K novému Progr. KSČM ▬ Jsme i na Parl. listech

klicMEZI NÁMI, KOMUNISTY    Kontakt na nás: nas-restart@post.cz

V poslední době jsme svědky toho, jak se hroutí liberální kapitalismus

2020 02 28 01JUDr. Karel Hais, 1. místopř. ANS

Pravda

V poslední době jsme svědky toho, jak se hroutí liberální kapitalismus a veřejnost se odvrací od demokracie. Je to proces, který se nedá zastavit a ve společnosti vzniká vakuum v teoriích, kterak situaci řešit.

2020 02 28 02

Tyranie feminismu ve světě finančního kapitalismu

DANIEL NOVÁK

2020 02 24 03enské cíle jsou krátkodobé. Tady a teď. Z tohoto důvodu jsou ženy dobrými manažery v krátkodobých úkolech a špatnými stratégy. Není to vada žen, ale jejich přirozená vlastnost. I když žena zaujímá strategickou pozici, např. jisté evropské kancléřky, tak to znamená, že za ní vždy stojí někdo jiný a ona je využívána jako nástroj.

Koronavirus má všechny charakteristiky biologické zbraně, tedy zbraně hromadného ničení

DANIEL NOVÁK

Je to první virus v historii, který charakterizuje současně:

► relativně dlouhá inkubační doba (14 někdy až 24 dní)
► během této doby je již infekční (ideální virus k roznášení)
► extrémně nakažlivý, kapénkou i dotykem
► na povrchu předmětů a v ovzduší prostor vydrží až 9 dnů (šíření např. peněžním oběhem na bankovkách)
► napadá všechny orgány, plíce nejvíce
► vyléčení pacienti mohou být dále nakažlivý

Nadužívání slova «neomarxismus»

2020 02 23 01Stanislav A. Hošek, člen posledního FS ČR za ČSSD

Jsou lidé, kteří v diskusích při nedostatku argumentů začnou zvyšovat hlas, později odpůrci začnou spílat, až nakonec jsou schopni i fyzického násilí. V písemné polemice se nedostatek věcných argumentů projevuje nejčastěji nálepkováním, v tom horším případě vulgaritou.

Z webu Společnosti česko-kubánského přátelství

Dopis z Havany

2020 02 20 01omunistická strana Irska má anti-imperialismus ve své DNA a trvale podporuje Kubánce v boji proti americké agresi. Letos, navzdory desetiletím americké imperialistické ekonomické blokádě, Kubánci v drtivé většině podpořili novou ústavu, jež potvrzuje, že „Kuba je socialistický stát“ a „bude rozvíjet vytvoření komunistické společnosti“.

Co mají za lubem halapartny proti "stalinismu"?

2019 08 06 04PhDr. Josef Skála 18. února večer byl zpovídán moderátorem a publikem nezávislé stanice SVOBODNÉ RÁDIO. Na žádost mnoha posluchačů to tentokrát bylo na delikátní téma: Co mají za lubem halapartny proti "stalinismu" - a co o době a osobnostech, proti nimž vedou hybridní válku, uvádí nezávislá historiografie a autentická svědectví. 

2020 01 26 02Dvouhodinový poslech pořadu nabízíme ZDE

V Mnichově se Mike Pompeo potlesku nedočkal, snad v Plzni.

2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij

Mnichov má za sebou další, v pořadí 56. bezpečnostní konferenci, které se zúčastnilo na 60 ministrů zahraničí a 40 ministrů obrany a dalších členů vlád jednotlivých států.

Petice pro zachování historického názvu náměstí Pod Kaštany

2020 02 17 04oslední dobou se pražská čtvrť Bubeneč stává cílem, pravděpodobně zoufalých politiků, kteří se snaží svou sestupující popularitu zvrátit realizací zbytečných a hloupých protiruských gest na jejím území. Předchozí obětí se stal pomník maršála Koněva, novou obětí má být náměstí Pod Kaštany.

2020 01 26 02Podrobněji ZDE

Koho vlastně reprezentují naši europoslanci v Bruselu? (2. díl)

2020 02 14 01Jaroslav Tichý

►1.díl viz ZDE.

Mnozí z nás shlédli v posledních dnech videa z dění v Evropském parlamentu, která potvrdila to, co je pro skutečné cíle EU zcela signifikantní a co je naší veřejnosti vesměs známo.

Odepsaný Krym a pokračující rozpínavost NATO

2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij

2020 02 15 01edávné výroky amerického ministra zahraničí Mike Pompea o tom, že "Krym je ztracený" a že "v Americe přece Ukrajina nikoho nezajímá", daly jasný signál českým rusofobům, aby i oni, stejně jako celý svět se smířili s navrácením tohoto vojenskostrategického území pod správu Ruska.