V těchto dnech mají sudeťáci sraz

2020 11 28 04Velmi vážení soudruzi, soudružky, přátelé,

v těchto dnech mají sudeťáci sraz, Daniel Herman převzal ocenění, pronesl pár slov, mimo jiné i toto:

Staleté soužití Čechů a Němců, křesťanů a židů v českých zemích se před 70 lety zdálo trvale zničené.

Nacionální socialismus, dvě světové války, nacistické zločiny s nepochopitelným holokaustem a následnou mstou vítězů, která vyústila ve vyhnání německých krajanů, a pak 40 let komunistického režimu naše soužití hluboce poškodily.

Pak ale přišel rok 1989, kdy se komunistické režimy v Evropě zhroutily. „Tehdejší kontakty a z části i přátelství se staly dobrým výchozím bodem", řekl. „Dnes můžeme s velkou vděčností sledovat, jak mnoho se pro nové spolužití našich národů učinilo”, uvedl Herman.

Pak mluvil Posselt, když si jeho slova přeložíme z češtiny do Čěštiny, tak já si myslím, že je jasné, o co tomuto spolku jde.

Podle Posselta se právě během pandemie ukázalo, jak se Češi a Němci potřebují. „Je to tak, potřebujeme se navzájem a obzvláště v těžkých časech”, řekl. Poznamenal, že pro mladé lidi byla pandemie prvním setkání s tím, že otevřená Evropa není samozřejmostí. „Nebojujeme jen s koronavirem, ale i s virem nacionalismu”, řekl.

Sám jsem viděl mnoho dokumentů o činnosti tohoto spolku, tady nejde o usmíření, tady jde o majetek. Dále jsem viděl mnoho dokumentárních filmů o odsunu, tam hovořili jen ti odsunutí. Všichni vzdychali, jak jsme MY jim tehdy ublížili... ale ani jeden z nich neřekl, my jsme tenkrát řvali.. Heim ins Reich... nikdo z nich neřekl, náš národ rozpoutal největší válku v dějinách, my jsme zabili 360 000 českých lidí..... ale, Češi nám ublížili. Takže se opět používá dvojí metr.

A tak bychom měli být na velkém pozoru, jejich politika je tichá, plíživá, ale o to víc nebezpečnější, a jestliže se na jejich srazu angažuje bavorský premiér Markus Söder, tak to rozhodně není náhoda. A tady bych si dovolil použít slova významné české spisovatelky.... „a tak tluče bubeníček....“

Myslím, že tato slova vyjadřují vše.

A je s podivem, že se z našich vrcholných politiků nepronese zásadní nesouhlasný projev ohledně Posselta, Hermana, a dalších českých kolaborujích lidí s tímto spolkem, oni ani nemohou, pokud by tak učinili, tak myslím, že by jim dosluhující bundes mutti dala přes prsty, a to rázně. Ti ostatní, tedy demo blok... Ti mají máslo na hlavě, takže musí mlčet, jeden z ODS hledal kancelář právě pro Posselta v Praze, Lidovci... tady je to jasné, to jsou jasní kolaboranti, jeden z TOP 09, ten s nimi také kamarádí... tak proto je na naší politické scéně ticho jako v hrobě, ale běda...když přišla pseudo kauza Vrbětice, to všichni řvali jak protržení... Rusko je zlo. A to, že mlčí k sudeťákům, osobně to považuji za vrchol pokrytectví, zbabělosti, zrádcovství.

Ozveme se tedy alespoň my, kteří to s republikou myslí opravdu poctivě? Dáme jasný a srozumitelný vzkaz Posseltovi a jeho slouhům?

A jako vždy... vždyť... Čechy krásné, Čechy mé.

Mirek Suchopár

Please publish modules in offcanvas position.