K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

Lukáš Hromádka vs redaktor Práva Jindřich Ginter

PhDr. Josef Skála

Lukáš Hromádka je mladý komunista, talentovaný kluk a můj kamarád. Když vypukla pandemie, všeho nechal a začal tvrdě i velice vynalézavě pracovat na možnostech dovézt roušky a respirátory, které zoufale chyběly. Dostatek jich rozhodně není ani dnes. Lukáš nabídky, které zprostředkoval, nabízel příslušnému útvaru na ministerstvu zdravotnictví.

Když se reakce, adekvátní vážnosti situace, nedočkal ani po řadě dní, oslovil i média v naději, že se standardního postupu domůže s jejich pomocí. Odezvu našel v redakci, vydávající Právo a Novinky.cz. Rozvinula se komunikace, napovídající mnohé, a nejen o kauze samotné. Takhle zněl první Lukášův mail redaktoru Jindřichu Ginterovi ─ ZDE.

Lukášovo svědectví mělo být součástí širšího článku. Uplynul krátký čas a vše bylo jinak. Redaktor poslal Lukášovi tyto dvě SMS:

Vec v tutu chvili zpracovavat nebudu. Tento sektor je neprehledny a noviny nejsou obchodni komora. Doporucuji vam se obratit na Hospodarskou komoru, pripadne jit cestou plosne publikace pres soc. site pripadne TK.

Pokud v ochrannych pomuckach jiz budete mit realizovane a potvrzene obchody, situace bude take vyrazne jina. Veci ani neprospiva, ze na jednu stranu hajite komunisticke ideje a na druhou jste podle svych obchodnik - soukromnik. To fakt nejde dohromady. Ginter.

Lukáš však není bačkora ani hlupák. Redaktorovi to nedaroval:

Vážený pane redaktore, být komunistou není tělesnou ani duševní vadou. Za zoufalý deficit takových banalit, jako roušky a respirátory, může turecké hospodaření "postkomunismu". Za socialismu bych se obchodováním na vlastní riziko živit nemusel. Pokud mi nic jiného nezbývá dnes, nevidím žádný důvod, proč by neměla pravidla, zakotvená v zákonech, platit i pro mne. Z péče o lidské zdraví ždímou lichvářské zisky jiní a trvale, a ne snad jen teprve teď, za nouzového stavu. Mně jako komunistovi se to hnusí z principu. Já chci své zemi pomoci čestně a transparentně. Pokud se z mnoha nabídek, které jsem ministerstvu zprostředkoval, nerealizovala ani jediná, moje vina to není. Dodávky, které do ČR konečně začaly přicházet, museli zajistit jiní lidé a instituce. Vy to nevíte?

S pozdravem Lukáš Hromádka.

Lukáš to nevzdá. Nemá to v nátuře. S mojí podporou může počítat i teď. Dal jsem ho dohromady s partou, která už dovoz roušek a respirátorů zvládá. Od zítřka by měl být její přímou součástí. Kultivujeme i jiný nápad. Čína má totiž i technologie, schopné vyrábět statisíce i milióny ochranných prostředků za den. Čína je má i za velmi rozumné ceny. Potřeby naší země by zajistily plynule. A ve finále i levněji, protože dnešní letecký most samozřejmě také něco stojí.

Najde se investor, ochotný to podpořit? My mu zajistíme i personál a manažera s nezpochybnitelným profilem a zkušeností.


2020 01 26 02V zájmu urychlení nás najde i telefonicky:

Lukáše na 604 510 460
a mne na 602 207 524.