K oslavám osvobození Československa Rudou armádou

Velmi vážení přátelé,
vážení soudruzi, soudružky,

blížíme se k oslavám osvobození Československa Rudou armádou.

Myslím, že o hrdinství, obětavosti a gigantickém výkonu Rudé armády už bylo napsáno mnohé. Snad bych jen připomněl, že ve dnech 11.5.1945 až 12.5.1945 probíhaly boje na Slivici u Milína v okrese Příbram.

Z vyprávění pamětníků, z dobového materiálu byly tyto boje velmi tvrdé. Němečtí vojáci se tehdy chovali k civilnímu obyvatelstvu velice tvrdě, krutě.

A právě o to víc je mi smutno z toho, co se odehrává v posledních letech u nás. Loňského roku v dubnu starosta Kolář nechal odstranit sochu maršála Koněva, letos v dubnu z ničeho nic přijde ona kauza ─ Vrbětice a naši opoziční politici, jak už tradičně křičí a řvou... Ruská federace je říše zla.

Takže dva roky po sobě v předvečer oslav osvobození republiky dostane Ruská federace z naší strany pořádný plivanec do obličeje. Když si k tomu přidáme takové akce, jako bylo vydání kalendáře s nacistickými pohlaváry, poté byl instalován Mariánský sloup, poté socha Marie Terezie, pomník Vlasovcům, když si k tomu přidáme neustálou dehonestaci prezidenta Zemana, dehonestaci lidí, kteří si DOVOLÍ říct jiný názor, pak mi z toho vychází jediné..... vracíme se do roku 1933.

Nikomu nevadí, že se Posselt vyjádřil na téma odsunu v roce 1945 jako o etnické čistce, tady opozice nekřičí, to je přece v pořádku, tady se jedná o akt usmíření. Oni ani nemůžou křičet, vždyť se sudeťáky úspěšně kolaborují.

Pomník Vlasovcům, tady se také opozice chovala velice vstřícně k starostovi Novotnému, ani tehdy nikdo z demo bloku nekřičel proti onomu pomníku, jen mlčky přihlíželi.

Nevím, jak se chová opozice v jiných státech, ale naše opozice se chová dle toho, co jí chlebodárci určí. Tedy jako pravé seskupení kolaborantů, vlastizrádců.

Petr Fiala z ODS má také jasno... za vším jsou ruští agenti, sice nepředložil jediný důkaz, ale to nevadí, zapomněl ale jaksi říct, že to byl právě on, kdo sháněl Posseltovi kancelář v Praze. Jurečka, lidovec, totéž, ten má také ve všem jasno, ale že by si stoupl před novináře a řekl... odsuzuji kolegu Hermana za to, že spolupracuje se sudeťáky, odsuzuji ho za to, že převzal od Posselta vyznamenání?

Omluví se někdy naše opozice RF za svá slova, za neustálé plivání na jejich stranu i přes to, že nemají v ruce jediný reálný důkaz o těch dvou agentech? Tak tady jsem si jistý, opravdu jistý, že se takovýchto vyjádření nedočkáme. A tak vidíme v reálu a praxi, jak se dá používat dvojí metr. Jak se dají přepisovat dějiny.

Myslím si, že kdyby dnes žil Orwell, napsal by druhý díl knihy 1984, protože ani on v první knize nedohlédl, kam až to může dojít.

A právě proto, co jsem popsal, právě proto, že je mi smutno..... tak sám soukromě budu držet pět minut ticha za všechny hrdiny druhé světové války, za všechny padlé české občany. Myslím si, že minuta ticha je málo, právě v období, kdy se tolik řve.

Pravda se do země zadupat nedá, to je můj vzkaz opozici. A i kdybyste ji stokrát pravdu pošlapali, ona si cestičku na světlo vždy najde. Nemůžete vyhrát s prolhanými kartami v rukách. To by bylo proti přírodě. A Vy všichni, kteří máte jasno, kteří jste si jistí tím, že zlo přichází z Moskvy..... styďte se, styďte se, styďte se.

Mirek Suchopár

Please publish modules in offcanvas position.