Pietní akt v Lejčkově 7. května 2021

Vážené přítelkyně a vážení přátelé,

2020 11 28 04přes nepříznivou a stále nebezpečnou epidemiologickou situaci pandemie COVID 19 jsme provedli za mého osobního řízení pietní akt v Lejčkově. Kromě toho nám nijak nepřálo počasí. Bylo chladno, občas pršelo a silně duly větry, až jsem měl obavy, že nám uletí naše prapory někam do nebe. Jenže fortel našeho přítele Pavla Čížka umožnil zůstat nám v klidu.

2021 05 07 05Konstrukce, která drží naše prapory by vydržela i vichřici. Našemu pozvání vyhověl starosta obce Dolní Hořice pan Pavel Rothbauer, který přišel s námi položit věnec obce. Dostavila se delegace Okresního výboru KSČM v čele s předsedou soudruhem Vojtěchem Vaverou. V delegaci byl také místopředseda OV soudruh Antonín Liška. Tradičně se akce účastnil pan Oldřich Ardolf z obce Oblajovice a pan Pavel Jareš z obce Cetoraz.

2021 05 07 07

2021 05 07 06

Armádu ČSLA a AČR zastupoval náš člen klubu z Tábora, plukovník ve výslužbě Ing. Alexander Lehner, který se dostavil i se svým synem, školákem Základní školy. Fotografie pietního aktu zašlu dodatečně vzhledem k tomu, že fotografem byl tentokrát mladý komunista z Tábora a pošle mi je až zítra 8.5.2021. Pak Vám je rozešlu a dám je i na stránky našeho klubu. Jak vidíte z přiložené fotografie, premiéru měl náš nový Husitský prapor a použili jsme naše vlastní zvukové zařízení, které se osvědčilo. Těším se na setkání v Den vítězství 9. května 2021 v Táboře od 10 hodin.

Jen zůstane-li naše pohraničí české, zůstane českou i celá naše vlast!

Ing. Zdeněk Trippé
předseda

Okresní rada KČP Táborsko,
Dr. Edvarda Beneše
Klub českého pohraničí, z.s.

Please publish modules in offcanvas position.