2020 12 22 03řed cca 5-ti lety jsem na zasedání ústředního výboru KSČM vystoupil v diskusi s příspěvkem, v němž jsem uvedl, že moci se v komunistické straně chopila po roce 1989 postupně skupina tradičních poslanců poslanecké sněmovny, která ovládla výkonný výbor strany.

2020 12 22 03oslanci v zajetí poslaneckých problémů ignorují skutečné problémy společnosti a názory lidí a soustřeďují se na práci v poslanecké sněmovně, ignorují tak i názory členské základny. 

2020 12 23 09ozhořčení a zklamání, takové pocity převládají v KSČM od posledního prodloužení nouzového stavu, řekl včera Haló novinám poslanec KSČM JUDr. Zdeněk Ondráček. Vláda naprosto ignorovala požadavky, jimiž KSČM souhlas s prodloužením nouzového stavu podmiňovala, a KSČM to podle Ondráčka musí reflektovat a zařídit se podle toho.

Drahí priatelia,
súdruhovia, bratia a sestry!

2021 01 08 02Vianoce, obľúbený sviatok všetkých pokolení, slávime v neobvyklých podmienkach a obmedzeniach. Už viac ako rok žijeme v osobitnom režime – skrývame svoje tváre, vyhýbame sa podaniam ruky a objatiam, zrušili sme návštevy príbuzných a priateľov, profesionálne stretnutia i služobné cesty.

2020 12 23 12anifest Komunistické strany je první vědecký program mezinárodního dělnického hnutí. Vznikl jako program Svazu komunistů a vyšel poprvé v Londýně v únoru 1848 jako brožura o 23 stránkách. Od března do června 1848 jej otiskoval na pokračování orgán německé demokratické emigrace "Deutsche Londoner Zeitung". Ještě téhož roku vyšel Manifest v Londýně znovu, a toto druhé vydání, v němž byly opraveny tiskové chyby, se pak stalo základem všech pozdějších autorizovaných vydání.

PhDr. Michal Dieneš, CSc.

I. časť

2020 12 22 03odľa výsledkov prezidentských a parlamentných volieb by to na Slovensku nemal byť problém. Dokonca i s prebytkom. Duchom Penty nasvietený minister zdravotníctva nám stroho oznámil, že objednal – a my zaplatíme – tri milióny vakcín na obľúbený k.vírus. Kde by sme bez neho boli? Presnejšie oni, ich zisky, ich manipulácie, ich triedny boj!