Dopis ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO)

Vážený pane ministře zdravotnictví
Adame Vojtěchu, 
to myslíte zcela vážně?

2020 11 28 04Že žáci, tedy ti, co nejsou otestováni, nebo-li vyšetřeni, nebo naočkováni na koronavirus, že budou diskriminováni, aby svačili zvlášť, budou cvičit ve venkovních prostorech, že nebudou moci v prvních dnech zpívat a při konzumaci nápojů a jídla budou muset od dalších žáků dodržovat 1,5 metru?

Kromě toho také prý budou muset nosit ochranu nosu a úst. Já tohle považuji za velkou diskriminaci, protože očkování je, pokud vím, dobrovolné, a také by mělo zůstat očkování dobrovolné, a ne abyste nám omezovali neustále život nesmyslnými opatřeními. Tím nám defakto podsouváte očkování proti kovidu, kdyby bylo očkování dobrovolné, tak nebudete dělat takovou diskriminaci žáků.

A přemýšleli jste také na ministerstvu zdravotnictví? Že takovým dělením žáků, prý to má platit i u zaměstnanců škol, vytváříte i psychické problémy, že se žáci nemusí cítit dobře, když budou izolováni. Za další nesouhlasím, aby žáci nosili roušky, protože, když mají brýle, tak si je musí dát trochu pod nos, aby se jim nemlžily.

Také není dobré mít celý den na sobě roušku, protože když se člověk potí, tak vylučuje z těla potem své bakterie, které díky nasazené roušce vdechuje zpět a také si to patlá po obličeji a tím se bakterie můžou přenášet. A stejně jsem četl, že jiní odborníci říkají, že rouška, aby měla ten správný efekt, by měla být nasazena chvíli, ale ne celý den.

Takže, co požadují normální občané

Je to normální návrat žáků do škol, bez diskriminace: aby všichni žáci se vrátili za stejných podmínek, aby nemuseli mít na sobě roušky, aby nemuseli být zvlášť oddělení, aby se nemuseli testovat, nebo-li nemuseli se nechat vyšetřovat na koronavirus a aby očkování bylo jenom dobrovolné. Nelíbí se mi váš přístup, jaký děláte, aby se občané nechali očkovat na kovid, s tím, že jsem viděl ve zprávách, že dostanou nějakou cenu, například pokud se nepletu, zadarmo boty a oblečení, tímto si mé přesvědčení nezískáte, mě a ostatní občany by spíše přesvědčilo, kdybyste nám tolik to očkování nevnucovali.

Za další byl nesmyslný zákaz tancování v restauracích, klubech, barech, hospodách, který se pak zrušil. To, že se mohlo sedět naproti a nesmělo se tancovat, tak to bylo nesmyslné. Taky byl nesmyslný zákaz vycházení, se projít do přírody, že se smělo, myslím, jen v okrsku katastru a, že bylo zakázáno sportování, většinou se dříve sportování doporučovalo a projít se do přírody se taktéž doporučovalo. Takže odmítám diskriminaci těch, co nejsou naočkovaní, očkování musí zůstat proti kovidu dobrovolné.

Martin Nádhera
člen výboru ZO KSČM Blansko

18.8.2021

Please publish modules in offcanvas position.