Byla jsem u ortopeda se zlomeným obratlem ─ řešili Covid

Dobrý den!

Chci se s Vámi podělit, jak funguje české zdravotnictví v době korónové. ANO! Toto je můj případ s tím covidem. Loni na podzim mně dělali test na covid. Čekala jsem na výsledky, aby mě mohli hospitalizovat se zlomeným obratlem. Nakonec mně řekli, že je na oddělení covid a poslali mě domů s analgetiky na bolavý obratel.

2021 01 09 02ten den jsem dostala SMS, že jsem pozitivní a druhý den volali z hygieny, že mám covid a nařízenou karanténu na dva týdny. Nevěřila jsem, co se to děje. Nemám ani jeden příznak, jsem až na zlomeninu v pořádku. Nevytáhnu paty z baráku a tak kde jsem k něčemu takovému mohla přijít? Tak jsem té babě z hygieny řekla, že už je mně jasné, co jsem si celou dobu myslela. Kdo se mihne (na celém světě) kolem doktora, tak má covid a přes to nejede vlak. Ona řekla, že je mnoho lidí bez příznaků. Taková kurvárna! Manžel musel jít na test. Ještěže jsem nebyla ve styku s oběma dcerami a vnoučaty! To by měly úplně po životě! Karanténa, odběry... a to kvůli tomu, že mně NIC není.

2021 01 10 01yla jsem před pár dny znovu u ortopeda, ten se mě zeptal, jak se cítím, já na to, že stejně, bez zlepšení a že bych chtěla, aby mně domluvil operaci toho zlomeného obratle na chirurgii. On na to, že můj doktor z úrazovky je kapacita a že nemám nic měnit. Řekla jsem, že mně to je jedno, kdo mě bude operovat a že to chci co nejdřív. Prý je všude covid... blablabla, já zase řekla, že se covidu nebojím, že už jsem ho měla. Zkrátím to ─ neuspěla jsem.

2020 12 22 05o papírů mně doktor napsal, ať přijdu, kdybych neudržela moč a stolici. Tak tam už nikdy nepůjdu. Je to ztráta času. Neuroložka koukla na rozbor krve a říká: „Co na to říkal pan doktor?“ Já odvětila: „Napsal mně léky na cholesterol.“ Ona: „No a co dál?“ Říkam, že dál nic. A tak napsala obvoďákovi, aby mně vystavil poukaz na sono, že mám hodně zvýšené nádorové markety. Obvoďák řekl, ať přijdu za čtvrt roku a že udělají kontrolní vyšetření krve a že mně dá poukaz na mamografii!!! Nejsou fakt ti doktoři dementní? Já odvětila: „Na mamografii dostávám pozvánku a hlavně potřebuju jít na to SONO kvůli zlomenému obratlu!“ Tak jdu koncem března na to sono.“ ) Asi napíšu knihu „Moje zážitky s lékaři“.
 

P.S.
Nebe se už nevyčistí. Bude fašismus a čím dál horší. V nemocnicích dostávají peníze za to, když napíší do papírů, že to byl COVID-19, i když nebyl. Ale co udělají peníze, že ano. Oni se nebojí, oni jedou na struně peněz. Moje mamka doktorům pravila údržbáři. Nemoc oni neléčí, ale udržují, protože jim z toho udržování od pojišťoven furt kape. Felix Holzmann ve své scénce "Hřbitovní rozhovor s Františkem Budínem", když se ho Budín ptal, co na tom hřbitově dělá, řekl památná slova: "Já to tady udržuji v tom chátrání."

2020 12 22 08mimochodem. Před tisíci lety, v dobách čínských císařů, platil výborný zvyk. Císař platil svému doktorovi jen tehdy, byl-li zdráv. Jakmile se císař roznemohl, plat svému doktorovi odňal. Tak byl jeho dvorní lékař donucen, aby císaře nejen léčil, ale také vyléčil. Jistě mi rozumíte, co mám na mysli. )