klicNEVEŘEJNÁ DISKUSE     Kontakt na nás: nas-restart@yandex.com

Náš Restart po delší odmlce opět funguje a lze posílat články, dotazy a informace na výše uvedený e-mail. Za provozování webu se musí platit, proto prosíme případné dárce o příspěvek na účet 0529639103/0800. Děkujeme!

Volte kádry, na které lidé slyší, nikoli PR (public relations = profesionální lhář) režiséry.

►Přišlo nám do pošty k situaci v KSČM od 25-letého nestraníka D. Nováka.

Slogany pro konzumenty a ,,lidské zdroje“, nebo zkušení a oblíbení politici? Osudová volba v dubnu!

2020 02 14 05ako jedni z mála ze současné KSČM, kteří zanechali v tomto vědomí společnosti znatelnou stopu a byli sto se přesvědčivě utkat se soupeři v médiích, mít respekt protistrany, byl Miroslav Ransdorf a je Josef Skála.

Vedení KSČM se v posledních letech trestuhodně provinilo vůči svým voličům a veřejnosti.


Proč KSČM ztrácí voliče stejně jako ČSSD? Vedení strany už není autentickou levicí, asistent předsedy KSČM jezdí v autě za 5 miliónů a jeho maminka pracovala pro Harvardské fondy, radila tunelářům v Mostecké uhelné společnosti a dnes na ministerstvu průmyslu a obchodu pracuje pro Babišovu ministryni!

Skandál rudého šéfa Vojtěcha Filipa štěpí komunistické řady. Uvnitř strany koluje výzva „Filip není KSČM“ a její signatáři žádají odstoupení předsedy. Podle sociologa Jana Herzmanna to ale postem komunistického předsedy neotřese.

Tomio Okamura: KSČM zradila své voliče a podpořila netransparetní hospodaření České televize!

Až své voliče zradí, přivítáme je z "vandru" zpět, zní z KSČMLevice se před volbami vymezovala proti Andrejovi Babišovi, mimo jiné jako proti trestně stíhanému oligarchovi. Vymezit se vůči konkurentovi je logické, ba přímo nutné. Volební výsledek ovšem ukázal, že tato argumentace nestačí, že voliče trápí i jiné věci. A že nakonec sliby hnutí ANO mnozí ocenili. Jenom KSČM sebralo nakonec ANO více než čtvrt milionu hlasů. A jen opakovat při vládním vyjednávání stejné argumenty voliče zpět nevrátí.


Někým byl však sepsán text rozesílaný všem v KSČM ( dále jen "pamflet" ) víceméně pochvalující jisté politiky jako Kateřinu Konečnou a bezdůvodně útočící zejména na pana Josefa Skálu. Bez úmyslu očerňovat paní Konečnou se tedy pojďme podívat na modelový střet ,,profesionální političky“ a údajného "hrobaře" KSČM. Nejde ani o propagaci pana Skály, ale o objektivní zhodnocení dvou odlišných přístupů a osobností, které bylo dáno směry argumentace pamfletu a jím hodnocených osob.

Kýmsi sepsány pamflet paní Konečnou zcela zcestně definuje, cituji, jako „profesionální političku… Z hlediska profesionality své práce, strategického myšlení, kroků a týmu lidí asi jediná, která má ze stávajícího vedení potenciál.“ Paní Konečná předvádí vrcholné amatérství a bezzubost, fráze hodné zasněného básníka "nechceme změnu režimu, chceme, aby se lidé měli dobře“. Ačkoli je europoslankyně, má dostatek možností a prostředků, tak je její ohlas mezi veřejností minimální, její podání témat nechytlavé a určené spíše jako PR jejím sponzorům. O tom svědčí zejména její účet na YouTube, kde má za 4 roky nahráno 320 bezkoncepčních videí, pokaždé o něčem jiném, obecně a bez souvislostí.

Všechna tato videa paní Konečné na jejím účtu potom mají dohromady 39 098 shlédnutí, což je v průměru 122 shlédnutí na video. Bavíme se o političce působící ve vrcholné Evropské politice a vesnický fotbal Kozojed má na YouTube účtu mnohem větší sledovanost, než celoevropská politika v podání K. Konečné. Investovat naděje do této paní je jako pronajmout si stadion s kapacitou sto tisíc míst, aby tam týdně chodilo nakonec sto diváků. Mediálně a ideologicky zcela negramotná osoba. Nevím, kdo takové osoby nazývá ,, profesionály“.

Jak značím zpočátku jediné silné osoby KSČM byli p. Ransdorf, p. Skála.
Z objektivních údajů je to zcela nepopiratelné.

Komu Vadí schopný politik Josef Skála, jehož články na rozdíl od paní K.K. čtou statisíce lidí a tisíce je sdílí?


Josef Skála: Mohlo to dopadnout jinak? Přestaňme si lhát do kapsy. Loupež tisíciletí byla vstupním zadáním

Zohyzděný památník Rudé armády. Komunista Skála vstává ze židle: Ta špína si vybrala zbraně špatně...

Rozklad KSČM? Josef Skála zveřejnil zásadní informaci

Už nás nechce ani většina těch, kdo rádi vzpomínají na socialismus! Josef Skála odhalil karty, pokud jde o Babiše a KSČM. Čeká podporu i nadávky

Josef Skála zakládá spolek, který má bránit přepisování dějin: Je tu spousta organizací, které živí nějaký Soros


Pamflet dále argumentuje «Ačkoli to mnozí neradi slyší, čtenost HaNo je tristní a nekompetentní vedení (Kojzar s Vostrou) absolutně postrádají vizi, co dál. Je to paradoxní v době, kdy lidé vyhledávají alternativní informace, kdy se na trhu uplatnil Aeronet a Sputniknews, HaNo mají předpotopní podobu, bezcharakterní články o jablíčkách, suchu a dalších, které mají jedno společné – nemají obsah.»

Tvůrci pamfletu jmenují alternativní média jako možnost uplatnit se na "trhu s informacemi" a konstatují, že Straně "ujel vlak". Straně možná, ale její údajný "hrobař" pan Skála v tomto pomyslném vlaku sedí dávno a musí jen kroutit hlavou nad vyjádřeními paní Konečné, která na tzv. alternativě nehnula prstem, stejně jako další vypichování funkcionáři.

Josef Skála je aktivní v alternativní snaze lidí proti režimu, proti mediální cenzuře a dalším zvyšujícím se negativům. A co je důležité – je obecně přijímán i zleva doprava. Jeho argumenty směřují lidem, většinové veřejnosti, ne PR sponzorům. Úzkou ideologickou profilací (což je odborný název toho, co pamfletari nazývají projevy jako z Rudého práva) rozhodně netrpí. Pan Skála je rétor, který umí vystupovat před kamerou, argumentovat a zaujmout.


Kandidát na šéfa KSČM Josef Skála se v pořadu Horké téma zastal SPD

Existuje pravice a levice? J.Skála (KSČM) T.Doležal (SPD) 24.9.2019

Vratimovský seminář 2015 - "Jak na přesilovku mediálního švindlu?" - PhDr. Josef Skála. CSc.

17.listopad 2016 - Klárov 04 - Josef Skála


Reakce lidí pod videy jsou zřejmé…

Dominik00768: "Skála by byl dobrý šéf KSČM"

Erik Konečný: "Skála by byl nejlepší, ale ti volové zase zvolili Filipa…Nemají Filipa"

Kkarx: "Sympaťák, který mluví rozumně a bez emocí, což se rozhodně nedá říct o všech komunistech, viz. Dolejš"

Milena Staworovska: "Kdykoliv se pan Skála k něčemu vyjadřuje, většinou lze naprosto souhlasit. Jeden z mála politiků, který pojmenovává věci skutečnými pojmy."

Zdenka Zizler: "Ač nejsem volič komunistů, souhlasím s názory pana Skály." 

To jsou názory diváků YouTube. A hlas lidu, hlas Boží… Diváci YouTube čtenáři Rudého práva nebudou, ale s panem Skálou jsou na stejné vlně… Čím to asi bude?


2020 01 26 02Pokud si autoři pamfletu nevšimli, tak jimi jmenovaný SputnikNews s návštěvností 3 milióny IP adres měsíčně Josef Skála úspěšně využívá již několik let. Viz například:

Blíží se výročí listopadu. Interview dali Sputniku Dr. Josef Skála, komunista a marxista „na volné noze“ a bezpečnostní analytik Jan Schneider, signatář Charty 77, po roce 1990 působil jako ředitel Kanceláře Rady vlády ČR pro zpravodajskou činnost. Pánové se pousmáli nad tím, že „třídní nepřátelé“ poskytují svorně rozhovor redaktorovi Sputniku ČR.

Komunistický politik a publicista Josef Skála promluvil o polistopadovém vývoji v republice a promarněné příležitosti z minulosti. Připomíná, že v době studené války bylo i Československo na mušce západních mocností.

Česká republika nebyla nikdy tak bezbranná jako nyní, čeští vojáci nemají co dělat ve válkách, které nejsou našimi válkami, řekl v rozhovoru pro česká média komunista Josef Skála. Došlo i na vraždu Kásima Sulejmáního.

Nový pokus o démonizaci Ruska a Číny za pomoci zpráv českých tajných služeb a založení nové sněmovní vyšetřovací komise pro sledování vlivu cizích autoritativních režimů má za úkol skrýt impotenci pravice a omezit úroveň demokracie a svobody projevu v České republice, řekl pro Sputnik bývalý místopředseda KSČM Josef Skála.

Bývalý místopředseda KSČM Josef Skála řekl v rozhovoru pro Sputnik, že zásah policie proti mladému komunistovi s vlajkou Che Guevary, k němuž došlo po demonstraci k 80. výročí Mnichovské dohody, si pravděpodobně vyžádal někdo z pražského magistrátu. Podobný útok na protiválečné symboly považuje za velmi závažnou skutečnost.


2020 01 26 02A nyní "profesionálka" Kateřina Konečná, moderní, strategicky uvažující, s týmy "odborníků"…

Zamyšlení kandidátů KSČM - Česká levice společně, Arťoma Korjagina a Kateřiny Konečné, o situaci v ostatních politických stranách před evropskými volbami.

Komunistka: Jsme jednou z nejdemokratičtějších stran! Moderátorka: Smích!

Evropská energetická politika. Uhlí, jádro nebo zelená energie? Kateřina Konečná (KSČM): Odmítáme předávání kompetencí v energetické oblasti

Asociace pro mezinárodní otázky uspořádala veřejnou diskuzi se zástupci parlamentních stran na téma Česká zahraniční politika po volbách 2010. Její součásti bylo také představení výroční publikace Agenda pro českou zahraniční politiku 2010.

Kateřina Konečná, Patrik Hezucký, Dagmar Damková - Uvolněte se, prosím Uvolněte se, prosím je název pořadu České televize, který moderoval Jan Kraus. Vysílal se od 19. listopadu 2004 do 25. června 2010 každý páteční večer. Natáčení probíhalo v pražském divadle Ponec. Diváci měli možnost vidět asi hodinu a půl dlouhé představení, které bylo pro vysílání v televizi zkráceno přibližně na 45 minut. Jednalo se o talk show obvykle se třemi hosty. První dva hosté byli zpravidla veřejně známé osobnosti. Třetí host byl většinou zajímavý či něčím výjimečný člověk z řad široké veřejnosti.


Co výstup to buď nevýrazné "pípání" anebo rovnou trapas. V trapasech trhá rekordy sledovanosti, to se musí nechat. Nevýrazná euro byrokratka, která považuje občany za "pastvu", které stačí slogany a moudrá vůdkyně. Uměle vypěstovaný výtvor lidu odcizené politiky v rámci prostředí polistopadové PR politiky. Řešení nenabízí, podstatě problému nerozumí, lidi oslovit neumí. Ale v pamfletech samé superlativy…

Komu "ujel vlak", kdo je "hrobařem strany" a čí názorů si lidé váží, kdo lže a manipuluje, nechť posoudí každý sám podle svého svědomí a v dubnovém sjezdu podle toho jedná a hlasuje. Získat můžeme hodně, ztratit vše. Kvůli hlasování Vám nikdo ruce neutrhne, buďte rovní, přímí a hrdí na svá rozhodnutí. Jde o budoucnost strany a státu.