2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij

Sobotní večerní tiskovka rozechvělého premiéra Babiše a ministra vnitra Hamáčka, na které předseda vlády roztřeseným hlasem ohlásil, že za explozemi muničních skladů...

Dr. V. Filip bude dál předsedou KSČM. Na sobotním sjezdu 17. dubna 2021 ÚV KSČM v Nymburku přestál pokus o odvolání. Odvoláni nebyli ani místopředsedové KSČM, avšak výbor vzal na vědomí už dříve podanou rezignaci ing. K. Konečné na funkci místopředsedkyně. Po tajné volbě ji v sobotu jako nový místopředseda nahradil Milan Krajča. Novinářům to řekla mluvčí KSČM Helena Grofová.

K tomuto tvrzení mne vedou následující, zdánlivě nesouvisející zprávy.

8. dubna 2021 byl hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu Vojtěch Filip. Řekl, že nebude obhajovat svůj post předsedy na nadcházejícím sjezdu, jméno toho, koho by rád viděl na svém místě, říci nechtěl. V současné době je devět kandidátů. „Chtěl bych, aby to byl někdo ze současného parlamentního klubu, protože ta česká národní politika se odehrává v českém Parlamentu“.

2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij

Válečné napětí mezi Ukrajinou a Ruskou federací po nástupu Bidena v Bílém domě začíná opět eskalovat.

Zatímco Putina má ponechat v klidu skutečnost, že na Ukrajinu již několik týdnů proudí americká technika a zbraně včetně poradců, ...

O-K (ZDROJ)

Vojtěch Filip, toho času předseda KSČM (v demisi), zvolil krajně nevhodnou metodu vyjádření soustrasti k smrti největšího kapitalisty této země. Jsou zajisté jiní i větší a mocnější vykořisťovatelé a jejich mocenské skupiny, kterým konkuroval. Ovšem Kellnerův osud kopíroval osud obnoveného kapitalismu v ČR.

2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij

Přizvání ruské firmy Rosatom do výběrového řízení o dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech. Následné odvolání vládního zmocněnce pro jadernou energetiku Jaroslava Míli z důvodu jeho chybějící bezpečnostní prověrky.