ČLOVĚK V TÍSNI disponuje ročním rozpočtem kolem dvou miliard korun

Miroslav Kunst

2020 02 14 07LOVĚK V TÍSNI disponuje ročním rozpočtem kolem dvou miliard korun a jeho pražská ústřední organizace zaměstnavá kolem dvou tisíc pracovníků. Na veřejnosti se prezentuje jako humanitární organizace, ale ve skutečnosti se zabývá politickou a zpravodajskou činností. Působí v oblastech válečných operací pod krytím humanitární pomoci.

Za špiánážní činnost byl Člověk v tísni vyhoštěn z Čečenska, Ruska a ze separatistických republik na východě Ukrajiny. Zatčení spolupracovníci této organizace na hranicích Turecka a Sýrie nepřiznali, kdo je financuje. Přes soukromou nadaci sídlící v USA je tato organizace využívána americkou CIA, odkud také získává značné finanční příspěvky.

12. února projednávala EU dohodu o volném obchodním styku s Vietnamem. ČLOVĚK V TÍSNI se ostře proti této smlouvě postavil s odkazem na porušování lidských práv v této socialistické zemi. Nelze prý obchodovat se zemí, kde jsou lidé za protistátní výroky nebo za protistátní demonstrace trestně stiháni. Stiháni jsou prý i za urážku státního činitele nebo za výklad historie země, který není v souladu s oficiálními dokumenty. EU však tuto dohodu přece jen schválila.

Nakonec ČLOVĚK V TÍSNI přiznal barvu. Nejde mu o lidovou demokracii, ale o cochcárnu made in cz. ANO, u nás je dovoleno všechno, a to v rámci svobody slova a projevu. Prezidenta lze sprostě urážet, napadnout ho i fyzicky, vyměnit mu prezidentskou standartu za rudé trenýrky, organizovat protivládní demonstrace a veřejně urážet státní činitele, poslancům vyhrožovat smrtí a překrucovat dějiny. Dneska jsou chráněni i ti, kteří překrucují dějiny našeho národa. Podle některých "historiků" prý Hitler předešel útoku na Německo tím, že napadl Sovětský svaz. Možná se dožijeme i toho, že zahájení okupace naší vlasti Hitlerovským Wehrmachtem (v březnu 1939) bude oslavováno jako vítězství nad komunismem. Možná se bude vykládat, že to nebyl Hitler, který chtěl zlikvidovat Slovany, ale Stalin.

Pak si položme otázku, proč premiér Babiš nezastaví této organizaci přítok peněz ze státní pokladny. Možná proto, že příspěvek je ve státním rozpočtu pod kolonkou "neziskové organizace". A snad jediným, kdo je proti, je místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda SPD Tomio Okamura.

Please publish modules in offcanvas position.