Názor na Vrbětice aneb toto je jednoznačně pravděpodobné

2020 11 28 04Exploze ve Vrběticích v roce 2014 byly zinscenovány za účelem zametení stop po chybějícím inventáři ve skladech, kdy tisíce kusů zbraní a munice byly ze skladů vyvezeny na Ukrajinu, ale odtamtud zbraně a munice pokračovaly do Sýrie.

2020 01 26 02Do rukou tehdejší Free Syrian Army a později Islámského státu bojujícího proti Bašáru Asadovi, a to v ostrém rozporu s mezinárodním zbrojním embargem na dodávky zbraní do Sýrie.

Pozn. Našeho Restartu:
Vše je více než dostatečně publikováno na ruském zdroji ZDE

Zbraně z Vrbětic se dosud nachází v Sýrii a právě ruská GRU vede podle ruské televize jmenné svodky na české občany a členy českých tajných služeb, kteří za touto operací dodávek od roku 2012 stály. Zbraně totiž v Sýrii zabíjely ruské vojáky a ruské občany! Když se ze skladu ztratí zbraně, nebo když je ve skladu rozkrádačka, nebo když velitel skladu začne se zásobami “podnikat” a přeroste mu to přes hlavu a na skladu vznikne obrovské inventární manko a nejde dohledat tisíce kusů zbraní, munice, granátů, raket, raketometů, RPG sestav a další výzbroje, tak se to řeší obvykle dvěma způsoby.

Buď si velitel skladu prožene kulku hlavou a v dopise na rozloučenou se přizná, anebo nechá celý sklad vyletět do povětří. V rozmašírovaném a rozmetaném prostoru po vybuchlém skladu už nikdy a nikdo inventuru provést nedokáže, takže účetně se všechno odepíše.

A přesně toto se v roce 2014 stalo ve Vrběticích podle zdrojů ruské GRU, která vyšetřovala v letech 2015 až 2017, kdo dodává už od roku 2012 povstalcům v Sýrii zbraně české provenience v dokonale zakonzervovaném stavu, což je něco, co je na Blízkém Východě k neuvěření. V Sýrii se na černém trhu obchoduje se zbraněmi z Turecka, z Iráku, ze zemí bývalého Sovětského svazu, a všechny jsou ve strašném stavu. České samopaly SA-58 však dostávali povstalci FSA minimálně už od roku 2012 v dokonalém a zakonzervovaném stavu od dodavatelů z Ukrajiny, která ale byla jen překladištěm.

2020 01 26 02Ty zbraně pocházely z České republiky. Podle ruské televize se GRU podařilo i podle sériových čísel některých zbraní vystopovat některé české útvary AČR a dokonce registrační štítky bývalé ČSLA.

Tohle všechno se dostalo do Sýrie z ČR přes Ukrajinu. A výbuch skladu ve Vrběticích je dokonalou odpovědí, odkud ty zbraně asi tak pocházely. Viz foto českých samopalů SA-58 z výzbroje Free Syrian Army, které se nyní prodávají v Sýrii na černém trhu.

Please publish modules in offcanvas position.