Kultura a morálka dříve a nyní

Spartakiáda na Strahově 1985
vs Pavel Novotný ─ holá pravda

2020 11 28 04Spartakiády na Strahově v dobách ČSSR byly svého druhu propagandou. Jistě. Ale také vypovídaly o celkovém stavu tehdejší socialistické společnosti ve smyslu kultury a morálky, o celkovém směřování tehdejší společnosti, národů Čechů a Slováků.

Ale také je nutno přiznat, že již nikdy nebude tak bezpečno, radostno, beztarostno. Za cenu imaginární svobody a nezdravého obžerství jsme ztratili všechno to, čeho jsme si nevážili, to je klidného a bezpečného života.

Ztratili jsme národní hrdost, ztratili jsme sociální jistoty, ztratili jsme domovy, fabriky, majetky, ztratili jsme stát. Zůstaly nám nesplatitelné dluhy, zůstaly nám životní nejistoty, strach a obavy z budoucnosti. Již nikdy se nevrátí to hezké, co z nás dělalo lidi.

Již nikdy se nevrátí zpěváci, kteří nás těšili svými písněmi a další se již nerodí. To, co vytváří dnešní doba, již nejsou zpěváci. Již nikdy nebudou takoví skladatelé, spisovatelé, básníci. Vždyť více než 30 let žijeme jen ze vzpomínek, starých písní, starých filmů, her a kabaretů. Nově jsme se zmohli jen na stupidní nekonečné a plytké seriály po vzoru západní prázdnosti. Pozbyli jsme veškerou minulou kinotéku s filmy z celého světa. Jsme neustále krmeni jen západní propagandou a škvárovými americkými krváky.

Již nikdy nezbudujeme takový obrovský průmysl, hutě, sklárny, chemičky, železnice, silnice, přehrady, elektrárny, doly.

Již nikdy nepostavíme domy, které budou finančně dostupné pro mladé lidi, manžele, pro sociálně slabé. Všechno krásné jsme směnili za poplácání po zádech od nových kapitalistických "přátel". Můžeme jezdit na dovolenou do celého světa, obdivovat moře a cizí kraje, obdivovat pozlátko západního světa a přitom se vracíme zpět do vykradeného státu, kde nám již nepatří ani ta voda. I když, už ani to cestování nám umožněno nebude, když se podmiňuje vakcinací s covid-pasem jako za Hitlera, tehdy se tomu pravilo Ahnenpaß (podrobněji ZDE). Tragický výsledek covidové hysterie nechce skoro nikdo znát. Slepí a hluší jsme.

A to ještě netušíme, že islamizace pod taktovkou EU i nám klepe na dveře. Pak již bude dovršena a uzavřena naše životní pouť. Cesta, na které jsme zcela zbloudili a prodali do otroctví naše potomky, syny, dcery, vnuky. Opustili a zradili jsme sami sebe.

Takoví jsme ve spořádaném státě kdysi byli, snad jediní ve světě! Všichni cvičili s radostí, byli hrdí, že mohou jet na celostátní spartakiádu do Prahy! Ale názor nechť si udělá každý, a nejenom pamětník ─ sám! Pár postřehů dovolte:

► Dnešní režim by neměl ani na to, aby takové množství osob oblékl
► Dnešní režim by neměl ani na to, aby takové množství lidí sezval
► Dnešní režim nemá ani na to, aby dokázal tak velký stadion provozovat
► Dnešní režim by nedokázal tak velké množství lidí na místo dopravit a živit
► Dnešní režim by nedokázal postavit stanové městečko na Strahově, které by dokázalo pojmout takové množství cvičenců.

V této době již málokdo ví, že Strahov byl svého času největším stadiónem (podrobněji ZDE) na planetě Zemi, jeho kapacita činila čtvrt miliónu míst! Posílám vám aspoň dvě skladby z tolik zatracované a zesměšňované Spartakiády, první skladba se jmenuje Poupata (viz ZDE, obraz dokumentu je tmavý, proto zesilte jas obrazovky). Všimněte si, jak tehdy byly holky štíhlejší. Totéž platí o vojácích naší tehdejší ČSLA v té druhé skladbě (viz ZDE, obraz dokumentu je tmavý, proto zesilte jas obrazovky). Že by takhle naklusali a zacvičili mnozí dnešní 19-20letí mladí, si ani neumím představit.

2021 05 20 02V TV to dneska samozřejmě neuvidíme. Místo toho tam dávají samé filmy o vraždění, nebo pořady o tom, jak je třeba přijímat muslimy. Anebo, jak má vypadat česká kultura v podání starosty obce Řeporyje u Prahy Pavla Novotného, jenž proslul svými afektivními protiruskými postoji (viz ZDE). Ostatně, Pirátská strana, která má nejvyšší volební preference (více než 5x tolik oproti KSČM, která by se do PČR nedostala), nám tohle zajistí, abychom pochopili, kdy se žilo lépe, zda v ČSSR 80. let, anebo ve 20. letech 21. století.

Please publish modules in offcanvas position.