2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij 

Evropský parlament - bašta „demokracie a právního státu“ v minulých dnech opět projevil svoji destruktivní dynamiku. Na základě návrhu litevského poslance Andrjuse Kubiljuse 494 poslanců EP přijalo 32 stránkovou rezoluci tohoto orgánu o strategii vztahů s Ruskem.

2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij

Ukončená dvacetiletá americká devastace Afghánistánu je jen kapkou v jeho 245-leté historii. Období, vyznačující se nekonečnou škálou válek a v posledních dekádách „bojů proti terorismu“ končícího světového hegemona.

20 LET OD 11. ZÁŘÍ

Výročí jedenáctého září nelze podle bývalého místopředsedy KSČM Josefa Skály přejít jenom pietní vzpomínkou. Abychom pochopili kontext, musíme se zamyslet nad celou americkou politikou od 70. let, kdy se v Afghánistánu USA rozhodly podporovat partičky hrdlořezů, kteří se jim poté zcela utrhli ze řetězu.

Bez ohledu na výsledek říjnových voleb čeká KSČM změna, po šestnácti letech skončí v jejím vedení předseda Vojtěch Filip, mandát poslance nebude v říjnu obhajovat jeho předchůdce Miroslav Grebeníček, na kandidátku se nedostal předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik.

2021 09 03 01Alexandr Dugin (Zdroj, překlad: Zvědavec)

Způsob, jakým z Afghánistánu uprchli Američané, kteří předtím veškeré své úsilí věnovali oslavám týdne transsexuálů a úchylů na svém velvyslanectví v Kábulu, ukazuje, že americká nadvláda a hegemonie liberální ideologie se zhroutily.

Koalice SPOLU deklarovala, o co jim půjde ve volbách. Podle předsedy ODS Petra Fialy to vypadá takto: „zastavit hrozbu vlády populistů, extremistů, kteří usilují o odchod z NATO a EU, a komunistů“. Dají se s těmito hesly vyhrát volby 2021? O tom pochybuje zkušený politik a publicista, v minulosti dvojnásobný místopředseda KSČM Josef Skála.

Please publish modules in offcanvas position.