Poslanecké sněmovny) podepsal bez vědomí vlády, parlamentu i prezidenta „nezávazný“ dokument v Bukurešti, nebo když se jistý pan Šmarda (s podporou stranického vedení) do krve rval o ministerský post, pro který neměl nejmenší předpoklady. A zase bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho. Levice potřebuje úplně jiný program, úplně jiný způsob myšlení a úplně jiné lidi, než jsou profláknutí a zkorumpovaní sociální demokraté.

Potřebuje vizi na několi desetiletí, neboť tak dlouho bude trvat náprava toho, co všechny polistopadové vlády a parlamenty unisono zbabraly, bude potřebovat radikální program na krátká (2 – 5 let) období pro nápravu těch nepalčivějších a nejhořlavějších problémů současnosti a k tomu bude potřebovat vzdělané, zkušené, radikální a charakterově pevné politiky, ekonomy a právníky, kteří potřebné systémové změny budou realizovat. A to sociální demokraté rozhodně nejsou.

Viz zde:

2020 01 26 02Kapitalismus končí – co bude dál?

2020 01 26 02Systémová změna je nutná. Víme ale již, v čem má spočívat?

2020 01 26 02Kdo si troufne?

2020 01 26 02Na počátku bylo slovo

Takže pane Hašku, až zase budete někdy snít o „Novém Česku“, podívejte se doleva. Když si sundáte růžové (oranžové?) sociálně-demokratické brýle, možná uvidíte. Lidi, kteří se začínají organizovat a spojovat k budování nové, systémově úplně jiné, pokrokové a spravedlivé společnosti ve státě jménem Česká republika.