Dáša Šamanová (zdroj)

Že se Jana Michailidu (Piráti) rozhodla stát za svým světonázorem, považuji za odvážné, napsala na Facebook šéfka KSČM Kateřina Konečná. Reagovala tak na prohlášení kandidátky na předsedkyni Pirátů, že je přesvědčením komunistka. Michailidu to napsala na stranické on-line fórum. V sobotu 8. ledna se utkala o vedení Pirátů s dosavadním šéfem strany Ivanem Bartošem.

2019 06 18 16Mgr. Miroslav Kavij

Nikoliv Česko, ale Lipavský stojí při Ukrajincích. I takto se dá parafrázovat vyjádření Jana Lipavského, které pronesl během svého prvního telefonátu se svým ukrajinským protějškem Dmytro Kulebou. Krátce řečeno, Jan Lipavský obavy prezidenta Miloše Zemana a našich občanů z jeho jmenování ministrem zahraničí nezklamal!

2021 12 31 03Alena NOHAVOVÁ, předsedkyně Jihočeského KV KSČM

Vážení a milí spoluobčané,

za námi jsou vánoční svátky a s nadějí a očekáváním vstupujeme do nového roku 2022. V tomto čase se ohlížíme a hodnotíme to, co je za námi, toužíme vidět dopředu a přejeme si, aby to, co přijde, bylo lepší, bez minulých chyb a omylů.

K diskuzi pro VČS, OK, KK KSČM

Řádný XI. sjezd KSČM svolaný na jaro 2022 bude projednávat otázky dalšího programového směřování strany. To by mělo odrážet naši snahu vrátit straně přirozenou autoritu bojovníka za pokrokovou a podstatnou změnu společenského systému. Času na přípravu je málo, obsahové podklady pro vnitrostranickou diskusi musí být k dispozici na prosincovém ÚV KSČM.

Po letošních parlamentních volbách se nachází česká pracující třída v nezáviděníhodné situaci. Parlament byl plně obsazen dvěma stovkami konzervativců, kteří hájí různé vrstvy kapitalistů, přičemž pracující nemají v parlamentu vůbec žádné zastání.

2021 12 15 07Alena NOHAVOVÁ,
předsedkyně KV KSČM Jihočeského kraje

Minulý týden v rozhovoru Biden–Zelenskyj zazněl slib amerického prezidenta, že Ukrajina se přece jen stane členskou zemí NATO. Šéf Bílého domu se ale členských států nezeptal, může-li něco podobného slíbit, a přesto to slíbil. Co všechno tento jeho slib však znamená?

Please publish modules in offcanvas position.